Temat: Działanie kart

Hej

Kupiłem zestaw Battle Arena Keldeo vs Rayquaza i mam pytanie odnośnie karty Rayquaza.
1. Celestial Roar - jak któraś z tych trzech kart będzie np. wodna tu muszę ją dołączać do tego pokemona czy mam to interpretować tak, że muszę ją tak czy inaczej dołączyć? Pytam w kontekście tego, że wodna energia nic mi nie daje.

2. Dragon Burst - Ostatnie zdanie "This attack does 60 damage times the number of energy cards you discarded". Zadam dodatkowe 60 obrażeń za każdą kartę którą odrzucę (z podanego typu energii)? Czy jak mam przy tym pokemonie 5 energii ognia to czy mogę np. odrzucić tylko dwie?

Jest jakieś miejsce na forum gdzie mogę zadawać takie pytania czy mogę to robić w takiej formie jak ta?

Pozdrawiam

2

Odp: Działanie kart

rubesom napisał/a:

Hej

Kupiłem zestaw Battle Arena Keldeo vs Rayquaza i mam pytanie odnośnie karty Rayquaza.
1. Celestial Roar - jak któraś z tych trzech kart będzie np. wodna tu muszę ją dołączać do tego pokemona czy mam to interpretować tak, że muszę ją tak czy inaczej dołączyć? Pytam w kontekście tego, że wodna energia nic mi nie daje.

2. Dragon Burst - Ostatnie zdanie "This attack does 60 damage times the number of energy cards you discarded". Zadam dodatkowe 60 obrażeń za każdą kartę którą odrzucę (z podanego typu energii)? Czy jak mam przy tym pokemonie 5 energii ognia to czy mogę np. odrzucić tylko dwie?

Jest jakieś miejsce na forum gdzie mogę zadawać takie pytania czy mogę to robić w takiej formie jak ta?

Pozdrawiam

1. Tak, musisz dołączyć.

2. Discard ALL fire or ALL lightning energy. W dosłownym tłumaczeniu: odrzuć WSZYSTKIE ogniste lub WSZYSTKIE elektryczne energie. Za każdą odrzuconą energię atak zadaje 60 punktów obrażeń.

3. Możesz pisać w tym temacie, ale wcześniej postaraj się dokładnie przeczytać kartę lub przeszukać to forum. Jest duża szansa, że podobne pytanie było już gdzieś zadawane smile

Panda's Strona

Podziękowali za posta: rubesom

3

Odp: Działanie kart

Jeszcze kilka rzeczy chciał bym dopytać:

1. Victini - nie rozumiem jego zdolności (Ability). Zanim rzucę monetą to mogę już zignorować działanie efektu tego rzutu i mogę rzucić jeszcze raz? Nie wiedzę w tym sensu.

2. Rare Candy - kiedy użyję tej karty to mogę ewoluować pokemona na drugi poziom dzięki temu itemowi? Myślałem, że mogę tak zrobić bez użycia żadnych dodatkowych kart.

3. Ogólnie o Ability - Działają na rozgrywkę Ability pokemonów będących w polu "Active Pokemon" czy również tych będących w polu "Bench"?

4

Odp: Działanie kart

1. Masz atak, który daje np. paraliż, jeśli wyrzucić heads monetą. W momencie kiedy wypadnie tails, możesz zadeklarować, że tamten rzut się nie liczy i spróbować jeszcze raz. Oczywiście powtórny rzut staje się wiążący, bez względu na to, co wypadnie.

2. Rare Candy pozwala ominąć Stage 1, które w przeciwnym razie musi być na stole, żeby ewoluować Pokemona na Stage 2. Zasada ewolucji mówi, że nie można ewoluować Pokemona w tej samej turze, w której został zagrany. Co za tym idzie, żeby Basic stał się Stage 1, musisz odczekać kolejke. Analogicznie, dopiero w następnej turze po ewoluowaniu Pokemona na Stage 1, możesz zagrać na niego kartę kolejnego stadium ewolucji. Rare Candy pozwala przeskoczyć stadium pośrednie (Stage 1) i od razu zagrać Stage 2 na Basic Pokemona, oczywiście dopiero w następnej turze po zagraniu tego Basica.

3. Ability Pokemonów na Benchu działa w czasie gry tak samo jak na Aktywie, chyba że w opisie jest powiedziane inaczej (np. Greninja Break może użyć Giant Water Shurikena tylko będąc Active Pokemonem).

Podziękowali za posta: rubesom

5

Odp: Działanie kart

Dzisiaj grałem pierwszy raz i nasunęły nam się kolejne pytania:

1. Czy pokemon który wchodzi na pole "Acitve pokemon" może od razu atakować czy musi przeczekać jedną turę?

2. Fisherman - jżeli mam tylko 2 karty energii w polu discard pile to czy mogę użyć tej karty i je dobrać do ręki czy muszę mieć w tym polu minimum 4 karty energii żeby z niej skorzystać?

3. Superior Energy Retrieval - Odrzucam 2 karty z ręki i dobieram 4 karty energii z odrzuconych do ręki ale nie rozumiem dalszego zapisu z nawiasów "You can't choose a card you discarded with the effect of this card".

6

Odp: Działanie kart

rubesom napisał/a:

Dzisiaj grałem pierwszy raz i nasunęły nam się kolejne pytania:

1. Czy pokemon który wchodzi na pole "Acitve pokemon" może od razu atakować czy musi przeczekać jedną turę?

2. Fisherman - jżeli mam tylko 2 karty energii w polu discard pile to czy mogę użyć tej karty i je dobrać do ręki czy muszę mieć w tym polu minimum 4 karty energii żeby z niej skorzystać?

3. Superior Energy Retrieval - Odrzucam 2 karty z ręki i dobieram 4 karty energii z odrzuconych do ręki ale nie rozumiem dalszego zapisu z nawiasów "You can't choose a card you discarded with the effect of this card".

1. Możesz atakować z wyjątkiem pierwszej tury jeżeli jesteś graczem rozpoczynającym grę. No i oczywiście pod warunkiem, że  masz odpowiednią ilość kart energii do zadania ataku.

2. Tak, możesz użyć tej karty (o ile w tej turze nie uzywales juz karty typu Supporter)

3. To znaczy, że jezeli w kartach odrzuconych masz np 2 karty energii, a w ręce 3 karty (kartę Superior Energy Retrieval i 2 karty energii), to używając SER odrzucisz te 2 karty energii z ręki żeby odzyskać 2 karty energii z kart odrzuconych, nie 4.

Podziękowali za posta: rubesom

7

Odp: Działanie kart

1. Może atakować od razu.
2. Możesz użyć Fishermana jeśli są mniej niż 4 basic energie i wtedy bierzesz wszystkie z discarda.
3. Jeśli masz 4 wodne energie w discardzie a odrzucasz pierwszą częścią efektu np. Pokemona i elektryczną energię to nie możesz wziąć z powrotem tej elektrycznej, musisz wodne.

EDIT: Wyprzedzon sad .

Podziękowali za posta: rubesom

8

Odp: Działanie kart

Zastanawialiśmy się też jak interpretować taki zapis jak np. na karcie MINCCINO - jeżeli w takim przypadku nie wyrzucę ani razu "heads" to zadam 10 obrażeń czy liczy się tylko to co wyrzucę monetą?

9

Odp: Działanie kart

Mały tip: przy kartach pokemonów, zwłaszcza starszych, czasem warto oprócz nazwy pokemona podać nazwę setu - niektóre wyszły w wielu wersjach i potem trzeba się zastanawiać, o którą wersję chodzi tongue. Ale domyślam się, że mówisz o Minccino z BW.

I odpowiadając na pytanie: zadajesz 10 x liczba headsów, jeżeli wyrzuciłeś 0 headsów, zadajesz 0 obrażeń smile. Warto tutaj dodać, że nawet gdyby Minccino miał jakiś bonus do obrażeń (np. podpięty Fighting Fury Belt BKP), to po wyrzuceniu 0 headsów i tak nic nie zrobi - w pokemonach obowiązuje bowiem zasada, że jeśli na którymkolwiek etapie liczenia obrażeń uzyskamy 0, nie liczymy ich już dalej i atak nie ma efektu.

10

Odp: Działanie kart

Mam kartę Blastoisa (seria Boundaries Crossed) - chodzi mi o jego ability, grając używaliśmy jej tak, że dodawaliśmy energię tylko do jednego pokemona na turę (tyle energii ile chcieliśmy) - zgodnie z tym zapisem "to 1 of your Pokémon". Ale grając w wersję online zauważyłem, że mogę używać tej ability tyle razy ile chcę do różnych pokemonów.
Źle interpretowaliśmy ten zapis?

11

Odp: Działanie kart

rubesom napisał/a:

Mam kartę Blastoisa (seria Boundaries Crossed) - chodzi mi o jego ability, grając używaliśmy jej tak, że dodawaliśmy energię tylko do jednego pokemona na turę (tyle energii ile chcieliśmy) - zgodnie z tym zapisem "to 1 of your Pokémon". Ale grając w wersję online zauważyłem, że mogę używać tej ability tyle razy ile chcę do różnych pokemonów.
Źle interpretowaliśmy ten zapis?

Nie inaczej. Umiejętność poprawnej interpretacji angielskiego tekstu pomaga w tej grze.