1 (edytowany przez Brzezik 2016-08-20 03:43:22)

Temat: [PRC-on] Greninja po rotacji

Witam, zastanawiam się cały czas nad listą po rotacji i póki co mam coś takiego.

Wersja bez ptaków Nie ma aktualnie sensu myśleć na tą wersją

Wersja z ptakami ze streamka

Nad zmianami, to zastanawiam się nad wywaleniem Splash Energy BKP, ponieważ ona jak i Max Potion PLF są tutaj dla testu. Max Potion PLF wydaje się być okej opcją, ponieważ cofając energie do ręki nie mamy żadnej pod żabką. Zastanawiam się czy będzie miało sens granie Jirachi P_XY oraz czy 7 Water Energy CoL to nie za mało pod efekty Greninja BREAK BKP, przyjmując założenie, że Greninja XY już nie zabiera energii, do swojego ability.

@EDIT Jako, że oglądając streamka, była widoczna wersja z Talonflame STS i lekkiej poradzie aby spróbować grać na 9 energiach zamiast na 8, czyli wywalić także Splash Energy BKP, postanowiłem zmienić lekko deckliste. Główna zmiana to dodanie ptaków dla ich Ability i pierwszego ataku, zamiast obrony z Bursting Balloon BKP. Następnie dodanie drugiego Lysandre FLF-2, zamiast trzeciego Wally ROS-2, a także próba zwiększenia draw'u, dzięki jednemu Shaymin EX ROS, za cenę wizji w prize z Town Map BKT. Do tej ostatniej karty nie jestem pewny jak będzie działać, ale wszystko wyjdzie podczas fazy testów. Myślę nad doborem piłek. Na ten moment jest to stosunek 4:2:1, czyli 9 piłek co chyba jest w miarę dopuszczalną liczbą. Krążą mi też myśli po głowie, aby wyrzucić jedną sztukę Ultra Ball PLF, na rzecz drugiego Level Ball NXD. Co przemawia za tym aby to zrobić? Szybsza możliwość dostania się do Frogadier BKP jak i Jirachi P_XY, a także wyciąganie dużych żab za pomocą Dive Ball PCL-2. Natomiast przeciw przemawia do mnie to, że Ultra Ball ROS jest karta, która w zamian za poświęcenie trzech kart z naszej ręki, daje nam jedną z naszej talii, czyli w praktyce jesteśmy na -2, ale bierzemy do ręki (lub nie bierzemy) jednego pokemona, który może być nam bardzo pomocny w danym momencie, czyli np. wyciągnie nam testowanego aktualnie Shaymin EX ROS, który przez swoją umiejętność uzupełni naszą rękę w nowy zestaw zagrań. Shaymina dodałem też z powodu tego, że jak to mi Inu powiedział, meta będzie zwalniać dlatego Jeżyk może coś zdziałać. Jako, że gram Greninja, to wiem, że ten Pokemon to są bardzo często dwa darmowe Prize dla przeciwnika, lecz jak już to było wspomniane w innym komentarzu, istnieje możliwość usunięcia go przez Parallel City BKT.

Czekam na wszelkie propozycje co do poprawki, jest to wersja 1.1.0, także mam nadzieję, że mi pomożecie smile

2

Odp: [PRC-on] Greninja po rotacji

Jestem troche noobem ale ja bym ci polecil wiecej basicow. I moze cos innego zamiast czwartej greninjy i spolki. I tez chodzi o to jak chcesz grac. Czy na turniejach czy z kolegami czy jeszcze inacz3j. Moze zqinwestuj w rare cqndy do takiej talii to dobry wybor. Moze jeszcze jeden letter i retriveal i chyba troche wiecej energi. Prosze mnie poprawiac.

3

Odp: [PRC-on] Greninja po rotacji

Brzezik!!!! Nie mogę nie pomóc takiej legendzie. Po pierwsze Sacred Ash wyrotował, więc zastąp go Super Rodem czy czymś takim. Po drugie moim zdaniem Rough Seas po rotacji ssie, bo jedyna talia spreadująca czyli Trevenant raczej umiera. Lepsze będzie pewnie coś w stylu Parallel City, które boli np. Mega Quazy czy pomaga w mirrorze. Jeśli meta będzie bogata w Mega Pokemony to rozważyłbym też parę Klefki z nowego setu. Balony to ciekawa idea, ale nie za bardzo czuję czy słuszna. Poza tym Garbodor cię boli, ale chyba nie ma za bardzo na to lekarstwa.

4

Odp: [PRC-on] Greninja po rotacji

Woodhamma napisał/a:

Jestem troche noobem ale ja bym ci polecil wiecej basicow. I moze cos innego zamiast czwartej greninjy i spolki. I tez chodzi o to jak chcesz grac. Czy na turniejach czy z kolegami czy jeszcze inacz3j. Moze zqinwestuj w rare cqndy do takiej talii to dobry wybor. Moze jeszcze jeden letter i retriveal i chyba troche wiecej energi. Prosze mnie poprawiac.

Troche inaczej ten deck działa, nie potrzeba aż takiego recycle energy, ale dzięki za próbe pomocy smile

Kakel napisał/a:

Brzezik!!!! Nie mogę nie pomóc takiej legendzie. Po pierwsze Sacred Ash wyrotował, więc zastąp go Super Rodem czy czymś takim. Po drugie moim zdaniem Rough Seas po rotacji ssie, bo jedyna talia spreadująca czyli Trevenant raczej umiera. Lepsze będzie pewnie coś w stylu Parallel City, które boli np. Mega Quazy czy pomaga w mirrorze. Jeśli meta będzie bogata w Mega Pokemony to rozważyłbym też parę Klefki z nowego setu. Balony to ciekawa idea, ale nie za bardzo czuję czy słuszna. Poza tym Garbodor cię boli, ale chyba nie ma za bardzo na to lekarstwa.

Wymieniłem już na Roda. Myślę, aby wywalić Rough Sea, na Silent Lab, bo przecież nie rotuje. Ja głupi big_smile Przejrzałem wszystkie karty z formatu i na końcu był lab a byłem pewny, że wyrotował. Tej części postu nie było, zapomniałem, że garbo to T1 a nie Basic hmm Co do Parallel, to jest to jakas opcja, ale jaki ma sens wrzucanie go w stół gdy przeciwnik może usunać sobie tym karty typu Shaymin Ex, co daje mi bardzo często 2 darmowe Prize przez Ability Break.

5

Odp: [PRC-on] Greninja po rotacji

Post pod postem, ale odświeżam temat. W pierwszym poście będę zamieszczał wszelkie komentarze co do decku i odświeżał decklistę. Proszę o czytanie komentarzy edytorskich, co pomoże wam w zrozumienie tego jakie zmiany zostały podjęte i dlaczego, a także to może da wam jakiś pomysł na poprawę tej listy smile