1 (edytowany przez McLer 2013-05-13 20:16:23)

Temat: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Niniejszym informuję, że mamy już wybraną CAŁĄ Trójkę Sędziów OTP 2013 w Warszawie:

Sędzia Główny: KAKEL (oklaski!)
oraz
Sędziowie: KEESHII (oklaski!) i LORD YABOL (oklaski!)

Dodatkowi dwaj Sędziowie do Pomocy w Przypadkach Terminacji ("Terminatorzy"):
Adrian (ARMALDUR) oraz Babidi (BABIDOOF).

FAQ:
Q: A dlaczego akurat oni ?
A: A dlatego, że oni.
Q: A ci dwaj "Terminatorzy" to za co ?
A: Wyłącznie za wygląd.

I na tym kończę burzliwą dyskusję w tej sprawie. Dziękuję całej Piątce, że się zgodzili.

Myślę, że od tej pory właśnie w tym temacie można już pytać Sędziów o to, o co właśnie ich powinno się pytać.

-Psyduck, Great Organizer  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

2 (edytowany przez adriank1 2013-04-19 17:22:46)

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Mam pytania do - niespodzianka - sędziów

  1. Czy zeszłoroczna terminacja tj. 35 minut + 3 tury dla fazy swiss oraz 65 minut + 5 tur dla fazy top zostanie utrzymana w mocy?

  2. Czy planujecie wyrywkowe deckchecki, na przykład w przerwie pomiędzy fazami swiss i top?

  3. Czy format decklisty zaproponowany przez nas rok temu może zostać użyty?

  4. Czy w przypadku nierozdania mulliganów przez regulaminowe dwie minuty planujecie "zrobić tak, jak się robi?"
    Przypomnę, że chodzi fama, że sędziowie na turniejach w takim przypadku odsłaniają zawodnikowi karty aż do odsłonięcia pierwszego basica po czym do tego basica przeciwnik dobiera sześć kart na starting handa

  5. Czy każda terminowana gra będzie miała swojego sędziego czy zaufacie zawodnikom że znają jej zasady?

To są kwestie czysto techniczne, więc niespecjalnie się goni.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

3

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Ad 1. Kwestie czasowe omawiałem już z Organizatorem, ale jeszcze nie potrafię powiedzieć, jak to dokładnie będzie z tym czasem trwania rund. Przy układaniu Regulaminu to wyjdzie i do tego czasu postaram się mieć odpowiedź na to pytanie. Na pewno nie odpowiem na nie przed konsultacją z Organizatorem.
Ad 2. Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym, nie wiem jak McLer.
Ad 3. Jak najbardziej tak.
Ad 4. Nie planuję takiego rozwiązania - w życiu nie widziałem "Judge Balla" w akcji i o ile ktoś nie przyjdzie z talią na jednym Basic Pokemonie do którego w każdej rundzie będzie się kopał 5 minut to nie widzę potrzeby.
Ad 5. Każda gra będzie terminowana przez Sędziego lub osobę przez niego do tego wyznaczoną.

4

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Po konsultacji z Organizatorem mam już odpowiedź na pierwsze pytanie.
W fazie Swiss rundy będą prowadzone systemem 30+3, zaś w fazie Top systemem 60+3.

5

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Mam tylko właściwie jeszcze jedno pytanie - jak będzie rozstrzygana kolejność na miejscach 1-8?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6 (edytowany przez McLer 2013-04-29 10:13:58)

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

adriank1 napisał/a:

Mam tylko właściwie jeszcze jedno pytanie - jak będzie rozstrzygana kolejność na miejscach 1-8?

Kolejność po swissie zadecyduje o układzie par w I rundzie Topów (tj. w ćwierćfinałach), na typowej już podczas OTP zasadzie:
1 z 8, 2 z 7, 3 z 6 i 4 z 5.

Zwycięzcy z poszczególnych par (każdy mecz do DWÓCH wygranych) spotkają się w półfinałach, w których zdobywca NAJLEPSZEGO (spośród tych czterech graczy, którzy tutaj awansują) miejsca po swissie zagra ze zdobywcą najgorszego (też spośród tych czterech, którzy tu awansują) miejsca po swissie, zaś pozostali dwaj gracze utworzą drugą parę.
No i potem finał oraz mecz o III miejsce, też oba do dwóch zwycięstw.

Natomiast przegrani w ćwierćfinale* też POWINNI grać nadal, o miejsca 5-8 właśnie.
Chodzi o to, żeby nie było sytuacji, że miejsca 5-8 będą "ex aequo" zajęte przez cztery osoby.
Można (MOŻNA) zrezygnować w ogóle z grania o miejsca 5-8 i przyznać je tym czterem graczom* zgodnie z kolejnością ich miejsc po swissie.

Lub można po prostu w pełni ANALOGICZNIE, jak o miejsca 1-4, zagrać wpierw takie jakby półfinały, a potem "finał o V miejsce" oraz mecz o VII miejsce.
W tym przypadku można się zgodzić, że już od uczestników tych spotkań będzie zależeć, czy zagrają do dwóch zwycięstw, czy też tylko jeden mecz. Jeśli OBAJ się zgodzą, to wtedy niech tak będzie, że tylko jeden.

Ale tutaj możecie się wypowiedzieć - TERAZ - jak wolelibyście to rozstrzygać, czy grą, czy też np. kolejnością po swissie (czyli bez grania o miejsca 5-8) - ?

Każdy wariant jest możliwy do akceptacji OPRÓCZ takiego, że miejsca 5-8 pozostaną bez rozstrzygniętej kolejności. To odpada.
Wiem, że dla niektórych z Was porażka w ćwierćfinale oznacza natychmiastowy spadek zainteresowania dalszą grą (choć to mało sportowe, moim zdaniem), no to TERAZ dajcie mi znać, jak chcecie tę kolejność 5-8 rozstrzygnąć.

- Cesarz Całodobowego Czatu, CCC MAKLOR von Psyduck I, Krejzi Organajzer  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

7

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Jestem zdecydowanie za wyłonieniem miejsc 5-8 z gry, nie z miejsc po swissie.

8

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Na pewno tak wysoko nie dojdę, ale jednak walka dodatkowa, to walka do końca, jest to po prostu rekompensata tej przegranej, jestem za grą o miejsca 5-8

I TYLE XD

9

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Według mnie drabinka do TOP 8 powinna być ustalona odgórnie, a nie parowanie półfinalistów korzystając z wyników swissa. Proponuje coś takiego:

S1 -
   1| - W1 -
S8 -      |
          5| - W5 -
S4 -      |        |
   2| - W2 -     |
S5 -              |
                  7| - W7                     Z klasyfikacją końcową:
S2 -              |                             1)W7
   3| - W3 -    |                              2)L7
S7 -      |       |                             3)W8
          6| - W6 -                            4)L8
S3 -      |                                     5)W11
   4| - W4 -                                   6)L11
S6 -                                            7)W12
                                                  8)L12
L5 -
   8| - W8                                  LEGENDA:
L6 -                                          S# - odoba o danym miejscu w swissie
                                                #  - numer pojedynku
L1 -                                          W# - zwycięsca pojedynku o danym numerze
  9| - W8 -                                  L# - pobity w pojedynku o danym numerze
L4 -       |
         11| - W11
L2 -       |
  10| - W10-
L3 -

L9 -     
  12| - W12
L10-

10 (edytowany przez McLer 2013-04-30 08:02:29)

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Rozumiem (o dziwo  tongue) tę tabelkę (DRABINKĘ), ale dlaczego L1-L4 i L2-L3 a nie L1-L2 i L3-L4 ?

Parowanie na podstawie wyników swissa ma jednak i taką zaletę, że motywuje (a przynajmniej powinno motywować) do gry o jak najlepszy wynik w swissie do samego końca - żeby nie było tak, że jakiś gracz, który np. mając 5-1 i będąc już pewnym, że awansuje do Topów, nie odpuścił swojej ostatniej gry w swissie.

McLer,
simply The Best
in every contest

11

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Jestem za kolejnością zgodną z miejscami po swissie, ale tylko dlatego, że niektórzy mogą chcieć wracać do domu jak najszybciej wink. A przecież nie ma co trzymać ludzi na siłę wink. Zwłaszcza jak z pomorza mają daleką drogę wink. Co ciekawe kiedyś McLer mówił, że to głupi koncept, a teraz sam to proponuje? No proszę, proszę wink. Pamiętam jak mówiłeś, że mają grać wszyscy bo nagród nie będzie wink.



Swiss jest bardzo silnym wyznacznikiem sposobu parowania ludzi w topkach. Grałeś dobrze - grasz z "łatwiejszym" przeciwnikiem.

Z drugiej strony mi to obojętne, ja mam czas a ostatni pociąg tani coś kolo 22 wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

12 (edytowany przez Trismefapos 2013-05-08 18:21:08)

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

To może ja coś napisze w tym temacie wtórując zasadzie "nie znam się to się wypowiem"

Jak co roku martwi mnie fakt, iż nie ma niegrającego sędziego, przeszkadza to w grze sędziów i nie pozwala na wychwycenie niektórych błędów  (taki orbitujący sędzia na pewno widzi więcej niż sędzia pochłonięty pojedynkiem i odciąża grającego kolegę). jest to po części zrozumiałe patrząc na skalę POKA w polsce, po prostu brakuje nam taniej wykwalifikowanej niegrającej siły sędziującej.

Jako były sędzia smile chciałbym zwrócić też uwagę na kwestię wywierania presji przez "karciankowych wyjadaczy" na graczach z mniejszym stażem, chodzi o narzucanie własnej interpretacji problemu na stole. Generalnie to chyba apel do tych, że właśnie "młodszych" graczy, każda niejasna sytuacja powinna być zgłoszona sędziemu, a nie załatwiona machnięciem ręki, pozwoli to uniknąć wypaczeniom wyniku pojedynku smile

Na koniec pół żartem pół serio, kwestia drewnianych kostek, oczywisty jest chyba fakt, że takie drewniane twory są zabronione prawda?

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

13

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Tris ponoć ma być oficjalny regulamin napisany wkrótce (a chociaż lista zmian jakie następują względem oficjalnych), więc jeżeli nic nie zmienią względem oficjalnych to przyzwolenie będzie tylko na plastikowe PRZEŹROCZYSTE K6.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

14

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Niegrający sędzia byłby super, ale ponieważ nikt się nie poświęci, musimy cieszyć się tym, co mamy.

15

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Kakel - ale w przyszłości trzeba pomyśleć o rozwiązaniu tego problemu, bo to już któryś problem z tym defektem. smile

Jak powiedziałem dzisiaj Maklerowi, gdyby nie zmiana pracy, przyjechałbym i pokręcić się po sali mógłbym jak ostatnim razem kiedy byłem. Mnie granie już nie kręci smile

16

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

To ja zadam pytanie "sprzętowe" - jak będzie wyglądać ogłaszanie parowań? Wyświetlanie rzutnikiem na ścianie, drukowanie, wyczytywanie (mikrofonem), coś innego?

17

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

W Paradoxie mają taką tablicę, do której można przymocowywać arkusze papieru i je potem
przekładać, odrywać itp - ale samego papieru nie mają... Postaram się zatem go załatwić i tyle.

Mikrofonu tam nie mają. Wydaje mi się, że - o ile nie będzie wrzasku (zabiję każdą drącą się osobę, więc po jakimś czasie będzie ciszej) - chyba po prostu najlepiej będzie czytać te parowania. Ale drukarka do laptopa to KONIECZNOŚĆ.

I tutaj pytanie:  KTO DOSTARCZY DRUKARKĘ, a KTO LAPTOP z programem Keeshiiego (!) - ?
I żeby ta drukarka współpracowała - od razu - z tym laptopem.

Wifi w Paradoxie jest, tak na marginesie.

McLer,
simply The Best
in every contest

18

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Mogę dostarczyć laptop z programikiem Keeshiego, o ile w Paradoxie jest gniazdko. Kwestia drukarki jest już nieco bardziej skomplikowana - ktoś z naszych chłopców może dysponuje?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

19

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Gniazdka są przy co trzecim stole, mniej więcej - dziś właśnie to sprawdziłem. Działają.

McLer,
simply The Best
in every contest

20

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Ja lapka też pewnie wezmę. Ale drukarki to z Piekar do Wawy nie będę targać wink

21

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Nie posiadam drukarki, ale laptopa i tak ciągle przy sobie noszę więc w razie czego raczej będę mógł użyczyć.

Mam Landorusa EX na zbyciu

22

Odp: Sędziowie OTP 2013 i inne sprawy (np. sprzętowe)

Małe info szczególnie dla tych, którzy pierwszy raz będą grać na OTP.
Przyjęło się, że na tym największym i najpoważniejszym turnieju w Polsce raczej nie dajemy przeciwnikowi cofnąć missplaya. Cofanie w zwykłych grach czy też turniejach jest jak najbardziej ok, sam prawie zawsze pozwalam na to przeciwnikowi, no ale tutaj trzeba zrobić wyjątek i nikt nie powinien mieć do nikogo pretensji.
Piszę o tym, bo wiem, że z powodu atmosfery turnieju, błędy pewnie będą zdarzać się częściej niż zwykle. Także grajcie skupieni ale w odpowiednim tempie (terminacja) i zostawcie sobie odpowiednią ilość snu po bifor party;p.