Temat: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Hejka wszystkim z tej strony Matilol i mam dla Was pierwszy odcinek serii nad którą pracuję już od zakończenia OTP. Postanowiłem zrobić takie personalne zestawienie najlepszej piątki graczy z każdego z 4 większych ośrodków w Polsce. Ranking jest kompletnie mój, bazuje na osiągnięciach jak i moich doświadczeniach w pojedynkach z nimi. Niekoniecznie zawodnik z większą ilością tytułów i wysokich miejsc musi być lepszy od drugiego. Zapraszam oczywiście do dyskusji, bo wiadomo że mogę sie mylić wink. Pierwszy wziąłem pod lupę Wrocław. Mieszkałem tam kilka miesięcy dwa lata temu z powodu studiów i mniej więcej poznałem większość osób które grają do dzisiaj. Ogólnie ośrodek ma kilku świetnych graczy a o to mój ranking:

Miejsce 5 - Major

Znany z: Gyarados SF/Donphan HGSS-2
Osiągnięcia: Udział w Prague European Cup 2011, OTP 2011
Opis: Na piątym miejscu wrzucam Majora. Chłopak grał i zaczynał mniej więcej w tym okresie co ja czyli koło 2011 w erze DP. Szybko odnalazł się w szybkim formacie i przez jakiś  czas dominował na turniejach wrocławskich zajmując wysokie miejsca. Odwiedził też Pragę gdzie pokazał się z dobrej strony. Niestety forum Isy od dłuższego czasu nie działa + pokemon.com prowadzi spis turniejów od 2012 roku więc nie mam dokładnego wyniku, wiem że zajął miejsce w środku stawki. Czemu Major? Pamiętam, grając z nim kilka meczów, jego bardzo agresywny styl, spore rozeznanie w kartach jak na swój młody wiek (nie miał więcej niż 15-16 lat) jak i chęć do kombinowania w taliach i łączeniu kilku wbrew pozorom nierealnych pomysłów w jedno. Można wymienić między innymi Gyarados/Zekrom BW, czy później spopularyzowane Cappuccino (Cinccino BW/Zoroark BW) z Donphanem prime. Solidny wybór na piąte miejsce.
Ciekawostka: Major przez krótki okres czasu próbował wygrywać w pierwszej turze wszystkim więc we Wrocławiu pojawił się jego donk deck na Magikarp CoL

Miejsce 4 - Bulbinek

Znany z: Primal Groudon EX PCL/Lucario EX FFI
Osiągnięcia: TOP 8 na Berlin Arena Cup 2015, Wygrana w KMP 2015
Opis: Czwarte miejsce to Bulbinek, który w 2015 roku zaskoczył w Polsce i za granicą dzięki swojej wersji talii na Primal Groudonie EX. Nie korzystając z Wobbuffet PFO decydując się na szybką presję dzięki Lucario EX i Mega Turbo ROS Wrocławianin jako jeden z niewielu naszych graczy zrobił top8 na europejskim turnieju. Dlaczego więc dopiero czwarte miejsce? Mimo że nie grałem z Bulbinkiem to wszystkie jego sukcesy są spowodowane korzystaniem z jednej talii, co sprawia że jako gracz jest bardzo kontrowalny. Gdybym zobaczył jakiś dobry wynik czymś innym niż Groudon to szybko pozmieniałbym miejsca na swojej liście, ale na razie dla Bulbinka silne 4 miejsce smile .
Ciekawostka: Bulbinek ma playmatę na cześć swojego decku DonLucarione - oprócz kluczowych pokemonów są tam inne, które musiał pokonać w swoim zwycięskim występie na KMP2015.

Miejsce 3 - Inumaru

Znany z: Landorus EX BC/Night March
Osiągnięcia: TOP 32 na European Challenge Cup w Arnhem 2015, Wygrana w Katowickim Świątecznym turnieju 2015, udział w turniejach w Berlinie, Arnhem czy Mediolanie.
Opis: Ostatnie miejsce na podium zajmuje Inu, który prezentuje od paru lat solidny wysoki poziom. Jeśli chodzi o strategię gry to decyduje się na wszystkie warianty od typowego aggro jak jego walczące Landorusy, przez kontrolę (Greninja BKP) czy tak jak ostatnio lock na Vileplume AOR. Jest przy tym niesamowicie powtarzalny i zawsze zajmuje miejsca w górnej połówce tabeli. Teoretycznie jego sukcesy i wyniki mogą świadczyć o tym że zasługuje na wyższe miejsce, to moim zdaniem po wielu grach z nim z różnych okazji trzecie jest bardzo sprawiedliwe. Aby wyjść wyżej w moim rankingu musiałby grać trochę mniej "reckless" i znaleźć jeden typ talii która pozwoliłaby mu wspiąć się na jeszcze wyższy poziom i wygrywać już wszystko.
Ciekawostka: Geneza nicku by Piterr: "Inumaru był bohaterem jego pierwszego anime, law of ueki, ale wtedy nie wiedział, ze inu to znaczy pies i w sumie często go nazywamy psem."

Miejsce 2 - Schen

Znany z: Dialga G Lv.X PL/Regigigas Lv.X SF/Yanmega TRM-2/Entei AOR-2
Osiągnięcia: 2 Miejsce na OTP 2009, 2 Miejsce na ZTP 2009, Wygrana w KMP 2012, TOP 8 na OTP 2010 i 2016
Opis: Schen (nie mylić z Shunem) zajmuje drugie miejsce na mojej liście. Jeden z najbardziej utytułowanych graczy na polskiej scenie, ogromne doświadczenie, świetne rozeznanie w metagame mimo krótkich przerw. Solidny od wielu wielu lat, często znajdzie dobre rozwiązanie na popularne talie jak na przykład jego Entei na OTP 2016. Dlaczego nie pierwsze miejsce? Dlatego że jest ze Szczecina a to ranking Wrocławski big_smile.Całkiem poważnie jednak, Schenowi brakowało zwykle bardzo niewiele. Często pechowo rozbijał się albo o Nataku albo o własny nietrafiony pomysł odnośnie talii. Dlatego "tylko" drugie miejsce z potencjałem na bycie najlepszym smile.
Ciekawostka: Schen jest znany z tego że mimo wiodącego prymu Charizarda i Blastoisa jako najbardziej lubianych starterów I generacji on należy do #teambulbasaur i ma mnóstwo maskotek i koszulek z nim właśnie smile.

Miejsce 1 - Piterr

Znany z: Patrat FFI/Seismitoad EX FFI/Mew TRM/Manectric EX PFO
Osiągnięcia: Wyjazd i udział w Mistrzostwach Świata 2016, 1 Miejsce Berlin Arena Cup 2015, Wygrana w OTP 2012 i 2016, Drugie miejsce na Prague Regionals 2015, TOP 8 OTP 2015, mnóstwo udziałów w turniejach europejskich od 2011 roku.
Opis: Myślę że nikogo nie zdziwiłem swoim wyborem. Piotrek zaskoczył na OTP 2012 kontrując popularne Zekrom EX NXD i Mewtwo EX LT swoimi odpowiednio Terrakion NV i Mew prime. Odpalił już kompletnie w 2015 roku jeżdżąc na każdy możliwy turniej zgarniając masę punktów w rankingach europejskich. Jego Seismitoad był jest i będzie jego królewską talią. Zamiłowania do decków disruptujących skłoniły go do multum wersji tej talii, aż znalazł idealną, którą wygrał OTP i zabrał na worldsy.
Ciekawostka: Piterr napisał bardzo ciekawy felieton jakieś 5 lat temu na temat naszej karcianki smile. http://www.pokemony.com/pokemon-136-236 … -i-polecam

No i to by było na tyle jeśli chodzi o Wrocław. Za tydzień postaram się Wam przybliżyć sylwetki graczy ze stolicy Małopolski czyli z Krakowa. Napiszcie czy się zgadzacie, albo jak wyglądałaby Wasza lista. Pozdrawiam Matilol smile.

"Clear voice, good jokes."

2

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Świetny artykuł smile Piterrowi można dorzucić jeszcze jego triplet, czyli top 8 na regionalsach w Wiedniu, który bardzo go zbliżył do worldsów. Strasznie podobają mi się ciekawostki smile Pisz dalej, wyśmienicie coś takiego poczytać.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Matilol, kordian222, arturomod

3

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

adriank1 napisał/a:

Świetny artykuł smile

Nic dodać, nic ująć smile

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.

4

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Eeej Inumaru zawalił mi ksywę sad

5

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Mogę spytać jak ta talia na Magikarpiu miała funkcjonować w zamierzeniu?

6

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

W późnym DP-onie modne stały się przez chwilę donk-decki używające kart takich jak: Crobat G PL, Team Galactic's Invention G-105 Poke Turn PL, PlusPower PL, Expert Belt A, Poke Blower + SF oparte na silniku Uxie LA, Poke Drawer + SF, Pokedex HANDY910is PL. Po wyjściu Triumphanta do układanki doszły Seeker TRM i Junk Arm TRM. Większość donk-decków używała atakerów, którzy cofali dołożone PlusPowery i Expert Belty na następną turę, gdyby coś nie wypaliło (Shuppet PL/Dunsparce HGSS, drugi popularny był Uxie donk), ale można było grać dowolnego Basica, który bił za jedną energię.
tl;dr DP-on był śmiesznym formatem.

7

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Zabawne, bo mieszkam w Wrocławiu od 3 lat a środowisko i chłopaków z Wrocławia znam najmniej:P. Trzeba koniecznie tonadrobić:).
Świetne ciekawostki Matilol:)

Podziękowali za posta: Matilol, Piterr

8

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Hej Mati, minął tydzień! Czekamy sad

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: arturomod, adriank1

9

Odp: TOP5x4 czyli Najlepsi Gracze Polski - Odcinek 1 Wrocław

Bardzo przepraszam wszystkich, byłem na wakacjach i nie wyrobiłem się ze wszystkim na poprzednią środę. Odcinek pojawi się pojutrze we wtorek 6 września o godzinie 17:00.

"Clear voice, good jokes."