1 (edytowany przez adriank1 2015-10-05 17:36:48)

Temat: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

28 listopada odbędzie się duży turniej rangi regionalsów - Arena Cup w Berlinie.

Nie mamy jeszcze dokładnego komunikatu turniejowego, ale data i miejsce są w miarę pewne - na ten turniej planuję się więc wybrać.

Planuję = wiadomo, że może coś wypaść, ale kupiłem bilety na polskiegobusa:

27.11 PolskiBus z Katowic o 23:40, dojazd o 7:00 (czyli jest zapas na przesiadkę)
29.11 PolskiBus z Berlina ZOB o 6:55, dojazd 14:25 (czyli nie tak źle, chociaż od nocowania na dworcu wolałbym się kimnąć)

Na chwilę obecną zapłaciłem 80 złotych w obie strony kiedy ceny klasycznie to stówka w jedną stronę, więc polecam zrobić małe zakupy teraz, jeśli ktoś jest zdecydowany.

Rok temu turniej zgromadził 120 mastersów w tym 11 Polaków (10 z forum i jeden wolny strzelec mieszkający w Niemczech) i wielu graczy w grupach senior (10-14 lat), junior oraz graczy gier wideo. Łącznie - ponad 200 ludzi.

Przypomnę, że w top 8 było aż trzech Polaków (Yabol, Konsko i Arturomod) więc móżna tam coś ugrać tongue

Ktoś się dopnie? Format turnieju: Standard (XY-on)

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl, McLer, Piterr

2

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Zamierzam jechać, tylko nie wiem jeszcze, czy busem, czy autem. Jak ktoś z Warszawy będzie chętny (chociaż jedna osoba) to mogę rezerwować miejsce w busie od zaraz. W razie czego zawsze mam samochód w pogotowiu.

3

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Czy ten turniej jest rankingowy?

4

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Tak, ten turniej jest rankingowy, trzeci rangą co do ważności na świecie (wyżej są tylko mistrzostwa krajów i mistrzostwa świata).

Zwycięstwo takiego turnieju daje połowę wejściówki na mistrzostwa świata, tak to ujmę. Reszta punktów zależy od liczby zawodników (rok temu łapała się bodaj szesnastka).

Jeśli zbierze się kilka osób będziemy mogli omówić kwestie nocleg/nocowanie na mieście smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl

5

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

W takim razie prawie na pewno też wpadnę, o ile uda mi się uzbierać deck (czytaj: Shaymin'y nie tracąc majątku big_smile)

6

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

W Expanded są jeszcze Jirachi EX które nie są już drogie i zaskakująco dobrze działa zestaw 1 Shaymin + Jirachi, vide topowe talie z OTP 2015.

Niemniej jednak czekam dalej na chętnych smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

7

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Bilet już mam, teraz jeszcze deck.

8

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Co to się dzieje, że Bulbinek, który nie ma kart do expanded, będzie jechał na turniej w tym xD? Bilety już zaklepane, teraz tylko trzeba w dwa miesiące ogarnąć format big_smile.

9

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Ja też kupiłem bilety więc wybieram się z wami ;p

10

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Zainteresowanie przekracza moje oczekiwania więc w takim wypadku poczekam jeszcze kilka dni na chętnych i zaczniemy ogarniać noclegi może razem xD Wezmę też numer telefonu od organizatora bo najgorszym koszmarem byłoby się spóźnić minimalnie i nie zagrać.

Dla starych bywalców: Gramy gdzie ostatnio, na Adlershofie. Fajna miejscówka, dobry dojazd oczywiście pod warunkiem że 3/4 Berlina znowu nie będzie rozkopane xD Matilol i Piterr są mile widziani w roli przewodników

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

11

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Dla starych bywalców: Gramy gdzie ostatnio, na Adlershofie. Fajna miejscówka, dobry dojazd oczywiście pod warunkiem że 3/4 Berlina znowu nie będzie rozkopane xD Matilol i Piterr są mile widziani w roli przewodników

Matilol i Piterr są mile widziani w roli przewodników

Piterr [...] przewodnik[...]

Słyszałeś, Inumaru? big_smile Zaprowadzę nas.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

12

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Prowadzić nas nie musisz, masz tylko wytłumaczyć jak dojechaliście na miejsce skoro jedyna bezpośrednia linia tramwajowa rok temu została po prostu zamknięta na dzień turnieju xD To jest zagadka którą warto rozwiązać, żeby nic nas nie zagięło.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

13

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Spokojnie, patraty to urodzeni tropiciele. Piterr odnajdzie cel nawet z zawiązanymi oczami, startując z lasu na przedmieściach i mając dwa promile we krwi tongue.

Podziękowali za posta: Piterr

14

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Piterr przewodnik? To chyba dobrze, że jednak z wami nie jadę.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

15

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Jak z dojazdem - wybiera się jakaś większa ekipa autem, czy raczej wszyscy postawili na autobusy?

Co do noclegów, też chętnie się dołączę smile

16

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

BREJKING NIUS!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam BARDZO wiarygodne info, że Berlin Arena Cup odbędzie się w STANDARDZIE (XY-ON)!!

Za to wszystkie regoinalsy w Austrii i Niemczech w Expanded (BW-on)

Wiem że pics or didn't happen , więc postaram się to udowodnić niedługo!

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

17

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Wygląda na to, że faktycznie będzie to standard.

Zurück dahin wo alles begann: Der sechste Arena Cup wird erneut zu Gast in der deutschen Hauptstadt Berlin sein ? am 28. November im Adlershof con.vent! Und es gibt eine wichtige Neuigkeit: Dieser Arena Cup wird der erste sein, bei dem das Sammelkartenspiel im Standard-Format ausgetragen wird./ Back to the very beginning: The sixt Arena Cup again will be held up in Germanys capital Berlin ? on 28th of novembre at the Adlershof con.vent!. And there is one big news: This time the TCG players will run there event in Standard Format.

http://event.amigo-spiele.de/2015/10/05 … in-berlin/

18

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

W sumie dla mnie lepiej. Wszystkie regionalsy chcą zrobić w expanded więc arena cup jako 'specjalny' event będzie tym razem w standardzie.

Uważam standard za format bardziej skillowy a mniej losowy, więc jestem zadowolony - Bulbinek pewnie podzieli mój punkt widzenia, więc już mam kompana smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Kars

19

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

No i cały mizerny plan poszedł w piach.

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

20

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Uważam standard za format bardziej skillowy a mniej losowy, więc jestem zadowolony - Bulbinek pewnie podzieli mój punkt widzenia, więc już mam kompana smile

Tiaaaaaa - nienawidzę N-ów, ta karta praktycznie uniemożliwia planowanie kilka ruchów do przodu big_smile. Bo wszystkie inne lasery i inne Virbanki może i są rakowate, ale idzie je przewidzieć, a ręka po N-ie na jedną kartę to po prostu loteria ^^.

I w ogóle to szkoda, że tak późno info przyszło, bo już się zacząłem na tego expandeda nawet zbroić (choć i tak planowałem to zrobić możliwie po taniości), ale to mnie co najwyżej zmobilizuje, żeby pojechać jeszcze gdzieś indziej i nie mieć poczucia zmarnowanych kart big_smile.

21

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Bulbinek napisał/a:

I w ogóle to szkoda, że tak późno info przyszło, bo już się zacząłem na tego expandeda nawet zbroić (choć i tak planowałem to zrobić możliwie po taniości), ale to mnie co najwyżej zmobilizuje, żeby pojechać jeszcze gdzieś indziej i nie mieć poczucia zmarnowanych kart big_smile.

Ja podobnie, ale mam nadzieję że zbierze się ekipa na ten turniej w Wiedniu, który jest w Expanded smile

22

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Witam, czy bylaby mozliwosc od pozyczyc od kogos z wyjezdzajacych na turniej jednego Shaymina? Moze jakims cudem ktos go nie gra... a ma w swoich zasobach. Potrzebuje "tylko" jednego

23

Odp: (FORMAT: XY-ON) 28 listopada - Berlin Arena Cup

Myślę, że nawet grający Shayminy mają deficyt Shayminów...

Już chyba lepiej wybrać talię która dobrze powinna śmigać nawet bez Shayminów, czyli Mienshao, Groudon, Manectric... ale może dobra dusza się znajdzie?

Problemów oszczędziliby jakby wypuścili po prostu puszkę i tyle smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer