Temat: [cotd] Karta Dnia - 17.03.17

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_imag … 9I5G3n.png

Dzisiaj porozmawiamy sobie o karcie z nadchodzącego dodatku Guardians Rising, a mianowicie Trevenancie

Posiada on dwa ataki, jednak tutaj wezmę po uwagę tylko pierwszy z nich (jako, że drgi jest niegrywalny) który zadaje 30 obrażeń za każdego trainera w ręce przeciwnika za koszt dabelki, dzięki czemu pasuje do decków z takimi kartami jak:

Vileplume AOR + Sableye

Obecność vileplume'a chyba nie trzeba wyjaśniać. Dzięki niemu można w ogóle myslec o zadawaniu jakiegokolwiek dużego damage'a. Sableye z tego samego dodatku co Trevenant (który w sumie zasługuje na swoje własne wystapienie w karcie dnia) jest w celu zmaksymilizowania zadawanych obrażeń, przy okazji niemalże kompletnie paraliżując przeciwnika.

Trevenant BREAK BKP + Trevenant XY

Dzięki breakowi nasz trevenancik z GR nie tylko dostanie więcej życia, ale też z Dimension Valley PFO będzie mógł używać swojego ataku za zwykłą (najlepiej psychiczną, jako, że dzięki temu atak BREAKowy też będzie dostępny) energie, co znacznie ułatwi naładowanie go. Trevenant XY obowiązkowy.

A jakie są wasze spostrzeżenia na punkcie tej karty? W jakich deckach, według was, ta karta może działać? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

2

Odp: [cotd] Karta Dnia - 17.03.17

Sądzę, że lepszym opcją do atakowania z tego dodatku może być Garbodor.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

3

Odp: [cotd] Karta Dnia - 17.03.17

Ten totalny paraliż przeciwnika to chyba trochę na wyrost - żeby zaatkować Sabeleyem przecież trzeba iść jako drugi, a to znaczy, że nie będzie Vileplume locka w T0, co ma ogromne znaczenie dla przeciwnika. Utrzymywanie na aktywnej pozycji Sableye pozwoli na to na rozstawienie stołu taliom które w zasadzie potrzebują do szczęścia tylko energii - szczególnie, że jedną turę będą miały na to tak czy siak. Na dodatek zabicie tego Sableye to nie kłopot.

To nie oznacza, że pomysł jest zły - Sableye blokuje na przykład hex maniaka. Tyle, że nie zadaje żadnych obrażeń ani nie stwarza żadnych gróźb - gdybym grając na Plumeboxa na aktywie widział tego Sableye zamiast na przykład Bunnelby PCL-2 albo Jolteon EX GEN, odetchnąłbym z ulgą.

Trevenant z kolei zajmie w talii trochę miejsca, więc raczej będzie to talia podobna do Decipluma, a nie do Plumeboxa, który juz jest maksymalnie nabity. Muszę jednak stwierdzić, że ma klasę - podoba mi się, mimo, że ten trawiasty stadion to zaraza. Jest podobny do Garbodora, choć Trev staje się bezużyteczny jeśli rywalowi uda się w pierwszej turze uda się wyrzucić całą wiązankę itemów. Garbodor z kolei ma kłopot w początkowej fazie gry, kiedy tych itemów jest zbyt mało, żeby zabić cokolwiek.

To tylko małe zarysowanie problemów z którymi te karty mogą spotkać się w okresie koniec maja - sierpień, czyli przed rotacją Forest of Giant Plants AOR. Wszystkie trzy mają pewien potencjał - możliwe jest, że któraś z tych kart zawojuje późne regionalsy czerwcowe (albo OTP!) o ile okaże się, że aktualnie dominujący Decidueye GX SM nie wystarcza na nową metę.  Moim skromnym zdaniem po rotacji jedyną kartą która będzie miała szanse się ostać z tego grona będzie Garbodor, więc być może na nim należałoby się skupić analizując karty z nowego dodatku.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer