51

Odp: Pytania do Organizatora

Może być nawet zwykla kartka byle a4 i drukowanymi literami

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Bidulek

52

Odp: Pytania do Organizatora

Mam Sycamore'y wszystkie z innego setu. Moge napisac w deckliscie ze sa z jednego zeby nie robic niepotrzebnego balaganu?

53

Odp: Pytania do Organizatora

Anders napisał/a:

Mam Sycamore'y wszystkie z innego setu. Moge napisac w deckliscie ze sa z jednego zeby nie robic niepotrzebnego balaganu?

Oczywiście, że tak. Jeżeli tekst kart nie zmienia się na przestrzeni dodatków a grasz kartami z różnych to wystarczy, że podasz tylko 1 dodatek.

54

Odp: Pytania do Organizatora

Świetnie, dzięki.

55

Odp: Pytania do Organizatora

Anders napisał/a:

Mam Sycamore'y wszystkie z innego setu. Moge napisac w deckliscie ze sa z jednego zeby nie robic niepotrzebnego balaganu?

Przy trainerach nawet nie wpisuje się setu (na decklistach nie ma takiej kratki).

Ale ogólnie jeśli chodzi o Pokemony to nie byłbym taki pewien. Tzn. jeśli masz np. Raichu XY i Raichu GEN - wpisanie ich obu jako Raichu XY jest wg mnie teoretycznie niepoprawne. Jeśli ktoś chciałby się przyczepić, mógłby.

56

Odp: Pytania do Organizatora

Yabol napisał/a:
Anders napisał/a:

Mam Sycamore'y wszystkie z innego setu. Moge napisac w deckliscie ze sa z jednego zeby nie robic niepotrzebnego balaganu?

Przy trainerach nawet nie wpisuje się setu (na decklistach nie ma takiej kratki).

Ale ogólnie jeśli chodzi o Pokemony to nie byłbym taki pewien. Tzn. jeśli masz np. Raichu XY i Raichu GEN - wpisanie ich obu jako Raichu XY jest wg mnie teoretycznie niepoprawne. Jeśli ktoś chciałby się przyczepić, mógłby.

W takim razie niech wypowie się Kicałek big_smile

57

Odp: Pytania do Organizatora

Pokemony mają być opisane dodatkami i opatrzone numerem xx/yyy. Bo są czasem dwie karty w tym samym dodatku pod tą samą nazwą. Trainery i supportery nie wymagają opatrywania numerem.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

58

Odp: Pytania do Organizatora

A np. gdy gram Seismitoad EX i jego full artową wersją, to nie mogę ich wpisać w jednej rubryce?

Greninja & Dewott

59

Odp: Pytania do Organizatora

Możesz tylko zaznacz obok ile jest zwykłych a ile FA

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Bidulek

60

Odp: Pytania do Organizatora

Nie polecam iść w takie uproszczenia, dla dobra zarówno gracza jak i organizatora. Nic to nie daje, poza zaoszczędzonymi kilkoma sekundami, a może utrudniać sprawdzanie listy i generować jakieś wątpliwości co do uczciwości gracza - po co.

61

Odp: Pytania do Organizatora

Yabol chodzi mi o to, że jak piszesz to w nawiasie (2FA-XX/YYY; 2REG-XX/YYY)

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

62

Odp: Pytania do Organizatora

Przypomnę tylko o skrótach nazw setów przed numerkami. Nikt nie będzie zgadywał który to jest set po ilości kart w nim wink

A i popieram Yabola, że te "uproszczenie" które proponuje Kicek tylko wprowadza chaos w decklistach. Serio wpisanie FA linijkę niżej niż RA zajmuje jakieś 10 sekund max.

63

Odp: Pytania do Organizatora

I mimo że nie jestem sędzią w tym roku to dodam swoje dwa grosze i powiem, że mnie zawsze przeszkadzało jak gracze wymyślali swoje własne skróty setów. Jak ktoś napisze BRP zamiast BKP to jeszcze pół biedy, ale jeśli muszę zgadywać co to jest "FAF", to trochę przypał.

64

Odp: Pytania do Organizatora

Co w zapisach oznaczają czerwone niebieskie i czarne w zapisach bo mój przyjaciel BestMarshmallow jest zaznaczony na czerwono a jedzie ze mną na ten turniej a się zapisał dzień później.
O co chodzi?

65

Odp: Pytania do Organizatora

Andrea Lenti napisał/a:

Co w zapisach oznaczają czerwone niebieskie i czarne w zapisach bo mój przyjaciel BestMarshmallow jest zaznaczony na czerwono a jedzie ze mną na ten turniej a się zapisał dzień później.
O co chodzi?

Niebiescy, że zrobili przedpłatę, więc tym potwierdzili swoją obecność. Czerwoni również będą, lecz nie dokonali przedpłaty tylko oświadczyli, że będą. Czarni są "tylko" zapisani i organizator (Kicek) czeka na potwierdzenia przybycia.
A tak z innej beczki, to Ty się zapisałeś/aś?

Greninja & Dewott

Podziękowali za posta: Andrea Lenti

66

Odp: Pytania do Organizatora

Bidulek wyczerpał odpowiedź

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

67

Odp: Pytania do Organizatora

Więc chciałbym potwierdzić swoją obecność (Andrea Lenti) tym samym odpowiadam n pytanie że owszem zgłosiłem się parę miesięcy temu. Moje pełne imię brzmi (Andrea Jan Klepacki Lenti)o ile to potrzebne. Jeśli można prosić o numer konta do przelewu? W razie gdybym był niezrozumiały mój adres to "andreajan@wp.pl" a tel. +48 698 211 707

(można tak?)

68

Odp: Pytania do Organizatora

Potwierdziłeś w wiadomości smile na dworcu będzie ktoś kto Was odbierze smile poznacie napewno

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

69

Odp: Pytania do Organizatora

Proszę o drobną korektę, bo tematy są mylące. W harmonogramie 'zapraszam na OTP w Krakowie' jest rozpisane 6 rund, a w regulaminie 7.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

70

Odp: Pytania do Organizatora

Nurtuje mnie pewna kwestia. Jesli gdzies jest opisana to przepraszam ale nie mam czasu grzebac.
Pytanie:
Czy w trakcie przegladania talii mozna robic notatki?

Jesli tak to nie mam wiecej pytan.
Jesli nie:
Kiedy mozna notatki robic i czy sa jakies restrykcje co do ich tresci?

P.s: oczywiscie nie mam na mysli przepisywania 10 minut calej talii a wypisanie kilku podstawowych informacji na temat kluczowych kart.

71

Odp: Pytania do Organizatora

W jakim sensie ty chcesz przeglądać talie?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

72

Odp: Pytania do Organizatora

Uzywam ultra balla, compressora lub czegokolwiek innego. Wtedy przegladam talie.

Gdy przegladam talie moge pisac na kartce czy nie?
Jesli nie moge to kiedy moge zapisac to co chcialem w trakcie przegladania talii?
Czy tresc notatki moze byb dowolna czy ktos sie tego bedzie czepial?

To istotne informacje. Nie chce by potem ktorys sedzia dal mi warna bo moje notatki nie sa takie jak trzeba.

73

Odp: Pytania do Organizatora

Jesli przeglądanie decku będzie zbyt dlugo trwalo (pow 1 minuty) możesz dostać Warning. Notatki mozesz robic

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Robert

74

Odp: Pytania do Organizatora

Hmmm, czy ktoś z profesorów kojarzy czy gdzieś w zasadach jest coś o notatkach w czasie gry? Bo ja powiem szczerze, że nie.

I jeżeli nikt nie znajdzie jakiś regulacji odgórnych to moja propozycja jest taka:

  1. Karta przed rundą musi być czysta

  2. Robienie notatek nie może powodować przedłużania twojej tury, więc musi być robione podczas tury (lub akcji, jak np ci przeciwnik przekłada deck) przeciwnika.

(Pierwsze wzorowane na zasadach Heartstone drugie, żeby nie było nowego sposobu na przedłużanie gry)

75

Odp: Pytania do Organizatora

Co do ilości rund bedzie 6 lub 7. Zależne od ilosci osob i czasu. Podam w sobotę dokladnie ile rund bedzie

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator