1

Temat: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Chcę jechać do Bratysławy na tym patencie. Pomocy, bo nie grałem już baaardzo długo.

Pokemon 11
3 Yveltal XY
3 Yveltal EX
1 Darkrai EX
2 Gallade BRT
1 Shaymin EX
1 Jirachi EX

Energie 12
8 Dark
4 DCE

Supporter 11
3 Sycamore
2 Lyssandre
2 Maxie
2 N
1 Hex Maniac
1 Giovani

Item 26
4 Dark Patch
4 HTL
2 Virbank
4 Ultra Ball
4 VS Seeker
1 Computer Search
2 Battle Compressor
3 Muscle Band
2 Acro Bike


Wątpliwości:
1. Keldeo EX YES/NO
2. Seismitoad EX YES/NO
3. Więcej Acro Bików?
4. Jakieś Trainers Maile?
5. 1-1 Gallade?
6. Inne sugestie?

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

2

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Napiszę to o czym już rozmawialiśmy - Keldeo jest fajny, w standardzie jego brak łatają 2-2 Zoroarka. Jak nie cieniujesz Lasebanka to masz mało slotów na efektywne wystawianie Gallade - dlatego ścieniłbym do 1-1.

Zrzuciłbym jednego yveltala, na przykład za toada - są popularne matchupy w których yveltalem nie pobijesz.

-1x N, +1x Colress.

Reszta nie wiem, nie znam się smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

3

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Ja bym się nie bawił w Maxiego i Gallade, bo i tak z taką talią ich nie wystawisz.
Jeżeli wystawienie Blatoise'a nie zawsze się udaje to tym bardziej tutaj szansa na Gallade jest znikoma. Ja bym wrzucił zamiast tego linię 2-2 Zoroarka, bo jest przaśny.

Brakuje mi tutaj też Skyli. W taliach z Compressorem Skyla to super karta, bo pozwala wyszukać w danym momencie to czego potrzebujesz, łącznie z Virbankiem.

Jeżeli bym budował ja zgodnie z doświadczeniami z PTCGO.
- 1 Yveltal xy (3 to zdecydowanie za dużo)
- 2 Gallade
+ 1 Darkrai ex (1 to za mało)
+ 2-2 Zoroark BRT
+ 1 Sableye Drx

Trainery:
- 2 Maxie
- 2 Acro Bike
- 1 Muscle Band
+ 1 Skyla
+ 1 Sycamore lub inny support wspierający, bo pewnie 2 Shayminów nie zagrasz

4

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Yveltale XY za dobre na night marcha żeby je kroić. Zoroark do rozpatrzenia a skyla to zbyyyyt wolny supporter jak dla mnie. Jej świetność przeminęła już parę setów temu.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

5

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Yveltalem XY ogólnie dobrze otworzyć, więc pewnie stąd 3, chociaż przy Keldeo z jakimś float stonem zawsze można by zachować pewną elastyczność. Jestem zdania, że jego przydatność mocno zależy od matchupu (np. vespiqueny jest świetny i można próbować grać bez exów).

Z kolei Darkrai jest całkiem niezłym napastnikiem na Manectrici i Night marche, więc można go rozważyć. Psychiczny resistance czasem pomaga. Są jednak mecze w których jest tylko zawalidrogą, wiadomo.

Pewne jest jednak to, że nawet z 4 acro, compressorami i mailami jest problem z galladem, więc można go albo ściąć do 1-1, albo w ogóle czymś zastąpić - zoroark w expanded jest fajny, bo mało talii gra wąski bench (a niektóre wręcz rozszerzony, z którymi zawsze jest kłopot - rayquaza albo raichu).

Tak czy siak, z jednym na pewno się zgodzę z Robertem - mając w stosunku do standardu dodatkowo 10 kart (laserbank i dark patche) nie ma szans na efektywną grę kilkoma galladami. Dlatego 1-1 to absolutny maks, jeśli o nim myślisz.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Gallade to nie jest Blastoise czy Archeops, nie potrzeba go wystawić w T1, a kryje weakness Yveltala i świetnie kombuje się z Acro Bikami. Trochę jak Empoleon DEX we Flareonach w zeszłym sezonie. Nie widzę powodu, żeby go nie grać, ale tak jak poprzednicy skłaniałbym się do 1-1, w ostateczności 1 Maxie, 2 Gallade. Silnik, który testowałem w Yveltalach we wrześniu i wystawiał mi Archeopsa w ponad połowie gier w T1 (bardzo podobny do tego, który grał Adrian Pałetko na OTP):
4 Juniper
1 N
1 Maxie's HBT
4 Ultra Ball
1 CS
4 Compressor
4 VS Seeker
3 Trainers' Mail
1 Acro Bike
1 Professor's Letter (z perspektywy czasu pewnie pierwszy do ścinki)

Z pokemonów 1 Shaymin EX i 1 Jirachi EX jako wsparcie. Generalnie jeśli chcesz użyć Maxiego/Archiego to Compressor > Trainers' Mail > Unown = Acro Bike. I mimo że Zoroark jest obecnie na topie rozpatrzyłbym zamiast tego tradycyjnego Absola PLF. Keldeo EX to metacall, przydaje się niemal wyłącznie na Lasery przeciwnika.

7 (edytowany przez Babidi 2015-12-14 18:52:29)

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

A taka opcja? Podpowiem, że brakuje laserbanka a w jego miejsce Zoroarki i trainers maile.
EDIT: Wiem, wiem, nasrane pokemonów, ale nie wiem z czym się rozstać sad


Pokemon 15
3 Yveltal XY
2 Yveltal EX
2 Darkrai EX
1 Gallade BRT
1 Shaymin EX
1 Jirachi EX
1 Seismitoad EX
2-2 Zoroark BRT

Energie 12
8 Dark
4 DCE

Supporter 11
4 Sycamore
2 Lyssandre
1 Maxie
2 N
1 Hex Maniac
1 Giovani

Item 22
4 Dark Patch
4 Ultra Ball
4 VS Seeker
3 Trainers Mail
1 Computer Search
3 Battle Compressor
3 Muscle Band

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

8

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

W sumie całkiem nieźle smile ja zrzuciłbym yveltala ex, trainer's maila i giovanniego, a wstawił ghetsisa (osobiście jestem fanem), lettera i battle compressora (szczególnie przy dark patchach myślę, że 3 to mus).

Jedno jest pewne - ten deck podoba mi się już dużo bardziej smile grałbym z pewną przyjemnością, szczególnie, że w przeciwieństwie do Absola, Zoroark ma dużo lepsze możliwości na hexquazę.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Poszedł mały edit:
-1 Yveltal EX
-1 Trainers Mail
+1 Sycamore
+1 Battle compressor

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

10

Odp: Yveltal/Gallade na Bratysławę.

Więcej niż jeden N niepotrzebny w Expanded IMO, wrzuciłbym w jego miejsce Acro Bika/Unowna. Sprawdziłbym też czy Lysandre jest na tyle ważny że są potrzebne aż dwa. W taliach z Maxiem i Archiem nadmiarowe Supportery na łapie potrafią bardzo przeszkodzić w zagraniu tego Stage 2 na stół.