26

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

hejtu na Uxie (z którym swoją drogą się zgadzam, Uxie to już była przesada),

Przepraszam, że teraz będzie o świeżo zapowiedzianych japońskich kartach, ale zapowiedziano mechaniki tak ciekawe, że trudno mi ich nie poruszyć.

+ pokaż spoiler

Wszystko o czym mówiliśmy niedawno lub nieco dawniej - Uxie na sześć kart (chociaż nie Uxie i do tego exowy), dodatkowe sloty na benchu, ability Lugii EX przy nieexowym pokemone (co prawda przeraźliwie słabym) - wszystko się pojawi!

http://pokebeach.com/2015/02/shaymin-ex … rald-break

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

27

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Shaymin ma super potencjał. Do tego ten Patch do Poków Mega... smile

28

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Smocza Mega Rayquaza wydaje się opcją lepszą od zwykłej, szkoda tylko że nie ma Delta Plusa(Ale to już by było insta-win i w ogóle meta by tylko na niej stała... No, może, się jeszcze zobaczy koszta i efekty Dragon Ascentu).
Z Sky Fieldem, pierwsza Mega Rayquaza nabiera jakiegoś sensu... Małego, ale zawsze.
Winona wydaje się ciekawym supporterem, ale mało decków gra teraz colorlessy. Może to się zmieni po wyjściu ROS(RRS?), ale powątpiewam, co najwyżej będą techować Shayminy.
No i właśnie Shaymin. W epoce SSU, AZ, Cassiusa i innych podobnych, mogę się założyć że będzie grany często i do granicy możliwości.
Dodatkowo tłumaczenie Stevena ostatnio pojawiło się na plaży(http://pokebeach.com/2015/02/rayquaza-spirit-link-steven-translation-revealed) i należy przyznać, że wygląda obiecujaco... Może nie jakiś gamechanger ani zastępnik dla starej dobrej Skyli, ale pewnie zobaczy trochę gry w przyszłości po wyjściu BCR z formatu.

29

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

W USA rozpoczyna się kolejna partia wiosennych regionalsów, a w Europie - mistrzostwa krajów.

Wyniki z tego weekendu: http://www.pokebeach.com/2015/05/week-1 … ls-results

TL;DR: Flareon - Exeggutor - Virgen - Seismitoad, i to w tej kolejności. Patrząc po kolorach, antymeta w USA na żaby jest po prostu dominującym pomysłem. Na tyle, że ludzie wrzucają do żab Magcargo PCL-2.

Aha, zwycięzca ECC nie zwalnia tempa i kasuje swissa niemieckich Nationalsów stalowym deckiem. Aż mi się łezka w oku zakręciła, ale nie daję mu wiekszych szans w top 8.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Piterr

30

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Pierwsze Nationalsy w Europie były już dwa tygodnie temu. Wywiad ze zwycięzcą.

31

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Oficjalne info prosto z Japonii, Lysandre's Trump Card został zbanowany.

32 (edytowany przez Panda 2015-06-01 10:42:33)

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Niby głupie pytanie, ale tylko u nich, czy wszędzie? tongue

edit: od kiedy obowiązuje ban?

33

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Na razie tylko w Japonii. Ale po przedrukowaniu ability Unown R LA w następnym amerykańskim secie trzeba będzie to rozważyć również u nas.

Z tą abilitką silniki zaczynają przypominać Sableye donki z ery DP-onu z tą różnicą, że jak ci coś nie pyknie to możesz spokojnie wrócić do stanu wyjściowego.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

34

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Ban ma obowiązywać od 20 czerwca, czyli od momentu wyjścia Bandit Ringa w Japonii.

Informacja na oficjalnej japońskiej stronie.

35

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Obstawiam, że wstrzymają się u nas z banem, bo nowy set robi się u nas legalny dopiero po rotacji. Inna sprawa, że faktycznie format coraz bardziej przypomina DP-on w swoich najgorszych dniach. Milion Itemów w T1 lub Item lock całą grę (a jak się gra Toad/Shaymin to OBYDWA). Jedyna różnica to w sumie to, że wtedy w T1 dało się zabić cały stół Crobatami G a teraz się młotkuje przeciwnikowi energie całą grę.

36

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

BTS dla psychicznych pokow i jedziemy crobatami :-D

37

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Wait. What? Dlaczego banują LTC? Jaki zestaw z LTC może niszczyć gry?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

38

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

W skrócie: Itemy, które pozwalają dobierać karty (Trainers' Mail, Acro Bike), potężne flipane Itemy (Crushing Hammer, HTL, SSU), w połączeniu z szalonym dociągiem (Shaymin EX) i VS Seekerami. A kto wie co jeszcze wyjdzie w następnym secie. LTC w swoim założeniu jest bardzo fajną kartą, główny błąd twórców polegał moim zdaniem na tym, że razem z nim wypuścili VS Seekera. Przez to efektywnie każdego Itema w talii można rzucić 4-5 razy w ciągu gry, co przekłada się np. na kilkanaście Crushing Hammerów.

39

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Wydaje mi się, że zamiast bana mogła by być errata dla LTC, że po użyciu leci do lost zona (trochę odkopanie martwej mechaniki, ale cóż).

40

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Wg mnie powinni pójść za ciosem i zbanować żabę big_smile

Podziękowali za posta: mcszuwacz

41

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Akurat ban na żabę jest bardzo dobrym pomysłem.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

42

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

konsko napisał/a:

Wg mnie powinni pójść za ciosem i zbanować żabę big_smile

A według mnie powinni pójść jeszcze dalej i zbanować takich "tfurców", którzy wpierw wymyślają jakieś karty, by potem dojść do wniosku, że właśnie te karty należy zbanować.

McLer,
simply The Best
in every contest

43

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Oficjalnie zbanowany, nie tylko w Japonii. http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/ … rd-banned/

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: Kakel

44

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

RIP Toad, dobrze, że zdążyłem pograć przed banem big_smile

45

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

mcszuwacz napisał/a:

Akurat ban na żabę jest bardzo dobrym pomysłem.

Nie do końca. Bez Lysandre Trump Carda jej siła spada o dużo procent (a dokładnie to bardzo dużo), a po rotacji laserów praktycznie przestanie istnieć jako samodzielny pomysł.

Moim zdaniem to dobry ban. Naprawdę, mimo, że prawie uniemożliwia granie dwóch-trzech talii, to teraz było już absolutnie na styku, żeby format zaczął wyglądać bardzo źle. Kolejna karta mieląca (wspomniałem o przedruku ability Unowna R) umożliwiłaby już pełną kontrolę, bez możliwości wyjścia z położenia wszystkiemu co nie gra Xerneasa XY.


TL;DR: Żaba nie zdominuje worldsów tak bardzo jak by mogła o ile w ogóle, duże plusy dla Night Marcha i Eeveelucji.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

46

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

adriank1 napisał/a:
mcszuwacz napisał/a:

Akurat ban na żabę jest bardzo dobrym pomysłem.

Nie do końca. Bez Lysandre Trump Carda jej siła spada o dużo procent (a dokładnie to bardzo dużo), a po rotacji laserów praktycznie przestanie istnieć jako samodzielny pomysł.

Moim zdaniem to dobry ban. Naprawdę, mimo, że prawie uniemożliwia granie dwóch-trzech talii, to teraz było już absolutnie na styku, żeby format zaczął wyglądać bardzo źle. Kolejna karta mieląca (wspomniałem o przedruku ability Unowna R) umożliwiłaby już pełną kontrolę, bez możliwości wyjścia z położenia wszystkiemu co nie gra Xerneasa XY.


TL;DR: Żaba nie zdominuje worldsów tak bardzo jak by mogła o ile w ogóle, duże plusy dla Night Marcha i Eeveelucji.

Przez chwilę nawet wydawało mi się, że Flareon dostał kopa po tym banie, ale po namyśle stwierdzam, że najwięcej korzyści wyciągnie z tego Night March. Dużo łatwiej wykręcić duże obrażenia i odpada najsensowniejsza kontra. Pora się przebranżowić na małe i szybkie pokemony big_smile

47

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Do rotacji nightmarch będzie bardzo mocny. Na szczęście rotuje mew EX

48

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Panda wink Myslisz o Ratata? Maly i szybki.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

49

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

xmaslakx napisał/a:

Panda wink Myslisz o Ratata? Maly i szybki.

Słaby jestem w Video Game. Mały jest Joltik big_smile

50

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Czas grać to Target Whistle (Team Flare Gear) PFO

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca