1

Temat: 1 energia = x damage?

Natknęła mnie ostatnio pewna koncepcja decku jakiegoś typka do zadania tej zagadki. Problem jest taki, ile najwięcej damage'a można zadać z ataku za jedną energię, przy dowolnej sytuacji na stole (prizy, poki, damage, energie), oczywiście legalnej. Format obecny. Odrzucam odpowiedź Leafeon PLF i przeciwnik z podpiętymi 58 energiami (+basic, +ostatnia nagroda), bo jest to niemożliwe, ale przyznam, że wynik do uzyskania, całkiem powiedzmy możliwy, jest nie tak daleko tej liczby. Oczywiście jest możliwe, że ktoś wpadnie na lepszy pomysł ode mnie i nawet Leafeon będzie się chował tongue

2

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

Mew EX DGE z 11 counterkami używa ataku Shedinjy z Roaring Skies + Silver Bangle PLB przeciwko EX'owi co ma weakness na PSYCHO a w grze jest dodatkowo Vileplume BC (580x4= 2320DMG) z jedenj energii wink


http://s14.postimg.org/h480cca2p/Shedinja_Roaring_Skies_11.jpg

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

3

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

Mirror Tool Dropów:
Nasz Trubbish PS-3 z Silver Banglem kontra Mew EX przeciwnika z Toolem, na ławkach po 4 Sigilyphy PLB z 4 Toolami i Vileplume BC z Toolem. W grze Dimension Valley PFO, więc możemy bić za 1 energię. Tooli w grze jest 36 więc robimy (36*20+30)*4=3000 obrażeń.

4

Odp: 1 energia = x damage?

Wciąż nie smile

5

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

Mew2 i przeciwnik z 58 energii wpada do tej samej kategorii co leafeon, prawda?

6

Odp: 1 energia = x damage?

Wrzucam moje rozwiązanie, które wydaje mi się, że da się jeszcze dopracować albo wymyślić lepszy koncept, dlatego nie patrzcie od razu w spoiler big_smile Wynik jaki uzyskałem to 1030 damage'a bez weaknessu. Z weaknessem byłobyło 4080.

+ pokaż spoiler

Sytuacjia wygląda następująca
aktywny Mew EX z Plasma Badge i ma na sobie 190 damage'a
stadion: Sky Field
ławka: 4x Umbreon PLF, 3x Deoxys EX i Shedinja ROS
używamy do tego jeszcze Iris, bo przeciwnik zgarnął nam już 5 Prizów, no i atak:
atakujemy atakiem Shedinjy i to daje 19x50+30(Deoxysy)+50(Iris)=1030
Można dać zamiast jednego Deoxysy EX Vileplume'a i to będzie wtedy 4080
Można bawić się też w Unfezanta nowego, ale to wtedy i Dimensian Valley trzeba zagrać itp itd i nie chce mi się liczyć co lepsze tongue

7

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

U nas na aktywie M Gengar EX z TP Badge i 3x Umbreon na ławce, razem z Gardevoir DEX oraz Vileplume BC. W grze Dimension Valley. Gengar ma na sobie 270 obrażeń. U przeciwnika zgarnięte 5 nagród, Pokemon z weaknessem na psycho i Shedinja ROS na benchu. Phatom Gate i kopiujemy atak robaka na ławce. W sumie wychodzi: 27x50+50=1400 Do tego Vileplume, co łącznie daje nam 5600 smile

8

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

Skoro już zabawa w expanded to dam rozwiązanie które chodziło po głowie mnie:

Przy użyciu kart:

Mew EX LT
Gardevoir DEX
Seismitoad (Plasma) PLF
Unfezant ROS
Sky Field
Wide Lens
Vileplume BC

Uderzamy za pomocą Mew EX'a najpierw atakiem Unfezanta, zwiększając obrażenia o 80 we wszystko co się rusza, a w następnej turze atakiem Seismitoada po 110, również we wszystko - nasz bench weaknessa nie liczy, więc 110*8 = 880, a szanowny przeciwnik zbiera już po 440*8, więc razem wyjdzie nam tego wszystkiego 4400.

Takie niestandardowe combo, mam nadzieję, że komuś się spodoba smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Woodhamma, McLer

9

Odp: 1 energia = x damage?

No właśnie, Gardevoir DEX nie jest w formacie tongue

10

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

U nas na aktywie drifblim z shadow steal u przeciwnika mewtwo ex 58 special energy w discardzie przeciwnik nie musial nic robic bo my mielismy pare miloticow i kilka cofagrigusow to drifblim z magnezonem cczylidwoma iris silver banglem sky fieldem czterema aerodactylami veiliplumem i clawitzerem break to bedzie

(2400+100+40+30)×4+120=10300

+ pokaż spoiler

Ps: w sumie to mozna dodac mew ex na aktywa a drifblima do bencha i zamiast clawitzera unfezanta a zdiscardowalismy to dzieki durantowi trawiastemu i amongussowi plasma. Sciagnolem to od kolegi wyzej

11

Odp: 1 energia = x damage?

+ pokaż spoiler

Skoro już zabawa w expanded to dam rozwiązanie które chodziło po głowie mnie:
Na aktywie mamy Mew-EX z 1 energią i Wide Lens ROS. Stadion to Sky Field. U nas na benchu Starmie BREAK EVO, 3x Aerodactyl DEX, Vileplume BC,Magnezone (Plasma) PS, Rhyperior PCL-2 i Unfezant ROS-2. U przeciwnika na aktywie Machamp BREAK EVO wyewoluowany z Machamp PLBktory przed naszą turą użył swojego ataku i flipnął tails. Na benchu 4 Nidokingi BREAK połóżone niestety nie na Nidoking PLF z weaknessem na wode tylko na nidokingi weaknessem na psychic oraz 4 wobbufety BREAK. Machamp nie zabił nas bo ability Rhyperiora. Atakujemy atakiem Starmie Break i bijemy:
             
((100s+80u)x4vx9)+ 400iris + 120a + 30m= 7070  Literki obok to pierwsze litery nazw pokemonów dzieki którym uzyskaliśmy wynik z racji ze iris nie jest pokemonem napisałem jej imie. Takie niestandardowe combo, mam nadzieję, że komuś się spodoba smile i nie najlepsze bo Raticaty są op.