51

Odp: Początkujący

Ahaha, ja jestem kompletnym żółtodziobem. Na razie na koncie mam parę gier online na apce iPad i gra z trochę pozmyślanymi zasadami z 10-letnią kuzynką (ograła mnie). Mam nadzieję, że mnie nikt nie zamorduje za więcej pytań, ponumerowanych dla lepszego odbioru:
1. Posiadam kart trochę ponad 300, ale wszystkie (za wyjątkiem chyba 13) są z serii Diamond & Pearl i tych około tego. Rozumiem, że te już nie są "legalne" w grach? Jeszcze nie za bardzo się łapię w nazwach serii(a w ogólnym slangu to już w ogóle), tym samym zwroty jak "PLS" czy "Next Destinies" albo nawet "boostery" nic mi nie mówią.
2. W takim razie, czy wymiana kart, która już nie jest "legalna" ma jakikolwiek sens?
3. I czy, jeżeli chciałabym zakupić w jakiejś przyszłości nowe karty i stworzyć własną talię, to mogę używać w niej kart starych, ale.. bardziej uniwersalnych? W sensie, nie pokemonów, tylko np energii i trenerów? ;-;
4. Jest możliwość grania casualowego (czyt. nie na piniądz) ale nie online?
5. Co do online, to czemu i za co na moim PC nie chce się nigdy zainstalować TCG online z oficjalnej strony pokemon? Po prostu nie idzie, instaluje się coś i zatrzymuje na wieki wieków. Mam wymieniać kompa, czy nie tylko ja mam ten problem? A może po prostu brak mi cierpliwości, i to ma się tak zatrzymywać?
6. Nieletni mogą się wpychać na turnieje, czy niezaba? Znaczy wiem, że w karty grają nawet dzieci, ale ponoć trzeba aż 13 złotych wpłacać w Krakowie, o luju.

To.. chyba na razie tyle. Przepraszam, jeżeli pytania nie pasują do tego działu, ale uznałam, że jak dla nowicjuszy, to nowicjuszką jak najbardziej jestem.

52

Odp: Początkujący

1. W obecnym formacie czyli Standardzie, gra się karty od setu XY do najnowszego, czyli BREAK through.
Booster to coś w stylu saszetki. Zawiera 1 kartą rzadką, jedną reverse (coś  jakby świecącą) 3 uncommony i 5 commonów (częste karty)
2. Jeśli chcesz zdobyć cały set (wszystkie karty) lub grasz sobie z młodszymi osobami.
3. Energie jak najbardziej, ale trainerki nuszą mieć przedruk i być po angielsku.
4. Tak. Wtedy gra się bez nagród (którymi są boosterki)
5. Też gdy mi się instaluje, nagle się zacina (97% sad ), więc gram na tcgone.com
6. Te 13 zetka idzie na nagrody. Nieletni jak najbardziej mogą brać udział w nagrodach.
A PLF to skrót od setu Plasma Freeze.

Greninja & Dewott

Podziękowali za posta: Electrisa

53

Odp: Początkujący

Dziękuję! To sama wypróbuję tcgone, i w takim razie chyba trza będzie zainwestować w nowe decki na Święta :T Ale widziałam,  że ponoć są jakieś pudła z darmowymi kartami na mecze, to chyba na razie do tego się przyczepię 8D

54 (edytowany przez Bidulek 2015-12-16 16:23:56)

Odp: Początkujący

Nie wiem co masz za bardzo na myśli pisząc "pudła z darmowymi kartami"?  Z tego co wiem, czegoś  nie ma (nie jestem pewien!), ale są osoby które mogą Ci sprzedać/pożyczyć parę kart smile

Greninja & Dewott

55

Odp: Początkujący

W Krakowie są pudła z kartami dla początkujących graczy, zgadza się. Co do casualowego grania to wszystko zależy od ludzi - skontaktuj się z kimś z Krakowa i spytaj o to ich, może uda wam się coś ustalić. Z tym że z tego co mi wiadomo Kraków ma grupę na facebooku na której wszystko ustalają i rzadko korzystają z forum. adrian.paletko, Bonku i wexegon tu zaglądają, spróbuj złapać któregoś z nich. I nie ma absolutnie żadnego problemu żeby nieletni brali udział w turniejach, ba, wielu z nich pokonuje na turniejach pełnoletnich graczy.

56

Odp: Początkujący

https://ptcg.eu/forum/topic/408/dla-kaz … -krakowie/
W tttyyyym napisano, ze "znajduje sie kilka pudel darmowych kart"? Sama nie wiem co to do konca oznacza. Moze juz to jest nieaktualne??
Jak nie, to bede musiala troche poczekac z gra i najpierw sie zaopatrzyc we wlasne karty ;u;

Edit: aaaa spoznilam sie z postem

To spróbuje tych Krakusow zlapac! Dzieki!

57

Odp: Początkujący

Witam pokemony ogladam od ich poczatku w polsce i zawsze bylem wielkim fanem ostatnio jednak dolaczylem do kolekcjonerow kart pokemon zakupilem pierwsza talie tematyczna do tego pierwsza puszeczke udalo mi sie zdobyc pierwszego EX z boosterow i ogolnie zaczynam sie w to coraz bardziej wciagac ale tez jest troche kwesti ktorych nie rozumiem oraz sporo pytan na ktore nie ma kto odpowiedziec wiec zadaje je tutaj;)
1 Czy dzieje sie cos z pokemonami w okolicach poznania zwiazanego z pokemonami jakies turnieje,spotkania,grupa graczy??
2 Jak grac w pokemony wiem nauczylem sie tego w wersji online ale sa tez kwestie samego kolekcjonowania wiem ze karty so oznaczone ale jak te znaczki czytac oraz jak rozrozniac holo od reverse i ogolnie jakis link do poradniku dla nowych zbieraczy zebym wiedzial co trafilem;)
3 Jak wyglada sprawa z samymi kartami one z czasem traca na wartosci czy wrecz przeciwnie i zyskuja bo nie wiem jak to wyglada z wymiana nowszych edycji na starsze
4Oraz prosze o ogolne porady na start co warto kupowac gdzie szukac informacji o promocjach i innych bo np kiedy wychodzily w UK promocyjne karty pikachu to sie nie wyrobilem czy jest jakis FP czy cos podobnego co pisze o takich promocjach i okazjach ogolnie gdzie szukac takich info z gory dziekuje za pomoc w dolaczeniu do swiata Pokemon;)
Milo tez by bylo gdyby ktos doswiadczony kto ma chec pomocy nowemu zostawil kontakt do siebie zebym mogl zadawac pytania gdy czegos nie wiem lub nie rozumiem wink

58

Odp: Początkujący

Witaj na forum. Nie jestem ekspertem, ale sam kiedyś zaczynałem grać więc wiem, że fajnie jest uzyskać odpowiedzi na swoje pierwsze pytania, zwłaszcza jeżeli są sensowne i dobrze zbudowane. Powitanie w stylu "Cześć, jestem nowy. Zbudujcie mi tanią i zajebistą talię." od razu mnie odrzuca. Ty zasługujesz na jakiś feedback smile

Dromader napisał/a:

1 Czy dzieje sie cos z pokemonami w okolicach poznania zwiazanego z pokemonami jakies turnieje,spotkania,grupa graczy??

Nie wiem jak to wygląda w samym Poznaniu, ale niedaleko (we Wrocławiu) działa grupa, która spotyka się w miarę regularnie. Śledź ich poczynania w odpowiednim podforum albo podbij bezpośrednio do Piterr'a.

Dromader napisał/a:

2 Jak grac w pokemony wiem nauczylem sie tego w wersji online ale sa tez kwestie samego kolekcjonowania wiem ze karty są oznaczone ale jak te znaczki czytac oraz jak rozrozniac holo od reverse i ogolnie jakis link do poradniku dla nowych zbieraczy zebym wiedzial co trafilem;)

Jeżeli chodzi o aspekt kolekcjonerski to idąc od kart najbardziej popularnych rozróżniamy:
common (kółko),
uncommon (romb),
rare (gwiazda),
holo rare (tło obrazka jest holograficzne),
Ultra Rare - Odnosi się to do kart pokemonów Ex, które też są oznaczane gwiazdkami,
Full Art Ultra Rare,
Secret Rare - złote warianty niektórych kart z setu.
Oprócz tego karty common, uncommon oraz rare występują w wersjach reverse holo - cała karta jest foliowana, świeci się. Są one rozpatrywane jako rzadsze wersje.]
Cena kart w dużej mierze zależą od ich przydatności w grze. Karty Ultra i Secret rare potrafią sporo stać nawet jeżeli są niegrywalne.

Dromader napisał/a:

3 Jak wyglada sprawa z samymi kartami one z czasem traca na wartosci czy wrecz przeciwnie i zyskuja bo nie wiem jak to wyglada z wymiana nowszych edycji na starsze

Generalna zasada jest taka, że karty raczej tracą na wartości wraz ze zmieniającym się formatem. Jest parę wyjątków ale na początek nie zawracałbym sobie nimi głowy. Dotyczą głównie formatu, którego nie gramy w Polsce - Expanded. U nas raczej gra się tylko standard smile

Dromader napisał/a:

4.Oraz prosze o ogolne porady na start co warto kupowac gdzie szukac informacji o promocjach i innych bo np kiedy wychodzily w UK promocyjne karty pikachu to sie nie wyrobilem czy jest jakis FP czy cos podobnego co pisze o takich promocjach i okazjach ogolnie gdzie szukac takich info z gory dziekuje za pomoc w dolaczeniu do swiata Pokemon;)

Na początek dla poznania samej mechaniki jakiś starter nie jest zły. Jednakże jeżeli wiążesz swoją przyszłość z osiąganiem jakichś sukcesów na turniejach to zacząłbym śledzić uważnie talie, które pojawiają się na turniejach międzynarodowych. Budowanie własnej talii jest fajne ale jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z innymi grami karcianymi to nie będzie to łatwe. Kopiowanie prosów zazwyczaj jest ok. Parę przykładowych talii w akcji możesz znaleźć na krakowskim kanale na youtube: Cracow Crew. Po przykładowe decklisty odsyłam na inne kanały, gdzie ludzie prezentują swoje osiągi na PTCG Online. Zazwyczaj pokazują też spis talii. Oglądając krakowskie filmy będziesz mieć jednak rozeznanie jakimi kartami gra się obecnie.
Musisz upatrzyć sobie styl gry i zacząć składać talię. Na chwilę obecną najbardziej efektywną talią przy jak najmniejszym wkładzie umiejętności jest Night March. Bardzo łatwo wyciągnąć 60-70% z tego decku, ale niestety niesamowicie dużo umiejętności wymaga uzyskanie 100%.
Pojedyncze karty możesz kupować tu na forum, na ebayu, allegro, na stronach takich jak: trollandtoad.com, shop.strikezoneonline.com, coolstuffinc.com, ccgcastle.com, chaoscards.co.uk i innych.

Dromader napisał/a:

Milo tez by bylo gdyby ktos doswiadczony kto ma chec pomocy nowemu zostawil kontakt do siebie zebym mogl zadawac pytania gdy czegos nie wiem lub nie rozumiem wink

Odpowiedziałem na Twoje pytanie co niestety nie oznacza, że zrobiłem to z wielką chęcią (mam okropny charakter). Po prostu doszedłem do wniosku, że będę w stanie w miarę sensownie zaspokoić Twój pierwszy głód wiedzy i lepsza taka odpowiedź niż jakichś innych trolli z tego forum. Jeżeli w przyszłości będziesz miał jakieś pytania i nie znajdziesz nigdzie na nie odpowiedzi to zbierz je razem i wrzuć tu na forum a w ciągu 24h ktoś na pewno sensownie odpowie smile

59

Odp: Początkujący

no to takie dodatkowe pytanie kupilem sobie na isa zestaw z zoroarkiem bo byl na promocji byla to dobra czy zla decyzja sa tam jakies karty ktorych mozna uzyc lub jakos epicko wygladaja?

60

Odp: Początkujący

Dromader napisał/a:

no to takie dodatkowe pytanie kupilem sobie na isa zestaw z zoroarkiem bo byl na promocji byla to dobra czy zla decyzja sa tam jakies karty ktorych mozna uzyc lub jakos epicko wygladaja?

Night Striker tak?

Zoroark BKT jest dość uniwersalnym pokemonem, który gra w kilku deckach ze względu na to, że jego umiejętność + Float Stone BKT pozwalają wykonać darmowego Switch BC. Atak za bezkolorowe energie też jest niewątpliwym plusem. Wokół Gengar BKT też można na pewno złożyć jakąś talię. Fisherman, Giovani, Skyla oraz Pokemon Fan Club to karty supporterów, które możesz grać w różnych taliach. Od biedy na poczatek możesz grać też Tierno. No i jest Switch, który jest dobrą kartą. Niewątpliwym plusem są energie, których na poczatku mozę Ci brakować. Z biegiem czasu nazbierasz ich pewnie pokaźne pudełko, no ale na razie się przydadzą.

61

Odp: Początkujący

nie nie ten zoroark box

62

Odp: Początkujący

Dromader napisał/a:

nie nie ten zoroark box

Jeżeli znajdziesz go w internecie i wkleisz tutaj link to wszystkim nam będzie łatwiej. W ten sposób czuję się jakbym miał zgadywać model samochodu znając jedynie markę i kolor.

63

Odp: Początkujący

dobra podam caly swoj zakup;)
Kupilem dwa boosterki takie
http://isa.pl/p10449-POKEMON-BW11-Legen … 10847.html
(glownie dlatego ze widzialem tak karty ktore strasznie mi sie podobaja)
1
(maly albumik zeby miec gdzie trzymac karty ktore bym bral na wymiane czy cos mam mala kolekcje dlatego na start maly album)
2
(i tutaj ten box kupilem z racji ladnej promocji na 39 zl wiec wychodzi jak by karta promocyjna i ogolnie box byl gratis )
Wiec jak wychodzi ten moj zakup tylko do kolekcjonowania czy na cos sie przyda

64

Odp: Początkujący

Dromader napisał/a:

dobra podam caly swoj zakup;)
Kupilem dwa boosterki takie
http://isa.pl/p10449-POKEMON-BW11-Legen … 10847.html
(glownie dlatego ze widzialem tak karty ktore strasznie mi sie podobaja)
Jeżeli to hiperłącze będzie trochę większe to będzie łatwiej je znaleźć w ścianie tekstu
(maly albumik zeby miec gdzie trzymac karty ktore bym bral na wymiane czy cos mam mala kolekcje dlatego na start maly album)
Na następny raz staraj się robić hiperłącza trochę bardziej widoczne
(i tutaj ten box kupilem z racji ladnej promocji na 39 zl wiec wychodzi jak by karta promocyjna i ogolnie box byl gratis )
Wiec jak wychodzi ten moj zakup tylko do kolekcjonowania czy na cos sie przyda

Dobra.
Punkt 1. Boostery z Legendary Treasures wyrotowały z formatu granego w Polsce. Na chwilę obecną gramy od dodatku XY w górę. Karty Black and White nie są u nas grane chyba, że zostały przedrukowane w późniejszym dodatku.
Punkt 2. W pudełku "ZOROARK Illusions Collection Box" są boostery z dodatków starszych, niż te którymi gramy obecnie (patrz punkt 1).

65

Odp: Początkujący

ok czyli te dwa boosterki sa ok i da sie nimi grac a pozostale tylko do kolekcji
A jeszcze takie pytanie bo nie ma tam napisane jakie boosterki znajduja sie w tym
Shield

66

Odp: Początkujący

I jeszcze jak wyglada sprawa z moim pierwszym EX ktorego udalo mi sie wyrwac z boxa
Seismitoad EX FFI
Jest grywalna czy raczej odpada?

67

Odp: Początkujący

Seismitoad EX jest grywalny, jeśli szukasz ludzi z Poznania, polecam dwa miejsca: Grupę na facebooku, gdzie w miarę ostatnio pojawiły się 2-3 osoby z Poznania, więc można coś zacząć rozkręcać i poznański temat na tym forum, w dziale "Spotkania pozostałe".

68

Odp: Początkujący

Dromader napisał/a:

ok czyli te dwa boosterki sa ok i da sie nimi grac a pozostale tylko do kolekcji
A jeszcze takie pytanie bo nie ma tam napisane jakie boosterki znajduja sie w tym
Shield

Chyba Primal Clash. Poszukaj w internecie (Pro tip: internet nie ogranicza się tylko do polskich stron)

69

Odp: Początkujący

Hej wink
Od miesiąca gram w Pokemon TCG Online.
Gra bardzo mi się spodobała i myślałem o zakupie pierwszego Theme Deck' a.
Żeby mieć monetę, znaczniki obrażeń, matę, energię itd.
Postanowiłem zakupić talię Resilient Life z serii XY.
I tutaj się pojawia problem. Nigdzie nie mogę go dostać.
Nie wiem, gdzie mam szukać odpowiedzi na pytanie o Resilient Life.
Znacie jakiś sklep albo cokolwiek gdzie jeszcze go dostanę ?

70

Odp: Początkujący

Theme decki z pierwszych dodatkow w Polsce sa juz nie do kupienia w Polsce hmm sam jak szukalem to chcialem ten z Yveltslem i dupa. Jedynie na Ebayu albo jakiejs zagranicznej stronie

71

Odp: Początkujący

Może ktoś zna jakiś mały sklepik, gdzie się takowy deck zachował,
albo może ktoś ma nieotwarty Resilient Life na czarną godzinę ?
Strasznie proszę o pomoc.
Ze stanów można sprowadzić za 180zł za sztukę ale to chyba trochę drogo sad

72

Odp: Początkujący

taniej by wyszlo kupic karty osobno pewnie

73

Odp: Początkujący

Może ma ktoś odsprzedać cały Resilient Life tutaj?

74

Odp: Początkujący

Ta talia startowa wyszła prawie dwa i pół roku temu, była jedną z najlepszych dostępnych na rynku przez długi czas, a na dodatek była jedynym sensownym źródłem Fairy Energy kiedy wyszło XY. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby jeszcze gdzieś się ostała.

75

Odp: Początkujący

Mówisz, że była jedną z najlepszych przez długi czas.
Jakie w takim razie są aktualnie najlepsze talie startowe?