Temat: Nowy Deck Shella (BTIF)

Proszę. Oto bardzo fajny deck.

4x Vulpix
3x Ninetales (DRX)
4x Foongus
3x Amoonguss (NXD)
2x Emolga (DRX)

4x Professor Juniper
4x N
2x Bianca
2x Colres
1x Skyla

4x Lv. Ball
2x Catcher
3x Super Scoop Up
3x Devolution Spray
2x Super Rod
2x Switch
4x Hypnotoxic Laser
2x Virbank City Gym
1x Dowsing Machine

9x Fire Energy


Sooo.. Deck jest szybki. Powinien być szybki. Zwykle zaczynam z Emolgi. Jeżeli na stole w T1 są już 2 Vulpixy i chociaż 1 Foongus to znaczy, że jest dobrze, ponieważ od T2 można już zadać duży damage a Vulpixy i Foongusy wystawiać na bieżąco. Od T2 możemy już walnąć za ładne 120 (chyba, że Aktiv przeciwnika ma jeszcze burna) plus 30 z HTLa. Na dodatek Pokemon przeciwnika jest kontuzjowany i zatruty co utrudnia sprawę. (jak nie kontuzjowany to śpi z HTLA big_smile)

Będę jeszcze uzupełniał ten post.
Spadam do gimbazjałki na prube nara

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

2 (edytowany przez adriank1 2013-06-27 07:47:55)

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

"Zwykle zaczynam z Emolgi". Myślenie życzeniowe.

Prawda jest taka, że liczba "outów" na rozpoczęcie emolgą to:

a) starting hand: 2 (2 emolgi w decku)
b) pierwsza tura bez emolgi: 1 Topdeck + 4 Level Balle + Skyla + 7 kart z Juni ORAZ 2 Switche + 1,5 Super Scoop UP'a (50% * 3)

Nie zrozum mnie źle ale to na tyle biedna statystyka, że nie można sobie po prostu napisać "zwykle zaczynam z Emolgi".


Dlatego proponuję:

-1x Foongus
+1x Ninetales

Zmniejszamy szansę na podejście bez Emolgi i dodajemy ekstra Ninetalesa. Jeśli op ma sposób na obijanie nam ławki albo kładzenie po 40 obrażeń na Foongusy to i tak możemy zaraz poskładać talię.

-1x Bianca
+1x Skyla

Skoro często zdarza się, że musisz kitrać parę kart w ręku np. Amoongussa i Devolution Spraya, to bianca jest tutaj słabsza. Ograniczyłbym do zera ale może zdarzyć się nieprzyjemna ręka bez supportera.

-1x Super Scoop Up
+1x Switch

IMO SSU jest tutaj zbędny bo flipany (lepszy już czwarty DS), a start Emolgą jest trudny do przecenienia.

Czemu nie Emolga? Bo trzeci Switch Amoongussowi nie zaszkodzi.

Wydaje mi się, że proponowane zmiany są "kosmetyczne", a jednak istotnie zwiększyliśmy szansę na start Emolgą. Ale to nie ja gram tą talią, przyznam się szczerze smile

3 (edytowany przez Babidi 2013-06-27 08:39:50)

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

A ja zaproponuję tylko MewEXa jako szybką odpowiedź na MewtwoEX i wszystko inne co psychiczne:P

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

4 (edytowany przez Piterr 2013-06-27 08:40:34)

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

Gram obecnie Ninetales/Amoongus na PTCGO i jest to jedyna talia, którą udało mi się póki co złożyć, więc trochę testowałem, i którą obecnie składam jako fun deck. smile Podzielę się spostrzeżeniami.

Wypełnianie Bencha nie jest problemem, nawet bez Emolgi. Linię pokemonów gram dokładnie taką samą (choć czwarty Ninetales faktycznie byłby bardzo fajny). Jest i Mr. Mime, którego w obecnej wersji nie gram, bo chciałem przetestować coś innego i postanowiłem go wyrzucić, ale jest zdecydowanie godny przemyślenia. Kruche podstawki, których nie ewoluujemy od razu, zwykle w większości Vulpixy i Foongusy, które czekają na ewolucję w odpowiednim czasie, a także konieczność dewoluowanie pokemonów, co może być problemem, jeśli np. taki Foongus już ma 4 counterki. Mim świetnie ratuje nas przed Darkraiami, czy Kyuremami Plasma.

Osobiście nie gram SSU, tylko 4 Dev. Spraye - przy tak dużej lini Foongusia i 4 Laserach zupełnie niepotrzebny, natomiast gram 3 Switche (na Quad Snorlaxy, które szaleją na PTCGO, na którym gram tą talią, ale przede wszystkim na zwiększenie prawdopodobieństwa na start Emolgą).

I jeszcze jedna rzecz. Nie przetestowałem jej do końca, tylko kilka meczów, bo wczoraj zacząłem ją testować, ale od razu się w niej zakochałem w tej talii, spisuje się idealnie - Rescue Scarf. Niesamowita rzecz, bardzo usprawnia działanie decku. Jeśli nie testowałeś, polecam.


EDIT
No właśnie, jak wspomniał Babidi - Mew EX.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

5

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

przemyślałbym wrzucenie tu munny, jako fajnego techa, nawet jako 1-1 Munscharna big_smile

I TYLE XD

6

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

A ja bym odradzał. AKURAT TUTAJ Munna/Musharna to naprawdę gruba świnia, a że mamy mniej switchów niż przeciwnik catcherów to przy spreadzie albo Dusknoirze u opa zapewniamy sobie autolossa. Co innego gdy możemy się spokojnie wycofać.

Do każdego innego decku - spoko. Nawet do Rayeelsa, a w szczególności do BK gdzie znalazła miejsce w zwycięskim decku fińskich natsów.

Mew EX to naprawdę świetny pomysł. No ale coś co proponuje Miszcz Polski nie może być złe big_smile

7

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

Dzięki za rady na pewno z nich skorzystam ;>

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

8

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

Ten deck jest stary jak świat. Reksio go miał i z nim grałem chyba jeszcze w zeszłym roku... Bez laserbanka oczywiście.

9

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

Jingo napisał/a:

Ten deck jest stary jak świat. Reksio go miał i z nim grałem chyba jeszcze w zeszłym roku... Bez laserbanka oczywiście.

Nie wiem gdzie tu rada no ale...

No i co? Rok temu grali Zekromami. Jak teraz ktoś zagra to ŚFIAT JEPNIE? big_smile

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

10

Odp: Nowy Deck Shella (BTIF)

Shellaqdo napisał/a:

Nie wiem gdzie tu rada no ale...

A gdzieś ktoś napisał, że potrzebuje rady?

Mnie zastanawia, czynie lepszy by był czwarty Devolution, lub coś innego zamiast choćby jednego SSU, w końcu w tym decku i tak wszystko jest jednostrzałowe.