1

Temat: Czy cena wzrasta, czy nie wzrasta?

Jestem posiadaczem M Charizarda EX - 107/106 Flashfire.
Ten charizard wraca do standardu: http://www.pokebeach.com/2016/09/m-char … 6-revealed
Jego cena wzrasta czy maleje z tego powodu?

2

Odp: Czy cena wzrasta, czy nie wzrasta?

Tzage napisał/a:

Jestem posiadaczem M Charizarda EX - 107/106 Flashfire.
Ten charizard wraca do standardu: http://www.pokebeach.com/2016/09/m-char … 6-revealed
Jego cena wzrasta czy maleje z tego powodu?

Ten Charizard jeszcze 2 tygodnie temu był w standardzie - cena na trollu nie powinna się od tego czasu zmienić. Nie oczekiwałbym wzrostu wartości tej karty. Jest niegrywalna. Jedynym jej atutem jest ładny wygląd smile

3

Odp: Czy cena wzrasta, czy nie wzrasta?

...ale jak obecne ceny pokazują charizardy lubią bardzo drożeć po paru latach tongue

Podziękowali za posta: Kakel

4

Odp: Czy cena wzrasta, czy nie wzrasta?

To najgorsza rzecz w PTCG. Liczą się tylko te karty których ataki kosztują mało a zadają bardzo dużo obrażeń w krótkim czasie albo mają fajną abilitkę. Decki pod karty takie jak M Charizard EX, M Latios EX, M Steelix EX są niegrywalne albo "nadają się na drugą część tabeli turniejowej". To chyba nie wina tych kart że są słabe, a wina innych kart które są zbyt mocne. Taki Vespiqueen*, Night March(Już nie ma! YaY) czy Greninja* niszczą wszystko poza kontrami. Chyba chodzi tu o szybkość. Taki M Mewtwo X kopie nagrobki ale potrzebuje chwili aby naładować manę...
A zanim naładuje to już go nie ma bo Vespiqueen (czy inny jakiś tam) knock outuje ci wszystkie poki.

Trochę się rozpisałem a toć tylko o cenę przyszedłem zapytać...

5

Odp: Czy cena wzrasta, czy nie wzrasta?

To najgorsza rzecz w PTCG. Liczą się tylko te karty których ataki kosztują mało a zadają bardzo dużo obrażeń w krótkim czasie albo mają fajną abilitkę.

A potem na mistrzostwa świata przyjeżdża Shintaro Ito i M Audino EX FCO który w porównaniu z innymi exami kosztuje jakieś grosze wygrywa mistrzostwa świata. Karta w ciągu 12 godzin na serwisach singlowych drożeje trzykrotnie, a później jest wycofana z obrotu. Mimo, że nie ma ani taniego ataku, ani fajnej abilitki, ani nie wbija rekordowych obrażeń. Jedynie kontruje większość najlepszych decków minionego standardu.

Będziesz szedł tą samą ścieżką co inni, będziesz płacił drogo. Prawdziwą sztuką jest znaleźć kartę tanią, która ma potencjał i wykorzystać go maksymalnie. Pamiętam jak w jednym momencie Electrode TRM-2 i Celebi TRM-2 praktycznie w jednym momencie podrożały na serwisach singlowych z 2$ do 10$ mimo, że dzień wcześniej były najgorszymi prime'ami w całej erze HGSS.

Prawda jest taka, że jeśli umiałbyś przewidzieć co niedługo będzie silne i skupował te karty zanim będzie boom, mógłbyś zrobić naprawdę dobry interes. Aktualnie zdobycie Giratina EX AOR, Max Elixir BKP czy VS Seeker PFO aktualnie to spory wydatek. Jeszcze pół roku temu te karty były czterokrotnie tańsze (VS Seeker może dwukrotnie).

Prawda jest taka, że Charizard mocno podrożeje jeśli komuś uda się złożyć na nim talię, która będzie wygrywała. Gdyby do formatu wrócił Blacksmith FLF i wyszło coś co nie dopuszcza do zadawania obrażeń sobie (prócz protection cube z flashfire), na pewno ktoś by spróbował ze spirit linkiem coś ugrać.

Póki co, nie spodziewałbym się.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Kars

6

Odp: Czy cena wzrasta, czy nie wzrasta?

Warto dodać też pezykład Xerneas BKT, którym planowałem grać jakieś 3-4 tygodnie temu. Kosztował wtedy dolara na trollu i dolara "pisiont" na castlu. Obecnie jest wart (chyba) ok. 10$? Jeżeli nagle ludzie, zobaczą, że karta nagle staje się bardzo użyteczna to zaczną ją kupować. Gdy dany sklep odnotuje wzrost zainteresowania to zwiększa cenę - niestety...

Greninja & Dewott