1 (edytowany przez hgorski6 2017-07-15 10:32:49)

Temat: [BKT-on] Gardevoir GX po rotacji

Pokemony:

4-3-3 Gardevoir GX
1 Gallade BKT
2 Tapu Lele GX GRI
2-2 Octillery BKT
1 Diance BSH

Trainery

4 Professor Sycamore BKP
3 N FCO
3 Guzma
2 Brigette BKT

4 Choice Band GRI
2 Fairy Drop FCO
4 Ultra Ball SM
3 Rare Candy GRI
2 Rescue Stretcher GRI
1 Field Blower GRI

3 Fairy Garden FCO

Energie

7 Fairy Energy SM
4 Double Colorless Energy SM

2

Odp: [BKT-on] Gardevoir GX po rotacji

Silent Lab rotuje.

3

Odp: [BKT-on] Gardevoir GX po rotacji

arturomod napisał/a:

Silent Lab rotuje.

Już poprawiam

4

Odp: [BKT-on] Gardevoir GX po rotacji

Wywal Fairy Dropy, wrzuć siódmą energię i Field Blowery. Bez nich Garbodor BKP cię niszczy jak chce.

5

Odp: [BKT-on] Gardevoir GX po rotacji

Jak dla mnie, fairy drop jest dobrym pomysłem, ponieważ w mecie, gdzie tylko jeden pokemon może ci zagrozić OHKO, 230HP jest bardzo bulky, a dzięki fairy dropom jeszcze trudniej będzie ją znokautować

6

Odp: [BKT-on] Gardevoir GX po rotacji

W zasadzie przepisany deck Misakiego Miyamoto z japońskich natsów (http://thecharizardlounge.com/2017/07/0 … decklists/)  z poprawkami do standardu więc trudno powiedzieć teraz cokolwiek więcej na jego temat, bo tam grają w XY-onie. Tyle, że tam pojedynczy Fisherman miał spory sens przy 4 VS Seekerach, a tutaj nie ma - przestrzelona jedynka supporterowa nie do odzyskania. Prędzej zastąpiłbym go drugą Brigette dla płynności.

Podobnie w  Japonii jak jeden field blower może mógł się sprawdzić bo Garbodor nie widzi za wiele gry (głównie dzięki furze item locków przez którą Garb nie zobaczy toola na oczy), to w standardzie będą potrzebne 2 albo nawet 3. Potestowałbym oba warianty.

Bez VS Seekerów na Fishermana trzeba będzie również jakoś te energie odzyskiwać - z pokemonów do wyboru jest 1-1 ribombee wyjmujący 2 z decka co turę, oricorio robiący to samo jednorazowo albo Starmie EVO odzyskujący discard. Bez VS Seekerów to naprawdę będzie poważny problem więc trzeba się zastanowić, choć nie wykluczam, że atak GX może załatwiać sprawę. Pytanie czy będzie na to czas.

Tak czy siak ten deck będzie musiał się zmierzyć z większymi problemami niż ten japoński. Choć Gallade daje mu niezłego kopa, przez zostanie BKT w formacie.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer