Temat: Happy Lysandre's Trump Card Ban Day!

Z okazji nadejścia dnia oficjalnego bana karty Lysandre's Trump Card wrzucam mój pomysł na spis talii, która dopiero od dzisiaj ma rację bytu smile

4 x Bunenelby PCL
4 x Nincada ROS
4 x Ninjask ROS
2 x Exeggcute PLB
1 x Drowzee FFI
1 x Hypno FFI
1 x Mew Promo BW98

4 x Sycamore
4 x N
1 x Colress

2 x Vs Seeker
3 x Enhanced Hammer
4 x Crushing Hammer
1 x Life Dew
2 x Float Stone
3 x Ultra Ball
1 x Repeat Ball
1 x Escape Rope
2 x Exp. Share
2 x Revive
4 x Trick Shovel
2 Battle Compressor

7 x Psychic Energy   

Cel talii: pozbyć się kart z talii przeciwnika.

Do tego mamy: króliczka discardującego 2 karty co turę plus ninjaski discardujące każdy po jednej, za cenę wrócenia do ręki exeggcute.

By to się udało, trzeba jak najdłużej przetrwać. Dlatego proponuję bardzo grubą linię młotków: 3-4, z czego aż 3 sztuki umacnianego, ponieważ DCE gości teraz w co drugiej talii, jak nie częściej.
Sztukę przetrwania ułatwia life dew, które można recyklować drugim atakiem królika. Na late game mamy Hypno w ilości 1-1, co by kazać przeciwnikowi użyć niekorzystnego Sycamore albo Colressa. Promo Mew Ex wychodzący na aktyw po zgonie królika  pozwoli nam zobaczyć, czy mają jakiegoś Supportera do użycia (po czym mew ucieknie float stonem).

Kilka pomniejszych decyzji:
4 x Trick Shovel, bo każde usunięcie karty się liczy. 2 x Battle Compressor, bo fajnie mieć exeggcute w miarę wcześnie na ręce. A skoro już jest jajko, to można grać dwoma i dzięki compressorowi mieć ultra balle bez discardowania żadnej karty. Poza tym compressor combuje się z Revive (trzymane w talii, aby nie zabrakło królików). Battle compressor + revive = "prawie" jak ultra ball.

Escape Rope przeszkadza, ale rzadko, zwłaszcza w czasach, gdy jeden Joltik wycofa się na drugiego Joltika.

Zamiast 9 psychicznych energii proponuję 7 i 2 exp. share, bo energie trzeba mieć płynnie przez całą grę, a np. discard 3 sztuk energii t1 przez Sycamore nas zaboli. A exp. share w takiej sytuacji można podłożyć i zachować energie na później. 

W talii oczywiście nie ma Exów, wystawienie takiego Jirachiego Ex będzie nas słono kosztować.

Let the mill begin smile

2

Odp: Happy Lysandre's Trump Card Ban Day!

Dobra, nie rozumiem kilku rzeczy. Głównie Mew i Float Stonów. Tzn. rozumiem ideę, że Mew kombuje się z Hypno, ale czy 100 razy lepiej nie jest wjechać po śmierci czegokolwiek Ninjaskiem, żeby odrzucić przeciwnikowi kartę z talii i wycofać się za darmo? I czy z tyloma Ninjaskami nie chcesz mieć Switchów zamiast Floatów w talii, żeby użyć kilku Ninjasków w jednej turze?

I obawiam się że bez Mr.Mima/Mountain Ringa Crobaty i Landorusy cię pożrą. EXy w połączeniu z obrażeniami w ławkę zabiły Duranty, które świetnie sobie radziły do wyjścia DEX.

3

Odp: Happy Lysandre's Trump Card Ban Day!

Z reguły tak - przez 90% gry Ninjask wchodzi po zgonie królika. Basic combo smile

Ten Mju to taki late game, gdy przeciwnik ma kilka prizów do końca, mało kart w decku i trzeba się zdecydować, czy warto użyć hypno czy nie.

Można zamienić float stony na escape rope, zawsze to +1 zdiscardowana karta. Z drugiej strony - utrudnia sprawdzenie ręki z mew i wczesną zmianę na królika (głównie przez to, że float stone pozwala "poczekać chwilę przed wycofaniem" na zagranie supportera).

Co do techowania się na konkretne decki... meta jest różnorodna i lando bats spotyka się dosyć rzadko, same crobaty z czymś tam nieco częściej. Ale przed abilitką się nie ochroni, więc cóż xd

Wielkich sukcesów deckowi nie wróżę, ot, raz na jakiś czas niespodziewanie kogoś zmieli big_smile

4

Odp: Happy Lysandre's Trump Card Ban Day!

Nie ma tu za dużo kart z BCR-onu, a talie mielące zwykle zwiększają swój potencjał po rotacji.

W związku z tym, jako, że przypadkiem z XY-onu wypadają float stone, keldeo, darkrai, ACE SPEC'i i Lysandre's Trump Card, to proponowałbym umieszczenie tutaj minimum dwóch Pokemon Catcherów, które w pewnych taliach potrafią siać popłoch (nawet głupi Shaymin musi się mieć za retreatować, szczególnie, jeśli kilka energii spod Rayquazy jest zrzucone, a nie ma ich tam zbyt wiele).

Cholernie silna karta jeśli spełni swoje zadanie, serio.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer