1

Temat: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Zaczęły się testy nowego formatu smile
Planuję na ten moment grać dwoma taliami.
Pierwszą z nich jest ta, którą większość typuje na Bidoofa.

Pokémon - 17

* 2 Shaymin-EX ROS 77
* 2 Blitzle BKP 48
* 2 Zebstrika BKP 49
* 1 Hoopa-EX AOR 36
* 3 Mewtwo-EX BKT 158
* 3 M Mewtwo-EX BKT 64
* 2 Trubbish BKP 56
* 2 Garbodor BKP 57

Trainer Cards - 31

* 1 Giovanni's Scheme BKT 162
* 4 Ultra Ball DEX 102
* 2 Lysandre FLF 90
* 3 Shrine of Memories PRC 139
* 2 N DEX 96
* 1 Super Rod NVI 95
* 3 Mewtwo Spirit Link BKT 144
* 3 Float Stone PLF 99
* 1 Parallel City BKT 145
* 3 Mega Turbo ROS 86
* 4 Professor Sycamore PHF 101
* 4 VS Seeker PHF 109

Energy - 12

* 4 Double Colorless Energy NXD 92
* 8 Psychic Energy XYEnergy 8

Total Cards - 60


Z chęcią posłucham uwag co można ulepszyć i co zmienić, najlepiej od osób, które miały z talią do czynienia.
Wszelkie pomysły, co się tu powinno znaleźć, a się nie znalazło, również mile widziane.

Z grubsza:
1. Wystawić jak najszybciej kilka Megasów i przejechać się po stole przeciwnika.
2. Zebstrika wyśmienicie kontruje Quazę, Yveltale oraz ubija na hita Szejmina.
3. Garbo pomaga w pojedynkach z wszędobylską Giratiną (najlepiej wystawiać wtedy dwa, a jak polegną to sięgać dalej super rodem). Przydatny też na Volcaniony i Greninje. Dlatego też gram 3 float stone.

W zasadzie tyle. Na razie talia działa bez zarzutu. Czasem trzeba się nagimnastykować z Giratiną, ale z reguły jest czas by się na nią przygotować.
Pierwszą rzeczą nad którą mam rozkminę to czwarty Mewtwo ex. Warto?

Dzięki za rady.

2

Odp: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Też sobie złożyłem i testuję, więc się wypowiem.

Mamy bardzo podobne decklisty, tyle że ja nie gram Zebstriki i Blitzle'a, w zamian za to mam 4x Trainers' Mail. Generalnie nie wiem, jak Wy to robicie, że składacie talie na Mega bez tej karty i Wam jakoś chodzą tongue. Bez Spirit Linka w max drugiej turze po prostu umierasz i nie ma co zbierać, a Mail jest wyśmienity w wykopywaniu się z takich sytuacji. Ale skoro Tobie talia śmiga jak trzeba, to... nie wiem, czary jakieś.

Czwarty Mewtwo - nie wiem, czy jest aż tak bardzo potrzebny, ale jeśli zamierzasz zostać przy graniu Zebstriki, to idea zacna.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer, Robert, mcszuwacz

3

Odp: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Oczywiście masz rację. Kompletnie zapomniałem o mailach. Deck chodził nieźle, ale z nimi na pewno będzie chodził jeszcze lepiej.
3 w talii chciałbym mieć:
- 1 N
- 1 Shrine of memories

Nie wiem co jeszcze ewentualnie wywalić.
-----------------------------------------
Zebstrika to grubsza rozkmina. Są 3 warianty:
1. linia 2-2
2. linia 1-1
3. w ogóle i w pojedynkach z Rayquazą polegać na Parallel City.

Gdy znajdę chwilę i potestuję to podzielę się wnioskami wink

4

Odp: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Shrine of Memories bym nie kasował chyba, prędzej Giovanni's Scheme. Ale ja generalnie nie jestem fanem tej karty, daje ona coś tutaj?

(odnośnie Zebstriki wstrzymam się z osądem, za mało testowałem, wypowiem się po środzie)

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Po rozegraniu kilku gier ja chyba jednak też już nie jestem fanem:p
Czasem pozwala machnąć na raz exa przy 5 energhpach,ale właśnie: czasem.

Do Zebstriki też nie jestem na 100% przekonany bo w wielu matchupach jest bezuzyteczna.

Rozegram z 20-40 gier to tu wrócę bogatszy o praktykę;)

6

Odp: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Jestem bogatszy o praktykę, wracam.

Ostatnie dwa tygodnie pykałem sobie czymś takim:

Jedyna duża zmiana między rozpiską tą a dyskutowanymi powyżej to wsadzenie trzech Catcherów. Wspaniała karta - we Wrocławiu wygrała mi jedną grę (z Bulbinkiem) i znacznie uprościła drugą (z Piterrem). Nie chcę się jej pozbywać, ale wciąż myślę nad jakimiś zmianami.

Przede wszystkim - drugi Super Rod, ewentualnie czwarty Mewtwo. Chodzi o coś, co pozwoli mi się wykopać z sytuacji, w której mam starting hand w stylu 2x Mega Mewtwo + Sycamore + crap. Myślę też nad pogrubieniem linii stadionów do 2-2.

Generalnie, poza sporadycznymi dead drawami, talia śmiga jak należy i jestem z niej bardzo zadowolony.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer

7

Odp: [PCL-on] Mega Mewtwo/Garbodor

Jak dla mnie wszystko, co nie jest dodatkowym efektem ataku, a polega na flipaniu to crap.

Podziękowania za transakcje dla: Adrian22, adriank1, Aveross, Babidi, Banzail, Bidulek, Bulbinek, Fosgen_2004, Inumaru, Kakel, Kars, Kicek91, kixos, Koga, konradmadry, Krizz, Lesiu, Lokolin, mcszuwacz, Piterr, Schen, ShrimpCards, sikorkatrol, szymon.przybyl, wexegon01, X-Wing666.