1 (edytowany przez hgorski6 2016-12-04 15:32:35)

Temat: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Pokemony

3-3-3 Bounsweet-stenee-Tsareena http://bit.ly/2g5VtvE (tylko tsareena)

Corphish PCL

Trainery

3 Crushing Hammer GEN

3 Forest of Giant Plants AOR

3 Devolution Spray EVO

4 Professor Sycamore STS

2 Red Card GEN

2 Delinquent BKP

2 Trick Shovel FLF

2 N FCO

4 Trainers' Mail AOR

4 VS Seeker ROS

4 Ultra Ball FCO

3 Level Ball AOR

3 Max Elixir BKP

4 Fighting Fury Belt BKP

Energie

4 Double Colorless Energy EVO

Do stworzenia tego decku zaispirowały mnie nowe karty pojawiające się w base secie z SM. Jeśli ktoś ma sugestie, aby za pomocą tego decku jeszcze szybciej czyścić rękę przeciwnika, możecie śmiało komentować ten wątek smile.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

2

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Czekałem na taką abilitkę <3

Podziękowali za posta: Woodhamma

3

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

hgorski6 napisał/a:

aby za pomocą tego decku jeszcze szybciej czyścić rękę przeciwnika

Pozwól proszę polemizować z tą tezą - ta talia w ogóle nie czyści reki przeciwnika, zgodnie z założeniem. Pozwolę sobie wyjaśnić, dlaczego - za pomocą tego decku wyczyścisz rękę przeciwnika w ciągu 50 tur. Jedyne co możesz nią osiągnąć, to zostać zdonkowanym na początku gry.

Nie wiem czy nastąpiła tu w ogóle jakakolwiek próba zagrania tym, ale linia 2-2-2 przy braku żadnych piłek i dwóch N'ach jako jedynymi dobierarkami to pomysł z horroru. Aktualnie talie na 3-3-3 Vilepluma mając pełen osprzęt piłkowo-dobierarkowy (4 ultra balle, 2 level balle, 4 professor sycamore, 2 N, 4 trainers' mail), grając na czterech giant plantach, mają czasem kłopot postawić jednego w pierwszych dwóch turach na stół.

W ostateczności jakbym dostał jakimś cudem combo Red Card + Stadion + Tsarena + Delinquent, prawdopodobnie to byłoby jedyne, co dałbyś radę zrobić w tej turze z powodu braku kart w ręku, i spokojnie poczekałbym 15 tur na jakiegoś supportera. Naładowanie tej Giratiny zajmuje całą wieczność, a energie które przeciwnik zdąży dołożyć do pokemonów - można tu mówić o pechu - nigdy nie zostaną zbite, bo nie ma ich czym zbić. Można grać do końca gry jednym pokemonem za jedną-dwie energie i duża szansa, że nic innego się nie wydarzy.

Czemu tak hejcę? Ano dlatego, ze koncept mi się podoba, ale tego nie da się nawet nazwać deckiem - jest to zbitek kart których nawet nie da się zagrać w jednej grze. Pomyślę co by tu można zmodyfikować, ale jak już poznamy trochę więcej nowego setu - grałem sporo na Aggron DGE i mam sentyment wink

Także pochwała za koncept, ale samo wykonanie wymaga gruntownych poprawek - jednak kibicuję mu bardzo smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: mcszuwacz

4

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Trochę poprawiłem ten deck korzystając z sugestii adrianka.

5

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Szczerze? Dużo lepiej niż ostatnia wersja smile teraz widzę, że jest realna szansa na locka. Resztę już trzeba sprawdzić w praktyce jak to będzie grało. Mogę doradzić, że Devolution Spray EVO będzie dużo lepszy od SSU, chyba, że stage 1 ma jakieś unikalne ability.

Wymieniłbym również Startling Megaphone FLF za Trick Shovel FLF żeby wprowadzić jakaś kontrolę topdecka. No i grałbym raczej na deckout - Sableye DEX wydaje mi się być dużo lepszy od Giratiny. Ale jak kto woli smile

6

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Czemu atakerem jest Giratina, która bije za milion energii skoro jest kilka Pokemonów, które robią to samo dużo taniej? Można równie dobrze oprzeć grę na kartach jak chociażby: Absol EX P_XY (w takiej talii może nawet będzie czas go ewoluować w Mega) czy Rotom AOR.

Podziękowali za posta: mcszuwacz

7

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

A co do samego czyszczenia ręki przeciwnika do 0 za pomocą comba Delinquent BKP Red Card GEN stadion - jest jeszcze Corphish PCL smile

8

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Jeszcze jedna jak najbardziej zabawna karta Luvdisc FLF.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

9

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Woodhamma napisał/a:

Jeszcze jedna jak najbardziej zabawna karta Luvdisc FLF.

Niezłe, + Trick Coin i przeciwnik dobiera kartę tylko co 4 turę smile Szkoda że już poza standardem.

10

Odp: [XY-on] troll deck do czyszczenia ręki (przeciwnika oczywiście)

Niezłe, + Trick Coin i przeciwnik dobiera kartę tylko co 4 turę smile Szkoda że już poza standardem.

Sęk w tym, że jeśli przeciwnik nie będzie dobierał kart, to wcale się nie zdeckuje xP. Można by próbować to łączyć z laser bankiem, skoro i tak mówimy o expandedzie, choć mocy nie widzę, wystarczy naładowanie jednego pokemona przez rywala, żeby zrobiło się niemiło. Albo sprytne retreatowanie, żeby zawsze odrobiny dmg zabrakło do KO, wtedy deckujemy się sami big_smile.