1

Temat: Darkrai + Omg Lugia!!!!

Babidi mnie prosił, stwierdziłem że się podzielę z wszystkimi, bo poprawki raczej się przydadzą.

Poki (10):
4 Darkrai EX
3 Sableye
2 Lugia EX
1 Keldeo EX

Trainery (37):
4 Juniper
4 N
3 Bianca
1 Skyla
2 Bicycle
4 Catcher
4 Ultra Ball
4 Dark Patch
2 Colress Machine
3 Energy Switch
3 HTL
1 Virbank
1 Energy Search
1 Scramble Switch

Energie (13):
9 Dark
3 Plasma
1 DCE

Bo Lugia jak wiemy jest super. Otóż z moich obserwacji talia ma parę problemów. Plasma Energie i Colress Machiny potrafią zrobić mocne dead handy jeśli nie wystawiliśmy jeszcze Lugii, co do samych Plasma Energii to trzeba unikać odrzucania jak ognia, a starty z Lugii przegrywają gry. Niemniej jeśli uda się uruchomić szybkiego Darkraia, Lugia potrafi ładnie posprzątać i trzy nagrody za EXa przeciwnika zawsze spoko. No ale raczej nie wrócę do tej talii i za Lugie wskoczą obiecujące Absole PF.
A, no i SS mimo całej mojej miłości do niego to raczej nie jest najlepszy Ace-Spec w Darkraiach.

2

Odp: Darkrai + Omg Lugia!!!!

To co ja testuję ma 4 HTL/2 Virbank żeby abusować z początku SableyeLocka i szukać free damage.
Reszta to kosmetyka wedle uznania.
Absol niewątpliwe wzmacnia ten deck, a to już niedaleka przyszłość smile

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

3

Odp: Darkrai + Omg Lugia!!!!

A ja jestem Absolsceptyczny, ale dlatego, że gram zwykle wąską ławkę, ale może nie mam tutaj racji.


Tak samo jak uwielbiam Scramble Switcha. I uważam, że wymiana jednej lugii naładowanej na inną jest super. Tylko Max Potiony by wrzucić 1-2. Wymieniłbym też trochę supportery i wywalił Sableye, bo one od wyjścia Ghtesisa nie dość że dają draw 2 kart przeciwnikowi to są useless dla nas. Zostawiłbym jednego by wtasowywać ew. kluczowe trainery do decka.

1 Energy search przy 1 Skyli też dla mnie mija się z celem jeżeli zawęzimy linię Sableye'a. Ale to tylko ja bym grał to inaczej.

A i obowiązkowo jeden Victiny i ze dwie prism/Blend, albo masz auto lose match up wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.