Temat: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Ten temat służy do wyceny starych kart, jeśli ktoś założy osobny temat w tym celu, to w zależności od humoru moderatorów zostanie on usunięty albo połączony z tym. ~ Kakel

Otóż posiadam 40 kart z base setu oraz base setu 2 (ja się na tym kompletnie nie znam, tak powiedział mi kolega).

Większość kart to commony, brak holo. Czy są one coś warte? Są w bardzo dobrym stanie, od 2000r był trzymane w foilkach i w zasadzie wyglądają jak nowe.

Przykładowe karty: ifotos.pl/zobacz/145398937_sephxph.jpg

Pozdrawiam, z góry dzięki za odpowoedź

2

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Witam.
Jakieś 15 lat temu zbierałem karty pokemon po latach odkurzyłem je kiedy robiłem porządki w domu. Ogólnie posiadam kartę Charizarda z base set 1 karta jest używana(na zdjęciu widać uszkodzenia),jestem ciekawe ile jest ona warta.
Posiadam też wiele innych rzadkich holo kart w lepszych jakościach z tamtego czasu typu Articuno, Venusaur, Nidoking, Poliwrath, Magneton itp, jeśli jest sens mogę dać zdjęcia do wyceny.


http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/56e1c5c7a746f/karta.jpg

3

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

W tym stanie niewiele, za takiego porysowanego nie dałbym więcej niż 10 zł, ale ja się starymi kartami nie zajmuję.

4

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Z doświadczenia z innymi kolekcjonerami wiem, że jeśli karta posiada wartość głównie kolekcjonerska (tj. jest z jakiegoś starego setu), to jej stan powinien być nienaganny żeby ktoś się nią zainteresował.

Póki nie trafisz na kogoś kto będzie potrzebował akurat tej jednej karty do kolekcji i się nią zainteresuje żeby coś mieć, a potem zdobyć lepszą wersję, będzie ciężko znaleźć nabywcę nawet dla rzadkiej karty.

5

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Witam, jestem w posiadaniu starych setów kart i czy mógłby mi ktoś pomóc ustalić ile są warte?
Deck Startowy z pierwszej edycji
Psych out z drugiej edycji
Koga theme deck
Trouble Team Rocket theme deck
Karty trzymane w klaserze wiekszość w stanie bdb.
Proszę o pomoc.

6

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Witam!

Ja również założyłem konto w celach informacyjnych. Znalazłem starą kolekcję kart i prosiłbym o ich wycenienie. Jest tam kilka kart z hologramem, wszystkie karty są w języku angielskim. Pytam tutaj, bo wiem, że na Allegro karta Charizarda, którą tu mam osiąga zawrotne ceny, jednakże u mnie akurat ta karta jest w okropnym stanie więc nie mam pojęcia za ile powinienem ją wystawić. Wsztstkie karty w linku poniżej:

http://imgur.com/a/uBKU6

Z góry dziękuję za odpowiedź

7

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Muszę cię niestety zmartwić. Większość twoich kart, mianowicie te z symbolem Base Setu 2:
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/578a7536cf621/bs2-small.gif
to podróbki, nadają się do wyrzucenia. Reszta to groszowe sprawy. Zaś jeśli chodzi o Charizarda to w takim stanie wątpię czy w ogóle znajdziesz kupca chętnego na tę kartę, jakiejkolwiek ceny byś nie dał. Cytując z ostatniego tematu, w którym ktoś zapytał o cenę Charizarda:

adriank1 napisał/a:

Z doświadczenia z innymi kolekcjonerami wiem, że jeśli karta posiada wartość głównie kolekcjonerska (tj. jest z jakiegoś starego setu), to jej stan powinien być nienaganny żeby ktoś się nią zainteresował.

Póki nie trafisz na kogoś kto będzie potrzebował akurat tej jednej karty do kolekcji i się nią zainteresuje żeby coś mieć, a potem zdobyć lepszą wersję, będzie ciężko znaleźć nabywcę nawet dla rzadkiej karty.

8

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Cześć!

Również chciałbym prosić o wycenę kart - posiadam zestaw startowy dla dwóch graczy oraz deck Water Blast (Jungle) oraz kilka kart z boosterów. Poniżej zamieszczam zdjęcie ciekawszych egzemplarzy, wszystkie są w świetnym stanie:

http://i68.tinypic.com/2ug2psw.jpg

9

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Dreikin napisał/a:

Witam,

mam do sprzedania anglojęzyczne karty do gry z 1999 roku, ich stan oceniam na bardzo dobry. Poniżej przesyłam linki do zdjęć kart z hologramami, kilka jest z pierwszego wydania, co widać na zdjęciach. Bardzo proszę o pomoc przy wycenie, lub osoby zainteresowane kupnem o wiadomość na priv.

Patrząc na to, jak ładnie się mienią hologramy karty chyba są serio w super stanie, chociaż na zdjęciach tego nie widać do końca.

Proponuję Ci wejść na http://www.trollandtoad.com/ i zobaczyć ceny za poszczególną kartę. Odejmij trochę od tamtych cen (5-20%)i masz ceny za jakie możesz wystawić. Koniecznie porób zdjęcia kart z bliska i z tyłu - to dobrze pokazuje stan karty.

Możesz sprzedawać na sztuki (ale to trochę zajmie i jest imo za dużo zabawy). Ja bym polecał podzielić to na zestawy po secie i tak sprzedać.

Jeśli porobisz dokładniejsze foty to ja bym poprosił na mail.

jaszczomb napisał/a:

Cześć!

Również chciałbym prosić o wycenę kart - posiadam zestaw startowy dla dwóch graczy oraz deck Water Blast (Jungle) oraz kilka kart z boosterów. Poniżej zamieszczam zdjęcie ciekawszych egzemplarzy, wszystkie są w świetnym stanie:

Ancient Mew - 10-20zł
Mewtwo BSP 14 - 5-10zł
Machamp - 10zł
Erika - 10-20zł
Vaporeon - 5zł

10

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Cześć!

Jakoś tak mnie naszło na wykopanie kolekcji moich kart i zastanawiam się czy któreś mogą być coś warte, ewentualnie po ile na zbiorowej aukcji na allegro. Stan w większości idealny, siedziały w folderze. Nie wklejam tych, które wyszukiwarka oznaczyła jako "common", bo i tak pewnie nic nie warte.

EX Crystal Guardians:

Spearow CG
Mysterious Shard CG

Legend Maker:
Lairon LM

Giratina Lv.X P_DP
Shaymin Lv.X P_DP

Takie błyszczące:
Jolteon RR
Sealeo RR
Finneon SF
Wingull A
Wartortle PL
Metal Energy (Special) RR
Graveler A
Alakazam E4 RR
Rapidash DP
Cacturne PL
Toxicroak G P

Błyszczące plamki na obrazku:
Bastiodon GL RR
Heatran LA-2
Celebi * CG
Deoxys Defense Forme LA
Arceus A-6
Gyarados SF

1999-2000
Water Energy BS - prawy dolny róg 130/130
Lightning Energy GH
Farfetch'd BS
Krabby F
Onix BS
Arcanine BS
Nidorina LC
Brock's Golbat GH
Ekans F
Sandshrew BS
Charmander BS

Rare:
Swampert SV
Bastiodon PL
Vaporeon RR
Flareon RR
Metagross LA
Espeon MD
Yanmega LA
Beedrill RR
Ninetales PL
Torkoal LM
Giratina PL-3
Swalot A
Luvdisc PL
Luxray A
Manectric A
Golem A

Uncommon:
Misdreavus LM
Probopass PL
Electrode LM
Machamp GL RR
Machoke LM
Marowak LA
Charmeleon (Delta Species) CG
Mismagius PL
Sealeo LM
Alakazam E4 RR
Shieldon PL
Glaceon RR
Leafeon RR
Ninjask LA
Manectric MD
Manectric A-2
Luxio A
Lairon LM
Charmeleon A
Haunter A-2
Gengar GL RR
Starmie RR

11

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Celebi * CG kierując się cenami z ebaya to okolice 120 zł, ale te karty u nas tak mało cyrkulują, że trudno mi powiedzieć czy ktoś w Polsce za tyle kupi. LV. X'y powinny pójść za 15-20 zł, reszta to pewnie okolice 1-3 zł za rarkę w zależności od stanu karty. Uncommony i commony to groszowe sprawy.
Wodna energia jest 130/130 bo jest z Base Setu 2, co nie wpływa na jej wartość.

Podziękowali za posta: Vayar

12

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Witam. Nie wiem czy jest to dobry dział jak coś proszę o przeniesienie. Posiadam kilka kart "błyszczek" jak to zwyklismy mawiać. Wiem ,że charizard jest wart parę stówek ale nie wiem czy może jest to jakiś unikat. Na jakimś zagranicznym forum wyczytałem ,że egzemplarz z tej serii jest bardzo rzadki. Orientujecie się gdzie wystawić takie karty i ile moga byc warte? Dzięki za pomoc! @ : troy52 małpa wp.pl


http://images84.fotosik.pl/85/6fcfcc962ad5febb.jp g
http://images81.fotosik.pl/86/d5d73fa6e47edc85.jp g

mam problem z dodaniem dobrych zdjec przed "g" kasuje spacje i mamy bezposredni link do zdjecia.

13

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Cześć,

Nie jestem ekspertem ale troche różnych kart holograficznych z base setu już kupiłem. Wszystko zależy od stanu kart ale jeżeli te karty są w bardzo dobrym stanie to na moje oko są warte między 15 a 25 zł. Charizard nie jest 1st edition. Jeżeli jest w nienagannym stanie to w Polsce u osoby, która zna się na kartach dostaniesz pewnie około 40 zł, może trochę więcej. Myślę, że osoba obeznana w temacie nie da za niego więcej. Wypowiedź oparta na moich doświadczeniach i ofertach jakie dostawałem od innych osób smile

Pozdro,
Panda

14

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Panda napisał/a:

Cześć,

Nie jestem ekspertem ale troche różnych kart holograficznych z base setu już kupiłem. Wszystko zależy od stanu kart ale jeżeli te karty są w bardzo dobrym stanie to na moje oko są warte między 15 a 25 zł. Charizard nie jest 1st edition. Jeżeli jest w nienagannym stanie to w Polsce u osoby, która zna się na kartach dostaniesz pewnie około 40 zł, może trochę więcej. Myślę, że osoba obeznana w temacie nie da za niego więcej. Wypowiedź oparta na moich doświadczeniach i ofertach jakie dostawałem od innych osób smile

Pozdro,
Panda


tutaj taka sama za 350 funtów....

link do aukcji

Dysproporcja w wycenie jest astronomiczna, 50$, 2.000$  kolega wycenił wszystkie na 4-7$....
gdzie oficjalnie w Polsce czy za granicą można wycenić te karty?

15

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Możesz wystawić kartę za ile chcesz, pytanie za ile ktoś ją kupi. Jeśli zrobię aukcję na allegro na której Charmander BS będzie na kup teraz za 500 zł nie oznacza to, że karta jest tyle warta dopóki nie znajdzie się kupiec skłonny tyle zapłacić.

kuperman napisał/a:

gdzie oficjalnie w Polsce czy za granicą można wycenić te karty?

Nie ma żadnej strony, która "oficjalnie" (cokolwiek przez to rozumiesz) wycenia karty.
Jedną z metod, która pozwala ustalić ile jest warta dana karta jest korzystanie ze stron, które rejestrują sprzedane za ich pośrednictwem karty. Przykładami są ebay i pokemoncardmarket. Tam można zobaczyć, że taki Charizard sobie w rzeczywistości cyrkuluje w okolicach 15€ na rynku europejskim (diagram po prawej): https://en.pokemoncardmarket.eu/Product … /Charizard

16

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Na forach nie udzielam się od wielu lat... Nic się nie zmieniło..., złote rady typu "coś jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić" to wie każde dziecko... rynek weryfikuje cenę danego produktu, ale nie tylko...nie chce mi się tego tłumaczyć. Na takie tematy produkowałem się na studiach i nie widzę kompletnie żadnego sensu wchodzenia w dalszą polemikę.

Proszę nie zrozum  mnie źle... nie uważam ,że moja karta to jakieś cudeńko i jest warta miliony.
Otworzyłem "karton" z dzieciństwa w którym mam wiele skarbów w stosunku do których czuję ogromny sentyment.
Owych kart nie widziałem na oczy przez ponad 15 lat. Z ciekawości sprawdziłem czy mają jakąś wartość.
Większość kart jej nie ma. Na wartość kart wpływa Stan, ilość wyprodukowanych egz. , na jaki rynek były produkowane itd.... to samo tyczy się numizmatów itp... ale to wy jesteście ekspertami więc co ja będę się produkować.
Ustaliłem ,że moja karta pochodzi z 4 edycji(ponoć 8) ale przyjete ,że ta edycja określana jest jako 4th i została wyprodukowana w UK. Świadczyć o tym może napis w prawym dolnym rogu "1999-2000". Karta na portalach zagranicznych ebay.uk ,  ebay.com ceni się od 800zł do nawet 2000zł, nawet pogięte, zdewastowane karty są wystawiane po 50-100zł...
Wystawić można za dowolną kwotę ,ale gdyby faktycznie karta była warta 15€ to po co wszyscy wystawiali by ją za kilka stówek $... Na logikę... coś w tym musi być...

Jeszcze raz przypominam jest to wersja,edycja 4th 1999-2000 Wizards

17

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

No dobra, ale patrzyłeś na rzeczy wystawione na ebayu czy sprzedane na ebayu (ebay posiada archiwum sprzedanych produktów)? Ja się nie znam na starych kartach, zresztą mało kto tu kolekcjonuje pierwszą edycję kart (większość z nas to gracze, którzy handlują kartami z ostatnich paru lat, żeby mieć czym grać), ale może ktoś taki jeszcze odezwie się w tym temacie. Wiem natomiast dwie rzeczy:
1) Karty które naprawdę chodzą po duże pieniądze są z pierwszej edycji Base Setu, nie z czwartej. Na dodatek te najdroższe zwykle są one oceniane najpierw przez amerykańską organizację PSA i wkładane przez nich w plastikową ramkę. I jeśli zobaczysz do archiwum ebaya, to przez ostatnie kilka dni Charizardy, które nie były z pierwszej edycji i nie miały magicznego napisu "PSA" w tytule chodziły po 30-40$. Te rzadsze faktycznie dobijają do 100-200$. Ale kolekcjonerzy-amatorzy, którzy stanowią główny rynek zbytu takich kart w Polsce nie przywiązują do czegoś takiego wagi, chcą mieć po prostu w klaserze Charizarda, stąd słyszysz od nas niższe ceny. Zresztą nawet jeśli chciałbyś wysłać do PSA swoje karty, nikt na tym forum nie byłby w stanie powiedzieć co i jak, nie ma po prostu u nas tak hardkorowych kolekcjonerów (a może po prostu nie jesteśmy Amerykanami).
2) Powstało dużo legend o super rzadkich kartach z Base Setu. Jest w nich ziarnko prawdy (pierwsza edycja, to co pisałem powyżej), ale ludzie zwykle czytają tak jak ty gdzieś w internecie, że ich Charizard jest wart tysiące, a potem się dziwią, że nikt nie chce go od nich kupić. Dobiega końca druga fala popularności Pokemonów spowodowana przez Pokemon GO w te wakacje i dużo ludzi odkopuje swoje karty, próbując zarobić na kartach przeleżanych w piwnicy czy pod łóżkiem. Nie wiedzą, ile są warte, słyszą legendy, efektem jest rozstrzał cenowy.

Tyle wiem, więc już raczej nie będę się więcej w tym temacie wypowiadał.
Mam nadzieję, że pomogłem.

18

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Kakel napisał/a:

No dobra, ale patrzyłeś na rzeczy wystawione na ebayu czy sprzedane na ebayu (ebay posiada archiwum sprzedanych produktów)? Ja się nie znam na starych kartach, zresztą mało kto tu kolekcjonuje pierwszą edycję kart (większość z nas to gracze, którzy handlują kartami z ostatnich paru lat, żeby mieć czym grać), ale może ktoś taki jeszcze odezwie się w tym temacie. Wiem natomiast dwie rzeczy:
1) Karty które naprawdę chodzą po duże pieniądze są z pierwszej edycji Base Setu, nie z czwartej. Na dodatek te najdroższe zwykle są one oceniane najpierw przez amerykańską organizację PSA i wkładane przez nich w plastikową ramkę. I jeśli zobaczysz do archiwum ebaya, to przez ostatnie kilka dni Charizardy, które nie były z pierwszej edycji i nie miały magicznego napisu "PSA" w tytule chodziły po 30-40$. Te rzadsze faktycznie dobijają do 100-200$. Ale kolekcjonerzy-amatorzy, którzy stanowią główny rynek zbytu takich kart w Polsce nie przywiązują do czegoś takiego wagi, chcą mieć po prostu w klaserze Charizarda, stąd słyszysz od nas niższe ceny. Zresztą nawet jeśli chciałbyś wysłać do PSA swoje karty, nikt na tym forum nie byłby w stanie powiedzieć co i jak, nie ma po prostu u nas tak hardkorowych kolekcjonerów (a może po prostu nie jesteśmy Amerykanami).
2) Powstało dużo legend o super rzadkich kartach z Base Setu. Jest w nich ziarnko prawdy (pierwsza edycja, to co pisałem powyżej), ale ludzie zwykle czytają tak jak ty gdzieś w internecie, że ich Charizard jest wart tysiące, a potem się dziwią, że nikt nie chce go od nich kupić. Dobiega końca druga fala popularności Pokemonów spowodowana przez Pokemon GO w te wakacje i dużo ludzi odkopuje swoje karty, próbując zarobić na kartach przeleżanych w piwnicy czy pod łóżkiem. Nie wiedzą, ile są warte, słyszą legendy, efektem jest rozstrzał cenowy.

Tyle wiem, więc już raczej nie będę się więcej w tym temacie wypowiadał.
Mam nadzieję, że pomogłem.

I to jest merytoryczna odpowiedz która coś wnosi do dyskusji. Dziękuję.

P.S. Postaram się na ebay'u wystawić, jak dojdzie do transakcji napiszę o tym w wątku.

19

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

kuperman napisał/a:

P.S. Postaram się na ebay'u wystawić, jak dojdzie do transakcji napiszę o tym w wątku.

Powodzenia i do zobaczenia za parę lat smile

Ninja edit: Stawianie trzykropków co parę wyrazów nie poprawia ani merytoryki tekstu, ani czytelności. Na przyszłość postaraj się ich nie używać to może przebrnę przez pierwsze zdanie.

Pozdro,
Panda

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Anders

20

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Witam
Mam do sprzedania lub wyceny karty Pokemon Holo stan kart MT, NM, EX. Są ta karty z pierwszych wydań serii jakie pojawiły się w naszym kraju w 1995-2001 roku. Poza zaprezentowanymi poniżej posiadam również zwykłe karty z tego okresu. W skład kolekcji wchodzą karty z pierwszych wydań setów: Base Set, Jungle, Fossil, Team Rocket, Gym Challenge, Neo Genesis, Neo Discovery, Neo Destiny.

http://imgur.com/a/8pmI5
http://imgur.com/YiIWSz1
http://imgur.com/iBHxRnX
http://imgur.com/KuOlcD6
http://imgur.com/Dd8mqV5

Proszę o kontakt na forum lub PM, chciałbym ponadto prosić o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam

21

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

Witam.
Wie ktoś może co to dokładnie za karta i czy jest coś warta? Nie mogę jej znaleźć w żadnym secie.

+ pokaż spoiler

Mam też inne japońskie karty, są warte choćby wymiany na coś innego?

+ pokaż spoiler

Kolejna sprawa, odkopałem też niemieckie karty i nie wiem nawet czy są oryginalne, niektóre wydają się być oryginalne, ale większość nie. Wychodziły w ogóle niemieckie karty?

+ pokaż spoiler

22

Odp: Wyceny starych kart - temat oficjalny

@NoX
1.Forretress to jest Forretress UND
2. Nie wiem co z orginalnością Niemieckich kart, ale ogólnie są one produkowane.