1

Temat: OTP 2017?

Cześć,

Okres wakacyjny zbliża się nieubłaganie, a w tym właśnie okresie zazwyczaj ktoś podejmował się organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Pokemon. W tym roku, podobnie jak w poprzednim Kraków zamierza zgłosić swoją kandydaturę. Za niedługo postaram się przedstawić naszą propozycję licząc na to, że ktoś wyjdzie z kontrofertą. Już teraz mogę powiedzieć, że celujemy w 2 razy większą przestrzeń do grania niż w zeszłym roku, promki (tak jak poprzednio - alteracje dla top2), pula boosterów będzie delikatnie mniejsza (tym razem mamy mniejszy budżet hmm ), a do tego inne rzeczy, o których powiem jak będę miał więcej konkretów.

Stay tuned.
Panda

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Bonku, szymon.przybyl, Piterr

2

Odp: OTP 2017?

Wrocław z całą pewnością wyjdzie w tym roku z kontrofertą i będzie dzielnie walczył o prawo do organizacji tegorocznego OTP (a może Nationalsów?) smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl, gepir, mcszuwacz

3 (edytowany przez szymon.przybyl 2017-02-10 21:47:15)

Odp: OTP 2017?

Po raz pierwszy również Łódź w tym roku chciałaby zaoferować się do zorganizowania tego prestiżowego turnieju smile

Wstępne informacje
Miejsce: GameLord, ul. Piotrkowska 101
Pojemność: 58 osób
Cena boosterów: 13zł (box 450zł - 12.50zł/booster, biorąc więcej zapewne możliwość negocjacji)
Dojazd:
- 250m od sporego parkingu, który jest darmowy w weekend (pl. Komuny Paryskiej 6)
- 1,3km od dworca Łódź Fabryczna
- 2,5km od dworca Łódź Kaliska (autobus nr 80 co 20 minut, 7 przystanków/12 minut)
- 6,5km od dworca Łódź Widzew (tramwaj nr 10 co 15 minut, 15 przystanków/19 minut)
Szama: 200m do McDonalds (ul. Piotrkowska 116)

Rzucę jeszcze luźnym pomysłem - może do nagród dodalibyśmy puchar za 1. miejsce? smile Przykładowo ten za 39zł razem z grawerowaną tabliczką, więc tylko 3 boostery mniej w puli, a jest fajna pamiątka wink

I jako że nasze ligi się rozwijają, tak pomyślałem - co sądzicie o tym, żeby OTP rozegrać w ramach League Cup'a? Mielibyśmy wtedy playmaty za 1. miejsca, promki za uczestnictwo, karty Staff dla sędziów i Championship Pointy.
Problemy widzę dwa:
- mogliby pojawić się też gracze zza granicy (chociaż słowacy i anglicy deklarowali się na nasz Cup, a jak narazie cisza)
- turniej musiałby być rozegrany z podziałem na kategorie wiekowe, ale Seniorzy i Juniorzy nie graliby wtedy topek (chyba że byłoby ich więcej niż 8), jedynie byliby częściej parowani między sobą niż z Mastersami, a ich miejsca zostałyby ustalone przez wyniki swissa

Podziękowali za posta: Piterr, seba0333, arturomod

4

Odp: OTP 2017?

Szykuje się arcyciekawy pojedynek o zorganizowanie OTP. Ja już zacieram ręce smile

Wydaje mi się, że Warszawa nie zaoferuje swojej propozycji również w tym roku. No chyba, że o czymś nie wiem.

Warunki niby mamy.
Jednak, czy komuś się zechce brać odpowiedzialność za największy turniej w Polsce na siebie - nie sądzę.

5

Odp: OTP 2017?

Cupy są otwarte i faktycznie każdy mógłby się zjawić, imo lepiej tego nie mieszać - no i w tym roku co prawda nie ma oficjalnie nationalsów, ale można pisać do tpci, żeby uznali turniej za (bezpunktowe) nationalsy smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

6

Odp: OTP 2017?

Zgadzam się z Piterrem, nie mieszajmy OTP z League Cupami. Zresztą sankcjonowanie OTP to zawsze był kontrowersyjny temat i jeśli będzie realna szansa na zrobienie go w ramach Organized Play to pewnie będzie dyskusja.

7 (edytowany przez szymon.przybyl 2017-02-15 09:25:35)

Odp: OTP 2017?

Napisałem do POP Europe w sprawie supportu dla OTP, odpisali tak:

Pokémon Europe napisał/a:

Hi there!
We are no able to say whether TPCi will or not will support such an event. But as a general rule of thumb:
- events that are restricted to specific players will not receive support as an official event
- National Championships can be given on a case by case basis, to countries and/or area's that do not have a International Continental Championship (such as South Africa, where there is nothing nearby).

The way you are describing the event to us, it would seem unlikely that you will receive support, but perhaps you can receive support if the event is differently structured.
We hope this information helps!

(dopytuje o tą inną strukturę)

You can sanction any event you want, as long as it follows the sanctioning guidelines (that also means that everyone must be allowed to play).

For how many players would you want to organize the event?

(podaję szacunek na podstwie ostatnich lat, przy okazji chwaląc polskie community tym, że OTP jest organizowane od wielu lat)

Okay, that sounds great! big_smile

Alright, while we cannot speak for TPCi in this matter ourselves, we will try to get more information for you smile

Jak będzie jakiś odzew, dam znać wink

Podziękowali za posta: Piterr, hgorski6, Kakel

8

Odp: OTP 2017?

Ciekawie się to zapowiada smile Choć faktycznie wolałbym, żeby na OTP wstęp mieli tylko Polacy, jak to bywało zwyczajowo (no, chyba, że ktoś zza granicy jest zameldowany od wielu lat i włada naszym językiem, ale zaskakująco - nigdy nie było takiego przypadku).

Katowice dadzą tym razem szansę innym smile Nie sądzę, żebyśmy znaleźli czas się bezpośrednio tym zajmować - ale zawsze służę radą, a jak czas pozwoli na przyjechanie wcześniej - wszelką fizyczną pomocą.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: OTP 2017?

Jest odpowiedź:

Pokémon Europe napisał/a:

Hi again,

Has one of the three TOs who want to host the event been selected to host League Cups?
TPCi answered that, since Cups usually have around 40-50 players, it would be a perfect match when it comes to player numbers, and Cups automatically get support - promo cards for everyone, CP, and even a playmat for each age division's Champion.


Now, my thoughts on this - of course, this would not be quite as exclusive as a Nationals-style event (and non-Polish players would also be allowed attend), but maybe you could get your players excited to have even more opportunities to measure their skill?

Or maybe you could add a custom prize, like a trophy (for which you'll get the money back from entry fees), to make one League Cup per year feel extra special?
Just be aware that if you want to use Pokémon branding, like a logo, you would also have to get approval from TPCi ( https://forums.pokemon.com/showthread.php?t=4519 - it says right there that it is the same for TCG and VGC).
I'm sure you and the other TOs will come up with some more great ideas for your community! big_smile

All the best, I hope this is something you can work with smile

Więc to samo, co proponowałem.

Podziękowali za posta: Stivi, Panda, schen, Bonku

10

Odp: OTP 2017?

Moim zdaniem OTP można zrobić jako LC z pre-zapisami. Wtedy każdy grający w Polsce będzie miał okazje zapisać się wcześniej, a limit miejsc będzie i tak ze względu na ograniczoną pojemność sali.

11

Odp: OTP 2017?

arturomod napisał/a:

Moim zdaniem OTP można zrobić jako LC z pre-zapisami. Wtedy każdy grający w Polsce będzie miał okazje zapisać się wcześniej, a limit miejsc będzie i tak ze względu na ograniczoną pojemność sali.

Pomysł dobry, ale chyba nie do końca to tak działa. Sądzę, że jeśli turniej ma pre-zapisy, to muszą być ogłoszone oficjalnie. Inaczej TPCI zjadłoby organizatora za to, że ogranicza turniej dla wybranych (w sumie nie zdziwiłbym się jakby wszyscy tak robili, gdyby się dało - prezapisy na osiem osób, a siedem podstawionych). Myślę, że następnego League Cupa sklep by już nie dostał.

Druga sprawa - liczba rund. Gdyby na turniej nie uzbierało się 32 osoby, zostajemy z max pięcioma rundami. I odwrotnie - jeśli byłoby ponad 64, musielibyśmy zagrać siedem. Wątpię, żeby możliwość obsunięcia się turnieju o 2 godziny w tę lub wewtę zachęcała ludzi z całej Polski do przyjazdu, bo często pociągi są na styk.

Panowie i panie - jak dla mnie męska decyzja. Albo robimy League Cupa w ramach OTP i nadziewamy się na paru zagraniczniaków, albo nie sankcjonujemy OTP lub robimy jakiś League Challenge w ramach niego (na to nikt nie przyjedzie). Jasne, że są inne 'plejsy' i można kombinować, ale nie wiem czy się nam to opłaca, skoro dopiero dostaliśmy coś na co tyle czekaliśmy.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

12

Odp: OTP 2017?

adriank1 napisał/a:

Druga sprawa - liczba rund. Gdyby na turniej nie uzbierało się 32 osoby, zostajemy z max pięcioma rundami. I odwrotnie - jeśli byłoby ponad 64, musielibyśmy zagrać siedem. Wątpię, żeby możliwość obsunięcia się turnieju o 2 godziny w tę lub wewtę zachęcała ludzi z całej Polski do przyjazdu, bo często pociągi są na styk.

Co do frekwencji, patrząc na poprzednie lata myślę, że te 32 spokojnie wpadnie, tym bardziej że pojawienie się lig przyciągnęło nowych graczy. Bardziej obawiałbym się w drugą stronę, ale tu znowu ogranicznikiem będzie pojemność miejsca, w którym będziemy rozgrywać OTP, więc moglibyśmy ustalić wtedy górną granicę na to 64 (Masterów, pomniejsze kategorie wiekowe nie wpływają na liczbę rund swissa).

adriank1 napisał/a:

Panowie i panie - jak dla mnie męska decyzja. Albo robimy League Cupa w ramach OTP i nadziewamy się na paru zagraniczniaków, albo nie sankcjonujemy OTP lub robimy jakiś League Challenge w ramach niego (na to nikt nie przyjedzie). Jasne, że są inne 'plejsy' i można kombinować, ale nie wiem czy się nam to opłaca, skoro dopiero dostaliśmy coś na co tyle czekaliśmy.

League Challenge też musi być rozegrany za pomocą TOM'a, tyle że bez topek, więc w raporcie moglibyśmy przesłać wyniki samego swissa (na podstawie którego ustalone zostałyby też miejsca do punktów Championship). Poza tym, materiały na LCh (promki ligowe, które możnaby rozdać za uczestnictwo; promki za pierwsze 4 miejsca) ligi dostają ze sporym opóźnieniem (~ 3 miesiące). Inaczej sprawa wygląda z League Cup'ami - tam zobowiązują się, że prześlą wszystko przed turniejem.

I poza tym, w przypadku LC i LCh turniej musi być podzielony na kategorie wiekowe. Jeżeli byłoby mniej niż 6 osób w danej kategorii, jej uczestnicy grają razem z graczami z wyższej kategorii, ale parowani są częściej między sobą. W przeciwnym wypadku - grają osobny turniej (np. przy 6 seniorach i 1 juniorze, zagrają 3 rundy swissa; przy 9 seniorach i 1 juniorze, 3 rundy swissa + top4), więc zapewne potrzebowaliby sędziego. Chociaż może to właśnie dobry czas, żeby wprowadzić taki podział na OTP?

Rzucę listą plusów i minusów jakie widzę przy każdym rozwiązaniu:

League Cup
- playmata za 1. miejsce w każdej kategorii wiekowej
- promki za uczestnictwo (przy pierwszym LC danej ligi - 30 sztuk)
- 3 promki Staff
- punkty Championship - 50/40/30

- możliwość pojawienia się zagranicznych graczy
- możliwe, że będzie potrzebny niegrający sędzia dla Seniorów/Juniorów

League Challenge
- promki ze stemplami `.. Place` dla pierwszych 4 miejsc w każdej kategorii wiekowej (opóźnione ~3 miesiące)
- promki ligowe za uczestnictwo
(opóźnione ~3 miesiące)
- punkty Championship - 15/12/10
(przydzielone na podstawie wyników swissa)
- małe prawdopodobnieństwo pojawienia się zagranicznych graczy

Nieoficjalny turniej
- brak zagranicznych graczy
- nie jesteśmy ograniczeni TOM'em

- brak darmowych materiałów (promki/playmaty)
- brak punktów Championship

Podziękowali za posta: schen, Panda, Piterr

13

Odp: OTP 2017?

Szczerze mówiąc, czy ewentualni zagraniczni gracze to aż taki problem? Czy my kiedykolwiek robiliśmy jakiekolwiek ograniczenia co do tego, że w OTP mogą brać udział jedynie gracze z Polski? Fakt, że może nie było jakoś ku temu okazji, ale nie wydaje mi się, że gdyby w poprzednich edycjach jakiś gość z zagranicy chciał wziąć udział w turnieju, to ktoś by wybitnie protestował. Nawet wręcz przeciwnie, sądzę, że zostałby ciepło przyjęty, bo nawet podnosiłoby to w pewnym stopniu rangę turnieju. Imho jeśli mamy możliwość podpięcia do OTP oficjalnego supportu to nie widzę specjalnych przeciwwskazań, by z takowego skorzystać. Może się kiedyś w końcu przerodzi w prawdziwe Nationalsy, o czym jeszcze parę lat temu mogliśmy jedynie marzyć wink

schen's Strona

Podziękowali za posta: hgorski6, adriank1, Stivi, szymon.przybyl

14

Odp: OTP 2017?

schen napisał/a:

Szczerze mówiąc, czy ewentualni zagraniczni gracze to aż taki problem? Czy my kiedykolwiek robiliśmy jakiekolwiek ograniczenia co do tego, że w OTP mogą brać udział jedynie gracze z Polski? Fakt, że może nie było jakoś ku temu okazji, ale nie wydaje mi się, że gdyby w poprzednich edycjach jakiś gość z zagranicy chciał wziąć udział w turnieju, to ktoś by wybitnie protestował. Nawet wręcz przeciwnie, sądzę, że zostałby ciepło przyjęty, bo nawet podnosiłoby to w pewnym stopniu rangę turnieju. Imho jeśli mamy możliwość podpięcia do OTP oficjalnego supportu to nie widzę specjalnych przeciwwskazań, by z takowego skorzystać. Może się kiedyś w końcu przerodzi w prawdziwe Nationalsy, o czym jeszcze parę lat temu mogliśmy jedynie marzyć wink

Ale problem jest taki, że od zeszłego roku Natsy jako takie zostały juz zlikwidowane sad

15

Odp: OTP 2017?

arturomod napisał/a:

Ale problem jest taki, że od zeszłego roku Natsy jako takie zostały juz zlikwidowane sad

A faktycznie coś mi się obiło o uszy, była jakaś dyskusja swego czasu o tym, że zmienia się struktura turniejów, a że ja nie śledzę tak bardzo zagranicznej sceny turniejowej to wyleciało mi z głowy smile Nie wiem w sumie czy LC jest teraz najbliżej byłych Natsów, czy może raczej jakieś Regional Championship lub podciągnięcie OTP pod tzw. Special Event (o ile to możliwe w ogóle). Moje zdanie się nie zmienia, jeśli mamy opcję oficjalnego wsparcia to warto z niej skorzystać. Dodatkowo dawałoby to możliwość zdobycia CP, które mogłyby się pewnie niektórym przydać smile

16

Odp: OTP 2017?

To ja napiszę może jak ja to widzę. Najpierw ważna sprawa:
Na chwilę obecną prawo do organizowania Cupów mają wyłącznie dwa sklepy - jeden w Warszawie, jeden w Łodzi, z czego Warszawa nie kwapi się do organizacji. Czyli "oficjalne" OTP może na chwilę obecną być tylko w Łodzi.
Domyślam się, że te dwa ośrodki i tak będą chciały organizować Cupy raz na kwartał. Więc z mojego punktu widzenia OTP stanie się po prostu kolejnym Cupem organizowanym w Polsce, co dla mnie jest trochę smutne, bo straci to swój wyjątkowy status, a przynajmniej dla mnie OTP to zawsze to było święto karcianki, turniej na który czeka się cały rok. Z drugiej strony rozumiem, że Szymon i ludzie z łódzkiego sklepu chcieliby połączyć organizowanie dwóch większych letnich turniejów w jeden. Co do obcokrajowców to w sumie jak chcą to niech wpadają, chyba jedyny problem to "zabieranie" przez nich miejsc naszym graczom w przypadku osiągnięcia limitu miejsc, ale to trzeba poczekać na kwietniowe Cupy ze stwierdzeniem, ile osób faktycznie chce przyjeżdżać do Polski po CP'ki. Jeśli chodzi o bonusy typu promki to raczej jestem do tego neutralnie nastawiony. Widzę, że Kraków znów obiecuje swoje customowe promki; Dragonite w zeszłym roku był spoko, obyłbym się bez niego, ale wiem, że wiele osób kręcą takie rzeczy. Poza tym, czy TPCI nie przysyła ograniczonej liczby promek?
A, i ostatnia sprawa. Po OTP 2014 słyszałem (w wielu wypadkach głośne) głosy, że Swiss Bo1 z remisami to patologia i nigdy więcej takich rzeczy na OTP. Mam nadzieję, że wszyscy sobie zdają sprawę, że na OTP w wersji League Cup taki system Swissa to jedyna możliwość.

Podziękowali za posta: Piterr, adriank1, gepir, szymon.przybyl, Matilol

17 (edytowany przez szymon.przybyl 2017-02-17 14:34:25)

Odp: OTP 2017?

Kakel napisał/a:

To ja napiszę może jak ja to widzę. Najpierw ważna sprawa:
Na chwilę obecną prawo do organizowania Cupów mają wyłącznie dwa sklepy - jeden w Warszawie, jeden w Łodzi, z czego Warszawa nie kwapi się do organizacji. Czyli "oficjalne" OTP może na chwilę obecną być tylko w Łodzi.

Na chwilę obecną tak, ale następny Cup (edycja letnia, maj-lipiec) będą mogły zorganizować również ligi w Krakowie i Wrocławiu - wystarczy mieć jeden zaraportowany League Challenge, a do tego czasu na pewno obie taki rozegrają.

Zgadzam się też z tym, że sprowadzając OTP do League Cup'a, straci on na wyjątkowości, jako że niedługo zapewne w każdym większym mieście będziemy mieć takie co kwartał. Podpytałem też seniorów z naszej ligi, jak oni to widzą (jako że wtedy byliby skazani na osobny turniej) i raczej wolą zagrać razem z Masterami, tak jak to było zawsze. Ja też skłaniałbym się do nie łączenia OTP z Cup'ami. Może warto zrobić jakieś szybkie głosowanie wśród osób, które były zaangażowane w organizację OTP w ciągu ostatnich lat?

Kakel napisał/a:

Poza tym, czy TPCI nie przysyła ograniczonej liczby promek?

Przy pierwszym Cupie - 30, przy następnych - na podstawie frekwencji na poprzednich Cupach/na lidze. Będą to zapewne promki ze stampem "Pokémon League", a osobiście wolę te zdobyte w pocie czoła przez organizatorów, mają swój urok smile Dlatego też Łódź ma plan na zaskoczenie promkami wink

18

Odp: OTP 2017?

Krótko:
Jeśli się da to OTP widziałbym BO3. Coś al'a bardzo fajny, październikowy turniej w Krakowie w Dragonusie, tylko z lepszą frekwencją. 

Jeśli LCek zapewni dodatkowe nagrody i pójdzie w świat, że są tu porządne turnieje to nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Jedynym problemem może być w tym przypadku niegrający sędzia.
Jeśli ewentualnie Szymon lub inny aktywny gracz mieliby się przez to poświęcać to bym sprawę olał i zrobił normalny turniej.

19

Odp: OTP 2017?

A, to jeszcze ja się wypowiem.

Podpisuję się pod zdaniem Kakela, dla którego OTP to "Święto karcianki". W moim mniemaniu główną siłą tego turnieju jest jego wartość towarzyska - wiadomo, że co roku taki turniej się odbędzie i że będą na nim starzy znajomi z całej Polski. Wszystkich ich lubimy, przed albo po (albo i przed, i po) turnieju integrujemy się przy procentach, niemniej wciąż gwoździem programu jest ta kumpelska rywalizacja.

No i właśnie, kumpelska. To pomieszanie poważnej walki o punkty (bo każdy chce wygrać) z nieformalną atmosferą (bo wszyscy się znają i lubią) stanowi o wyjątkowości OTP. Dlatego dla mnie nie ma żadnego problemu z brakiem możliwości zdobycia CPków, o ile OTP zachowa swój lokalny, swojsko-cebulowy charakter.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: seba0333, McLer, gepir, Anders, adriank1, szymon.przybyl

20

Odp: OTP 2017?

Aby zapewnić wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie OTP, proponuję wyznaczyć ostateczny termin wyznaczania szczegółowych ofert organizacji OTP 2017 na 26 marca (niedziela), tak by po tygodniowej ankiecie wszystko było jasne w pierwszy weekend kwietnia. Kraków, Wrocław, Łódź: dacie radę?

+ Szablon szczegółowej oferty

1. Miasto w którym odbędzie się turniej
2. Proponowany termin turnieju
3. Lokalizacja
4. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju (clear swiss / swiss + top / pucharowy / BO1/BO3 / inny)
5. Format turnieju.
6. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody)

7. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe, limit pojemności sali etc.

Podziękowali za posta: seba0333, szymon.przybyl, arturomod

21

Odp: OTP 2017?

Postaramy się, jeżeli się nie uda to jestem gotów pomóc w organizacji innemu miastu smile

22

Odp: OTP 2017?

Ja się zgadzam z kakelem i karsem. Robienie z OTP lcka spowodowałoby tylko napinke. Klimat OTP jest jedną z najlepszych jego cech.
Pytanie z innej bajki - było kiedyś OTP w expanded?

23

Odp: OTP 2017?

Jedynie OTP 2009 było w formacie innym niż standard - w unlimited - w czasach kiedy nie istniały jeszcze uberdonki w T1. Jeden z mniej trafionych pomysłów, ale karcianka byłą w takiej zapaści, ze do standardu nie uzbieralibyśmy nawet tych 13 osób które przyjechały na turniej bez ograniczeń formatowych.

Kolejne OTP, w 2010 roku było w formacie mieszanym - albo OD setu Diamond and Pearl, albo DO niego, wyłączając go (tylko seria EX) w jednej talii. Pozwoliło to zagrać wielu graczom bez nowych kart, ale jak dla mnie, to też był pomysł daleki od optymalnego.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

24

Odp: OTP 2017?

Kakel napisał/a:

Aby zapewnić wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie OTP, proponuję wyznaczyć ostateczny termin wyznaczania szczegółowych ofert organizacji OTP 2017 na 26 marca (niedziela), tak by po tygodniowej ankiecie wszystko było jasne w pierwszy weekend kwietnia. Kraków, Wrocław, Łódź: dacie radę?

+ Szablon szczegółowej oferty

1. Miasto w którym odbędzie się turniej
2. Proponowany termin turnieju
3. Lokalizacja
4. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju (clear swiss / swiss + top / pucharowy / BO1/BO3 / inny)
5. Format turnieju.
6. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody)

7. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe, limit pojemności sali etc.

Zła wiadomość.

Z wielu powodów nie miałem za dużo czasu na szukanie lokalu. Niestety, ale najtańsza sala, którą udało mi się znaleźć i odpowiadałaby moim wymaganiom kosztuje 1000 zł. W związku z tym nie jestem w stanie konkurować z ofertą Szymona. Nie chcę robić OTP w ciasnym lokalu na 40 osób przy takim wzroście popularności karcianki. Z przykrością muszę się wycofać z organizacji. Jestem za to gotów pomoc organizatorowi. Jeżeli będzie takie życzenie to chętnie zapewnię kilka kamer w celu upamiętnienia wydarzenia smile

Jeszcze raz przepraszam za zrobienie nadziei sad
Peace,
Panda

Panda's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl, Bonku, arturomod

25

Odp: OTP 2017?

Również mogę pomóc jeśli chodzi o inne miasto - np. Pożyczyć projektor do wyświetlenia pairingow czy ogólnie co tam będzie potrzebne to dawajcie znać.

Rozwal mnie zanim ja rozwale siebie a dostaniesz cukierka.