Temat: Album? Klaser? Portfolio?

Proszę o pomoc doświadczonych graczy / kolekcjonerów.

Moja kolekcja się powoli powiększa, i co cenniejsze karty trzymam w zwykłym segregatorze A4 w foliowych koszulkach biurowych, zgrzanych tak, że wychodzi osiem kart na stronę. Reszta jest spięta gumką i kilka takich "górek" leży w szufladzie i niszczeje.

Moje pytania:

1. Gdzie (najlepiej w Warszawie, ostatecznie wysyłkowo) kupię "dobry" album na karty? Dobry wg. mnie to A4, dość szeroki segregator, z możliwością wpięcia większej ilości koszulek. Okładka nie musi tematycznie nawiązywać do PTCG.
Jeśli moje wyobrażenie o porządnym albumie jest błędne, zaproponujcie coś innego.

Przeglądałem allegro, ale tam większość jest albo A5, albo ma tylko dziesięć stron...

Na isa.pl znalazłem tylko coś takiego:

http://isa.pl/p3953-POKEMON-GENERIC-V-K … 105-5.html

cena mnie nieco przeraziła, tym bardziej że nie zawiera koszulek. Apropo koszulek:

2. Które są najlepsze, ew. czy jest duża różnica w jakości między Ultra Pro PLATINUM, a SILVER?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i linki.

2

Odp: Album? Klaser? Portfolio?

Platinum dwa razy lepsze od Silver, warto wydać więcej. Co do klasera to wystarczy zwykły segregator biurowy.

3

Odp: Album? Klaser? Portfolio?

Pamiętaj tylko, że niektóre koszulki mają zrobione dziury tak, że możne je włożyć tylko do segregatora z 3 ringami, a u nas (chyba poza jednym od ultrapro) takich nie ma.

Ja korzystam z dwustronnych czarnych koszulek do segregatora ultra pro (niecałe 2zł za sztukę). Po 9 kart z każdej strony. Wkłada się od boku co mi bardziej odpowiada (karty w koszulkach pasują ideolo, w takich zwykłych miałem wrażenia, że było ciut za mało miejsca).

edyta: ofc można zrobić dziury i wpakować do zwykłego, ale mi to nie odpowiada.

4

Odp: Album? Klaser? Portfolio?

Znalazłem taką ofertę w isa.pl (10 szt za 10 zł):

http://isa.pl/p1950-Wkladkistrony-do-se … 81359.html

Moje pytanie czy to jest tylko sklep internetowy czy można podjechać do nich i zamówione rzeczy odebrać osobiście? (ich adres znalazłem w zakładce "kontakt")

Ewentualnie gdzie w Warszawie są jeszcze sklepy stacjonarne z kartami i akcesoriami do karcianki?