1 (edytowany przez kochaśpaniwójcik 2017-06-18 17:49:22)

Temat: Pierwszy GX w temacie

I powiadam wam, żaden z efektów ataków był niespotykany. Mogą być trochę za słabe, raczej nie za mocne. Miałem jeszcze jeden pomysł na ability ale jak przeglądałem weezingi to zobaczyłem Dark Weezing TRR i pomysł okazał się nie być nowy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  STAGE 1 Evolves from cubone     Marowak-GX                                                hp 190   Fighting

   [F][F]      Moving to Tears Memorial                                                                    30
      Devolve this Pokemon and put the highest stage of evolution into your hand. If Cubone under this pokemon is     
     knocked out with a damage on this pokemon, this attack does 50 more damage.


   [F][C][C]   Bone Rush                                                                                   90
      This attack does 20 damage to one of your opponents benched pokemon.

   [F][C]      Bonemerang of Liquidation
      This attack does 60 damage to each of your opponents Pokemon GX and EX.

   weakness: Grass x2 resistance: none                                                      retreat:[C][C]             

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  STAGE 1 Evolves from Cubone     Alolan Marowak                                        hp 110   Fire     
   
   [R]          Bonemerang
     This attack does 30 damage to 2 of your opponents pokemon.                                         
   
   [R][R]       Fiery Bone                                                                                20x
     Flip 5 coins. This attack does 20 times the number of heads. Your opponents active pokemon is now burned. Put 2
     damage counters for each heads instead of 2 in effect of that special condition.                               

   weakness: Water x2 resistance: none                                                   retreat:[C][C] 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  BASIC                           Cubone                                                 hp 60         
   
   Ability:      Skull Helmet
    If this pokemon is your active pokemon and is knocked out, your opponent flips a coin. If tails your opponent
    cant take any prize for it.
   [F]           Headbutt                                                                                10

   weakness: Grass x2 resistance: none                                                   retreat:[C][C]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No, na razie to tyle. Mam inne pomysły ale rozpisywanie tego zajmuje trochę a ja muszę sklejać graniastosłupy.

2

Odp: Pierwszy GX w temacie

Ciekawa rzecz. Całkiem zbalansowana. Zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy:

- czy i Marowak GX i Alolan Marowak miały ewoluować z tego samego pokemona? To trochę zaskakujące, choć mogłoby dostarczyć trochę elastyczności do gry - ognisty marowak dobrze pokrywa weakness na trawę, a scorched earth daje synergię.

- Ilu prizów za Cubona nie może wziąć przeciwnik? 'A prize' sugeruje, ze jednego, więc w przypadku posiadania Expert Belt A albo ataku Lugia EX (Plasma) LT, jednego mógłby wziąć (zamiast dwóch). W przypadku 'any prize' wyszłoby, ze żadnego.

Ogólnie nieźle smile

Odp: Pierwszy GX w temacie

Tak masz rację co do tej ilości nagród, jednakże prawdopodbnie nie jesteś świadomy faktu iż alolan cubone nie istnieje. Też nie byłem tego świadomy na początku. Reakcja godna muchy. W każdym razie, pomysłów na karty mi nie brakuje a będę wstawiał te najciekawsze.

Stage 2. Charizard.                 hp150 [C]

Ability: Adragon
Each of your [D] pokemons are now type of energy that they need to pay for their attack but only if they have an basic enegy that is that type attached to them.

[C][C][C] Air trick.                     90
The defending pokemon is now confused.

Weakness:[E]x2 resistance:[F]-20 reatrat:[][]

Stage 1. Shedinja.                 hp30 [G]

Ability: ???
Prevent all damage done to this Pokemon by attacks that need to pay for them energy that is other type than colorless.
[G]  Shadow Slash.                        40
This attack don't affect colorless pokemon.

Weakness:[R]x2 resistance:none  reatrat: .

Kunokrs na nazwę ability shedinji! jeeee. Jestem za mało kreatywny żeby jakąś wymyślić. Chyba nie przesadzone. Charizard pod format bez dde. Myślałem też nad gyaradosem z tym ability ale stwierdziłem że charizard będzie bardziej zbalansowany. Jest typu normalnego a raczej latającego bo takiego chozardona jeszcze chyba nie było. Mam nadzieję że się spodobają.