1

Temat: Niecodzienna sytuacja

Format: Standard

Zagadka inspirowana dzisiejszą rozmową z właścicielem Strefy.

W innych karciankach, jak Magic czy YuGiOh, można kontrować zagrania przeciwnika jeszcze podczas trwania jego tury. Innymi słowy: można zagrywać pewne karty, mimo że nie trwa obecnie nasza tura.

W Pokemonach generalnie tak robić nie można. W obecnym standardzie może się jednak zdarzyć sytuacja, w której dostajemy możliwość zagrania karty jeszcze w trakcie tury przeciwnika.

Co to za sytuacja?

2

Odp: Niecodzienna sytuacja

+ pokaż spoiler

Captivating Poke Puff STS w zasadzie dogrywa pokemona na stół w turze przeciwnika.

Odp: Niecodzienna sytuacja

+ pokaż spoiler

Tak to bym głosował na Hypno FFI ale to już nie standard a więc Greedy Dice STS.

4

Odp: Niecodzienna sytuacja

Adrian - według mnie pokepuff sie nie kwalifikuje. To przeciwnik decyduje o wszystkim, ty sie tylko przyglądasz wiec nie można powiedzieć ze możesz zagrać jakaś kartę

5

Odp: Niecodzienna sytuacja

Moim zdaniem...

+ pokaż spoiler

Team Galactic's Invention G-103 Power Spray PL jest dokładnie tym, czego szukacie. Oczywiście poza formatem.

6

Odp: Niecodzienna sytuacja

Augustyn, Mozesz miec racje.

W taki, razie

+ pokaż spoiler

Greedy Dice STS po aktywacji ability Electrode EVO.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, velfa

7

Odp: Niecodzienna sytuacja

Przyznam, ciekawa zagadka. Znalazłem trzy karty, ale co do żadnej nie jestem pewien:
1.Najbardziej prawdopodobne.

+ pokaż spoiler

Greedy Dice STS Dlaczego?- możemy zagrać tą kartę tylko gdy bierzemy prize card, więc po ataku. Każdy wie, że po zaatakowaniu pokemona przeciwnika kończy się nasz tura, więc jeśli znokautujemy pokemona to w sumiebierzemy prize już w turze przeciwnika. A ta karta jest grywalna tylko w tym momencie.

2.Mniejsza sznsa

+ pokaż spoiler

Captivating Poke Puff STS Dlaczego?-nie trzeba dużo tłumaczyć, przeciwnik pokazuje karty w ręce, a my kładziemy basic pokemony na stół. Właśnie "my kładziemy", bo jak jest napisane na karcie "put any number of basic pokemon you find there". W tej część zdania pojawiła się moja wątpliwość i chociaż większość osób które wykładają poki na stół to nasz przeciwnik to i tak nadal mam wątpliwości.

3.Bardzo niepewne

+ pokaż spoiler

Buddy-Buddy Rescue BKT Dlaczego?-my i jak nasz przeciwnik wyciągamy poka z discardu, czyli nasz przeciwnik też robi ruch. Można to porównać z Revive ROS i Max Revive XY.

I jeszcze karty po za standardem które znalazłem:

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink