Temat: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/563fa2528d262/12204989_442932879236651_927871826_n.jpg
  Co sadzicie o moim najnowszym DILU?? smile

2

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Jeżeli są z 1st edition i oryginalne to fajnie big_smile

Greninja & Dewott

3

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

1ed niestety nie smile Ale dorwac taki zestaw 10 lat temu było łatwo ale dziś...niewykonalne prawie smile

4

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Gratuluję, świetny zestaw smile

Niewykonalne to nie jest, trzeba tylko zapłacić smile

5

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Dziękuje. Owszem mi się udało to zdobyć ..po kosztach że tak to nazwę..

6

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Od Hikomikosa?

Greninja & Dewott

Podziękowali za posta: Kakel, mcszuwacz

7

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Swoje zdanie już wypowiedziałem na grupie na fb więc nie chcę się powtarzać, ale może nie wszyscy są tego świadomi. O ile sam chciałbym mieć takie boostery u siebie to nigdy, przenigdy nie kupiłbym ich na sztuki. Boostery z pierwszych setów powinno się tylko kupować jako zafoliowane oryginalnie boxy. W każdym innym przypadku (moim zdaniem) należy je traktować jako zważone wagą jubilerską. Dlatego moim zdaniem, o ile nie mierzysz w jakieś przeciętne rary, to przepłaciłeś.

Edit: Nie napisałem co sądzę o transakcji. Masz jaja smile

8

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

W sumie ciekawe czy jest gdzieś wykaz tego ile ważą poszczególne karty z Base Setu (w szczególności holki) i czy faktycznie cięższe boosterki mają holki, nie mam wagi jubilerskiej więc nie zważę samemu tongue .

9

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Kakel napisał/a:

W sumie ciekawe czy jest gdzieś wykaz tego ile ważą poszczególne karty z Base Setu (w szczególności holki) i czy faktycznie cięższe boosterki mają holki, nie mam wagi jubilerskiej więc nie zważę samemu tongue .

2 zera po przecinku na skali gramowej i jesteś w stanie znaleźć 90% kart holo w boxie, a obecnie 100% EXów.

10

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Weźcie tylko pod uwagę, że o ile nie są to Base Setowe 1st edition albo Shadowless, to i tak otwierając stare boostery się traci.

Zresztą przy braku polskiego rynku tych kart, to się traci zawsze na ten moment, nawet kupując single w niezłych cenach.

Aż byłem ciekawy i zważyłem. Scythery Jungle. Jest wyraźna różnica:


http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5651efb44cab7/Kfq_Du8_R.jpg

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5651efb44cab7/Swc_QAlv.jpg

Podziękowali za posta: Kakel, Panda

11

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Dziękuję Ci Kosma za to zdjęcie. Wiedziałem, że jest duża różnica, ale nie sądziłem, że w przypadku kart z tamtego okresu była aż taka. Rozumiem, że to jest 0.65 grama. Obecnie jeśli weźmie się pod uwagę cały booster to różnica jest mniejsza nawet jeśli rozważymy obecność Exa w boosterze.

12

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Poważyłem też trochę innych kart:

Non holo karty ważą 1,75-1,85 gram.

Z kartami holo różnie:
Część 2,20
Część więcej - 2,35-2,40
Ale mam Wigglytuffa Holo Base Set 2 i waży 1,85

Nowych nie poważę bo nie posiadam smile

13

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

Naczytałem się wczoraj o ważeniu boosterków przed pójściem spać. W nocy śniło mi się, że wygrałem booster box'a PHF i wszystko ważyłem, po czym wyciągałem jakie chce karty (Compressory, Grobaty, Seekery i wszystkie EX'y) następnie podmieniałem wyciągnięte karty za jakieś bezużyteczne i zszywałem otwarte boostery. Potem szły na allegro za 4 zł O_o

Greninja & Dewott

Podziękowali za posta: 14717

14

Odp: Skarb kolekcjonerów ! Unikatowe boostery

kosma napisał/a:

Poważyłem też trochę innych kart:

Non holo karty ważą 1,75-1,85 gram.

Z kartami holo różnie:
Część 2,20
Część więcej - 2,35-2,40
Ale mam Wigglytuffa Holo Base Set 2 i waży 1,85

Nowych nie poważę bo nie posiadam smile

Nie wiem jak z singlowymi kartami, ale nowe boostery zawierające secret rary ważą mniej więcej 20.05g - 20.10g, te bez secret rarów to już liczby rzędu 19.80-19.95g, tak więc nie ma dużej różnicy. Sprawdza się to mniej więcej dla 70-80% boosterów z tego co kojarzę. To tak w ramach ciekawostki. Nigdy nie próbowałem robić jakiejś statystyki z otwieranych boxów.