1

Temat: [news] NXD-on

The rotation for next season has been confirmed as Next Destinies onwards! TCPi have also announced that some tournaments will use an alternative format (Black and White on) during the 2014-15 season!

Takiego niusa przed chwilą przeczytałem. Rozumiem, że w Polsce już nie ma typowego problemu, czy będziemy zmieniać format smile

2 (edytowany przez adriank1 2013-07-17 07:44:42)

Odp: [news] NXD-on

W sumie wszystko zależy od tego jak szybko przestawią się ludzie z Gothilockami i Eelami, czy Klinklangi zniosą brak tego z BW i Cobaliona NVI, i jak bardzo Ho-Ohy, Darkraie czy Terrakiony będą elastyczne na brak Energy Switchów. Amphi zapewnił mnie że bez Energy Retrievala Blastoise sobie świetnie poradzi, a jak ktoś nie umie żyć bez Etherdexa to proponuję Musharnę.

Prawda jest taka, że jeśli chcielibyśmy się zrotować na przykład w listopadzie (czyli po wyjściu dwóch kolejnych setów) to 95% graczy by to zrobiła bez kłopotu. Nie widzę w tym jednak większego sensu - skoro i tak BW-on ma wrócić za ponad rok.

3

Odp: [news] NXD-on

Nooooo Durants, noooooo !
Ale ogólnie cały pomysł mi się podoba, z rotacją nie było by większego problemu ,a urozmaiciło by to nieco turnieje.

Właśnie on.

4

Odp: [news] NXD-on

A mi wydaje się, że Energy Switch i reszta granych itemów ma jeszcze szansę na reprint w Plasma Blast.

5

Odp: [news] NXD-on

Przykro mi. Energy Switch nie ma szansy na na Plasma Blasta. Czemu?

Iris ma numer 81. W secie poza nią są jeszcze: Caitlin, 3 Fossile i 3 Toole. Przed Iris dostaniemy Caitlin i Cover Fossil. Za mamy Plume Fossila, Reversal Triggera, Root Fossila i oba Silver cośtamy. Energy Switch musiałby być przed Iris, a to jest nie możliwe. Porygon Z ma numer 74. Za nim jeszcze powinny być Teddiursa, Ursaring, Chatot i Kangaskhan (78). Potem Caitlin i Cover Fossil, które dają nam całe 0 miejsca na jakiekolwiek inne trainery zaczynające się na literę przed J.

To wszystko przy założeniu, że nazwy się nie zmienią. Cover Fossil był w NV, więc raczej nie zmienią nazwy. A Caitlin pojawia się w grach pod tym właśnie imieniem, więc jest to równie wątpliwe.

Ciekawostka - za Iris zostają jeszcze 4 miejsca na trainery, potem Plasma Energy i potem G-Booster. Co ciekawego możemy dostać? big_smile

Jeśli ktoś zauważył jakiś błąd w moich rozmyślaniach to niech napiszę, bo sam chciałbym zobaczyć Energy Switcha, szczególnie, że w Genesect vs Mewtwo zreprintowali takowego.

~Prawdziwy Shun

6

Odp: [news] NXD-on

Energy Switch musi być, najpóźniej się pojawi według mnie w XY1. Co do tych trainerków "po" Iris to może Pokemon Communication? Zresztą, najlepiej poczekać na skany całego setu, za około trzy tygodnie pewnie pojawią się na Pokeplaży wink

7

Odp: [news] NXD-on

Shun napisał/a:

sam chciałbym zobaczyć Energy Switcha, szczególnie, że w Genesect vs Mewtwo zreprintowali takowego.

A to faktycznie ciekawe. Czy sam taki fakt zreprintowania czegoś w takim "dodatku" (zestawie - ?) jak ten wymieniony nie wystarczy może do tego, żeby dana karta była nadal w formacie ? (to pytanie na serio, bo nie znam się na tym)

McLer,
simply The Best
in every contest

8

Odp: [news] NXD-on

Niestety nie. Karta musi pojawić się w języku angielskim.

Ale sądzę, że jest szansa znowu ujrzeć ją w listopadzie - w dodatku XY.

9

Odp: [news] NXD-on

Gdyby jesienią 1945 USA po prostu zajęło Japonię i zrobiło z niej swój kolejny stan to chyba byłoby z tym prościej, ale wtedy może w ogóle PTCG by nie powstało...

Brak mojego ukochanego Full Heal po takiej, jaka ma być, rotacji i tak mnie wystarczająco żle do niej nastawia, tak btw big_smile

Obawiam się także, że to i owo pojawić się może dopiero w dodatku ("Generacji" - ?) XYZ wink

McLer,
simply The Best
in every contest

10

Odp: [news] NXD-on

Przykro mi. Energy Switch nie ma szansy na na Plasma Blasta. Czemu?

Iris ma numer 81. W secie poza nią są jeszcze: Caitlin, 3 Fossile i 3 Toole. Przed Iris dostaniemy Caitlin i Cover Fossil. Za mamy Plume Fossila, Reversal Triggera, Root Fossila i oba Silver cośtamy. Energy Switch musiałby być przed Iris, a to jest nie możliwe. Porygon Z ma numer 74. Za nim jeszcze powinny być Teddiursa, Ursaring, Chatot i Kangaskhan (78). Potem Caitlin i Cover Fossil, które dają nam całe 0 miejsca na jakiekolwiek inne trainery zaczynające się na literę przed J.

To wszystko przy założeniu, że nazwy się nie zmienią. Cover Fossil był w NV, więc raczej nie zmienią nazwy. A Caitlin pojawia się w grach pod tym właśnie imieniem, więc jest to równie wątpliwe.

Ciekawostka - za Iris zostają jeszcze 4 miejsca na trainery, potem Plasma Energy i potem G-Booster. Co ciekawego możemy dostać? big_smile

Jeśli ktoś zauważył jakiś błąd w moich rozmyślaniach to niech napiszę, bo sam chciałbym zobaczyć Energy Switcha, szczególnie, że w Genesect vs Mewtwo zreprintowali takowego.

Wydaje mi się, że poza preewolucjami przed Porygonem Z powinien być jeszcze jeden colorless, chociażby właśnie Kanganskhan. Bo tak mielibyśmy dziurę - jaki pokemon miałby wtedy numer 71? Gdyby tak faktycznie było, to przed Iris zrobiłoby się dodatkowe miejsce. Nie jestem jednak pewny, jak to działa i jak było do tej pory; jeśli dotąd karty z theme decków japońskich lądowały w angielskim secie przed innymi, to możemy mieć pewność, ale nie jestem pewny, jak to z tym było (5 minut temu dowiedziałem się, że trainery ustawiane są w kolejności alfabetycznej big_smile).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

11

Odp: [news] NXD-on

Mnie tam ciekawi jak będzie z promo setami (a dokładniej BW trainer kit darkness/fightning), bo jeśli będą nadal legalne to na dobrą sprawę nic(?) nam nie ubywa.

12 (edytowany przez adriank1 2013-07-17 20:17:24)

Odp: [news] NXD-on

http://ptcg.eu/search.php

Proszę zaznaczyć format BW-on, set Black and White Promos i odliczać od numeru 33 w górę.

Trainer kity to nie są sety promo, z promek tylko to co wymieniłem wyżej przechodzi do następnego formatu.

13

Odp: [news] NXD-on

Piterr napisał/a:

Przykro mi. Energy Switch nie ma szansy na na Plasma Blasta. Czemu?

Iris ma numer 81. W secie poza nią są jeszcze: Caitlin, 3 Fossile i 3 Toole. Przed Iris dostaniemy Caitlin i Cover Fossil. Za mamy Plume Fossila, Reversal Triggera, Root Fossila i oba Silver cośtamy. Energy Switch musiałby być przed Iris, a to jest nie możliwe. Porygon Z ma numer 74. Za nim jeszcze powinny być Teddiursa, Ursaring, Chatot i Kangaskhan (78). Potem Caitlin i Cover Fossil, które dają nam całe 0 miejsca na jakiekolwiek inne trainery zaczynające się na literę przed J.

To wszystko przy założeniu, że nazwy się nie zmienią. Cover Fossil był w NV, więc raczej nie zmienią nazwy. A Caitlin pojawia się w grach pod tym właśnie imieniem, więc jest to równie wątpliwe.

Ciekawostka - za Iris zostają jeszcze 4 miejsca na trainery, potem Plasma Energy i potem G-Booster. Co ciekawego możemy dostać? big_smile

Jeśli ktoś zauważył jakiś błąd w moich rozmyślaniach to niech napiszę, bo sam chciałbym zobaczyć Energy Switcha, szczególnie, że w Genesect vs Mewtwo zreprintowali takowego.

Wydaje mi się, że poza preewolucjami przed Porygonem Z powinien być jeszcze jeden colorless, chociażby właśnie Kanganskhan. Bo tak mielibyśmy dziurę - jaki pokemon miałby wtedy numer 71? Gdyby tak faktycznie było, to przed Iris zrobiłoby się dodatkowe miejsce. Nie jestem jednak pewny, jak to działa i jak było do tej pory; jeśli dotąd karty z theme decków japońskich lądowały w angielskim secie przed innymi, to możemy mieć pewność, ale nie jestem pewny, jak to z tym było (5 minut temu dowiedziałem się, że trainery ustawiane są w kolejności alfabetycznej big_smile).

Faktycznie, zapomniałem, że Pokemony są ustawiane wg numeracji w Pokedexie. Wtedy jednak miejsce na Energy Switcha jest big_smile

~Prawdziwy Shun