Temat: Tsareena/Absol

Miałem nadzieję, że Tsareena w połączeniu z Absolem da świetny deck, który potrafi całkowicie zablokować przeciwnika. Niestety po testach na PTCGO muszę stwierdzić, że choć faktycznie można rywala wyłączyć z gry na kilka tur, to trudno tą blokadę utrzymać na dłużej, a jeszcze trudniej - wygrać mecz.

Pokémon - 16
* 3 Bounsweet SUM
* 3 Steenee SUM
* 3 Tsareena SUM
* 3 Absol GRI
* 2 Bunnelby PRC 121
* 1 Tapu Lele-GX GRI
* 1 Shaymin-EX ROS

Trainer Cards - 36
* 3 N
* 2 Professor Sycamore
* 2 Lysandre
* 1 Team Flare Grunt
* 1 Team Skull Grunt
* 1 Delinquent

* 4 Ultra Ball
* 4 VS Seeker
* 3 Trainers' Mail
* 3 Devolution Spray
* 2 Level Ball
* 2 Revitalizer
* 1 Field Blower
* 3 Float Stone
* 4 Forest of Giant Plants

Energy - 8
* 8 Darkness Energy

Zasada działania tej talii jest prosta - najpierw Tsareeną wyrzucamy przeciwnikowi przydatne karty (Sycamory, N'y, VS Seekery itp.), później ustawiamy Absolem kolejność 4 następnych kart z jego talii ustawiając je w takiej sekwencji: niepotrzebna-potrzebna-potrzebna-niepotrzebna, następnie za pomocą Bunnelby'iego wyrzucamy te dwie przydatne karty (dzięki Dylan za podrzucenie pomysłu!), po czym znowu ustawiamy karty Absolem.

W praktyce - po kilku turach dochodzi się do momentu, gdzie na wierzchu talii rywala są 4 karty, gdzie każda mu coś da. Próbowałem oczywiście KO'wać Absolem poki za pomocą Doom News, ale i to nie wystarczało do wystarczająco dużej liczby wygranych.

Najczęściej udawało mi się osiągnąć zwycięstwo przez deckout przeciwnika - Tsareeną i supporterami wyrzucam energie, super rody, Lysandruję coś z dużym retreatem (jeżeli ma float stone - przedtem Field Bloweruje), przez co rywal musi mocno kopać po zasoby. Pod koniec przyspieszam deckout Bunnelby'm. Niestety czasami to ja się deckoutowałem, więc przydałby się tu zapewne jakiś Super Rod czy Brock's Grit.

Mimo że w aktualnej mecie ciężko coś tą talią ugrać, to polecam jej wypróbowanie - wygrana nią daje naprawdę sporą satysfakcję smile Jak macie jakieś pomysły na zmiany, piszcie.

2

Odp: Tsareena/Absol

Nie ma Red Cardów? Jakbym składał Tsareeny z czymkolwiek to byłby dla mnie jeden z pierwszych picków. Nie przekonują mnie Revitalizery, więc byłyby pewnie pierwsze do ścinki. Bunnelby nie ratuje przed samozmieleniem talii?

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

3

Odp: Tsareena/Absol

Red Card dobry pick, nie pomyślałem o tym. Revitalizery miały ratować przed sytuacjami, kiedy np. jedna Tsareena się sprizuje, a dwie wyrzucimy w pierwszej turze Sycamorem na dead handzie. Może w takim razie coś zamiast nich - Super Rod albo Brock's Grit? Bunnelby faktycznie może pomóc z odzyskiwaniem kart, nawet wypadł mi z głowy jego drugi atak, potestuje. Dzięki za rady!