1

Temat: Top 10 kart z Roaring Skies - typowanie

Jakiś czas już chodził mi po głowie taki eksperyment. We wszystkich karciankach jest tak, że kiedy wychodzi nowy set, wszyscy mają swoje opinie na temat kart, po czym meta to weryfikuje. Z perspektywy czasu aż dziw, że jak wychodziło Phantom Forces wszyscy skupili się na Gengarze EX, a nikt nie typował Crobatów jako najlepszych kart w secie. Podobnie M Gardevoir EX miał rozwalić metę a tymczasem to obydwa Primale okazały się najbardziej grywalnymi (jak na razie) EXami z Primal Clasha. Więc przechodząc do sedna: są już na Pokebeachu skany wszystkich kart z Roaring Skies, nikt nimi jeszcze nie grał. Wypiszcie, najlepiej z uzasadnieniem wasze Top 10 setu "na sucho", za parę miesięcy zobaczymy, jak te nasze typowania się sprawdzą.

Jedyna zasada: nie wolno dodawać kart, które przez ROS (RSK?) były już w formacie Standard (czyli Switcha, Ultra Balla, Energy Switcha i VS Seekera).

O ile nikt mnie nie uprzedzi to późnym wieczorem wrzucę tu swoje Top 10.

2 (edytowany przez Kars 2015-07-16 13:20:04)

Odp: Top 10 kart z Roaring Skies - typowanie

Nie będę oryginalny - napatrzymy się na Shaymina-EX, Rayquazę-EX (podstawka) i Trainers' Mail. Może trochę stołów obejrzy Absol, może Latios podstawka, moooooże Banette z Ability.

Ale moją ulubioną kartą z tego setu jest Mega Gallade, rajcuje mnie jego mechanika. Jakby komuś udało się złożyć dobry deck na tym, to byłbym przeszczęśliwy, bo sam nie umiem.

To wszystko niestety prawda.

3

Odp: Top 10 kart z Roaring Skies - typowanie

Stadionek na 8 poków.... Jak dla mnie coś pięknego, nie tylko wspomaga ataki typu "do the wave" ale tez zbijając taki stadion możemy usunąc  naszego bardzo poszkodowanego poka... i tym samym uniknąc KO...

Poza tym Colorless M Rayquaza EX... i podwójna smocza energia...

Dla mnie to top3 tego setu... Rajka, Stadion i Energia

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

4

Odp: Top 10 kart z Roaring Skies - typowanie

10. Natu AT
Nie ukrywam, mój cichy faworyt z tego setu. Idealny dobijacz do psychicznych talii, bo z Dimension Valleyem na polu może wejść, dostać energię (i może Banda) i zgarnąć 2-3 nagrody. Oczywiście dopóki przeciwnicy się nie będą takiego Natu spodziewać. Do wyciągania Teammatesami?
9. Absol
Trochę gorszy Crobat i trochę gorszy Dusknoir ale za to Basic. Niestety trzeba przesunąć dokładnie 3 counterki, więc mamy trochę ograniczone pole manewru. Z drugiej strony nieraz się przekonałem, że w wielu grach te brakujące counterki mogą zadecydować o grze i fajnie że jest wreszcie opcja ich zachowywania bez konieczności techowania linii Stage 2.
8. Banette
Bardzo interesujący bench sitter, ma problem trochę jak Ninetales PCL, mianowicie nie ma na razie za bardzo talii, do której może się wpasować. Bo po co blokować Muscle Bandy przeciwnika skoro i tak gra się 3 własne? Jeśli ktoś wymyśli talię, która nie potrzebuje Bandów i Flare Tooli to Banette świetnie się do niej wpasuje. Blokuje Spirit Linki!
7. Double Dragon Energy
Podwójna Rainbowka zawsze jest w cenie. Chwilowo nie będzie raczej grana bo z dobrymi smokami jest problem (chociaż z nowego setu narzuca się M Latios EX mogący zesnajpić małego EXa, a może nawet większego z pomocą jakichś Crobatów czy czegoś), ale jeśli tylko wyjdzie jakiś dobry smok to DDE znajdzie się w talii w czterech sztukach. (Reshiram cierpi z tego samego powodu, ale wymaga nie dość że smoka, to jeszcze bijącego za ogniste energie sad )
6. Sky Field
Karta z bardzo dużym potencjałem. Najbardziej oczywiste zastosowanie to zwiększanie maksymalnych obrażeń z ataków bijących za liczbę Pokemonów na Benchu (Raichu, Shiftry, Team Magma's Zangoose, Team Aqua's Mightyena), ale widziałbym go również jako sposób na pozbycie się odwiecznego problemu wielu talii, mianowicie Pokemonów zajmujących cenne miejsce na Benchu bo z takich czy innych powodów musieliśmy nimi zapchać ławkę a już ich tam nie chcemy mieć. Jeden z ciekawszych stadionów od lat.
5. M Rayquaza EX (Colorless)
Karta wokół której jest pół setu. Za trzy energie mamy silniejszy atak Raichu XY, ale Rayquaza ma 220 HP, Delta Ewolucję, Spirit Linka, Sky Fielda i da się zbudować wokół niej talię, która jest w stanie się mielić by zapełnić bencha i atakować od drugiej, a może nawet od pierwszej tury. Co lepsze, jeśli zaczynamy możemy dzięki Delta Ewolucji ewoluować w T1 i nie tracimy ataku (bo i tak atakować nie mogliśmy). Dzięki temu, że jest bezbarwna możemy wybrać niemal każde wsparcie w formacie. Viriziony EX? Ninetalesy? Czy może Altarie? Do wyboru do koloru.
4. Mega Turbo
Kolejny po Spirit Linkach kopniak dla Mega Pokemonów. Mega Turbo pozwala dołożyć energię z discarda do naszego Mega Pokemona (do Primala też). Co jest super, bo zwykle te ataki kosztują 3-4 energie. Ciekawe, bo otwiera akcelerację energii dla typów, w których dotychczas jest z tym krucho (głównie walka). Pewniak do każdego Mega ze Spirit Linkiem może poza Aggronem i Manectrikiem. Pytanie tylko w ilu sztukach, bo trudniejszy do odpalenia niż Dark Patch.
3. Rayquaza EX (Colorless)
60 za 1 w EXa. Brzmi znajomo? Co prawda Hawlucha nadal ma monopol na bonusy ze Strong Energy i Fighting Stadiuma, ale kto wie, czy nie będzie to jedna z popularniejszych "kontr" na Seismitoada EX. Bo nic tak nie niszczy Toada jak szybka presja. No i jest najlepszą podstawką do Mega.
2. Trainers' Mail
Battle Compressor, Acro Bike, teraz Trainers' Mail. Twórcy zachęcają nas coraz bardziej do odchodzenia od Supporterów na rzecz Itemów. Bo Trainers' Mail to kolejny ścieniacz talii. Przy tylu Trainerach ile się obecnie gra zagranie go i nie trafienie niczego jest mało prawdopodobne. Nie dość, że ścienia talię to pozwala kopać się po Supportera/VS Seekera, żeby wyjść z dead handa. Niestety nie można nim wziąć drugiego Maila, inaczej karta byłaby cud miód.
1. Shaymin EX
Niekwestionowany nr 1 setu, jeśli Trainers' Mail pozwala szybciej mielić talie to Shaymin daje im turbodoładowanie. Każda talia, która może sobie pozwolić na zapychanie bencha albo gra Sky Fielda powinna grać 2-3 sztuki. Zagranie Shaymina to jak zagranie drugiego Supportera w turze (Bianca LT). Albo jak zagranie Super Roweru. W kryzysowej sytuacji może cofnąć się na rękę.

Podziękowali za posta: mcszuwacz, Tchomer

5

Odp: Top 10 kart z Roaring Skies - typowanie

Ja chyba na miejsce 9 i 8 wsadziłbym Articuno (AT) i Reshirama z fajną abilitka Turboblaze smile
Niekwestionowanym numerem jeden jak dla mnie jest Uxie... tzn Shaymin EX big_smile

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

6

Odp: Top 10 kart z Roaring Skies - typowanie

Moja lista:

10. Absol
9. Salamence
8. SkyField
7. DoubleDragon Energy
6. Mega Rayquaza EX (colorless)
5. Mega Rayquaza EX (dragon)
4. Mega Turbo
3. Trainer's Mail
2. Rayquaza EX (colorless, 10+50)
1. Shaymin EX

Martwi trochę podobieństwo listy do kolegów, bo to by oznaczało, że w tym secie jest 10 wartościowych kart i to w większości pieruńsko drogich big_smile Ale poza listą, na miejscu 10,3 , 10,5 i 10,7 zmieściłbym Articuno AT, Dragonite AT i Natu AT, które - jestem tego pewien - będą czekać na swoje czasy.

A Banette poczeka na talię, która nie atakuje albo która zadaje efekty zamiast obrażeń - wtedy można by go wrzucić z pełną siłą.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Kakel