Temat: Gardevoir a zdrowa meta

Witam

Przed chwilą zobaczyłem ilość decków obecnych w top 32 na regionalsach vancouver i aż 41% z nich było deckami opartych na gardevoir. To przypomniało mi post z heyfonte, bedący komentarzem do ankiety nt. tego, czy gardevoir powinna być zostać zbanowana: http://ptcg.eu/forum/extensions/om_imag … gTAlo6.png . Oba te czynniki zdecydowały o założeniu tej dyskusji o tym, czy gardevoir winna zostać zbanowana przez samo bycie niezdrową dla mety i ogólnie o sensie taktyki pokemon dot. niebanowania kart przesadnie dominujących mete.

2

Odp: Gardevoir a zdrowa meta

Moim zdaniem nie tyle co zbanowanie Gardevoir ,co powinna dostać errate w ataku żeby liczyły się energie pod samą Gardevoir GX (bo jednak zaatakowanie za 270 w drugiej rundzie to przesada).

3

Odp: Gardevoir a zdrowa meta

Po prostu xD
Garda jest do ogrania, czasem się zacina. Generalnie talia dobra jak każda inna. Nie rozumiesz chyba Hubercie idei bana w grze. Banuje się karty, które zabijają karciankę. Gardevoir jest zabijana przez Metagrossa. Ludzie grają na nią Tapu Fini GX, grają Po Town. To, że tyle Gard dociera tak wysoko to nie zasługa samej karty, ale graczy, którzy wybierają tą talię na turniej wink

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Kars

4

Odp: Gardevoir a zdrowa meta

Ja jeszcze potrafię zrozumieć że gracze chcą banować decki bo im się nie podobaja... Ale żeby zbanować najbardziej skillową talię w formacie tylko dlatego że wygrywa, szacun za w ogóle wpadnięcie na ten pomysł. Ja bym prawdopodobnie nie dał rady, bo Gardevoir jest jedną z najzdrowszych talii. Długi rozstaw, stage 2 których przez 3 lata w formacie nie było za wiele...jak dla mnie to uzdrawianie karcianki właśnie się zaczęło.

Z resztą statystyka oderwana od innych liczb jest nie do przeanalizowania. Naprawdę sądzisz że 13 z 32 decków to jest dużo? Na ECC w Pradze w 2012 roku w top 32 było około 20 Reshiplosionów a była to talia klasy Gardevoira, bywało, że Decidueye i Yveltal przebijały tę liczbę na spokojnie w zeszłym sezonie. Tak duża koncentracja Gardevoirów w Vancouver jest prawdopodobnie efektem tego, że poprzednie regio szturmem wziął Volcanion który ma matchup dobry na Goligarba, a kiepski na Gardevoira nawet grając 2 enhanced hammery. Całkiem możliwe, że Metagross na Londyn znowu będzie dobrym pickiem, bo wydawało się, że po Hartford zaczął tracić rezon. Tak czy siak, na pewno będzie ciekawie.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Kars, gepir

5

Odp: Gardevoir a zdrowa meta

What??? Gardevoir to całkiem zbalansowana karta. Naturalne inconsistency Stage 2, do tego pełno ability locków. Dodatkowo Po Town BUS+Espeon EX BKP stanowią pewien problem tego decku.
Z resztą: swego czasu Garbodor GRI robił 3/4 TOP32 i go nie zbanowali, więc o czym my rozmawiamy?

6

Odp: Gardevoir a zdrowa meta

To nie pierwszy raz, kiedy meta składa się głównie z jednej talii i kontr na tę talię. Chwilowy wysyp Volców wynikał zapewne z faktu, że na moment Gardy niemalże zniknęła, bo już właściwie wszystko było na nią miękką albo twardą kontrą xP. Paradoksalnie, taka sytuacja wcale nie jest aż taka niezdrowa - dzięki temu łatwiej przewidzieć metę i stworzyć deck, który do tej mety jest dostosowany (ach, jakim geniuszem w czasach Night Marcha był Mega Autismo big_smile). Ban to ostateczność, do której powinno dochodzić tylko wtedy, kiedy coś już jest praktycznie nie do skontrowania.

Podziękowali za posta: gepir