Temat: Camerupt/Camerupt

Pokemony: 13

3x Camerupt EX PCL
4x Team Magma's Numel
3x Team Magma's Camerupt
2x Team Magma's Zangoose
1x Victini EX LT

Link do kart z minisetu

Supportery: 13

4x Professor Juniper PLB
3x N DEX
2x Colress PS
2x Blacksmith FLF
2x Lysandre FLF

Energie: 13

12x Fire Energy XY
1x Double Colorless Energy PFO

Itemy i Stadiony: 21

4x Ultra Ball FLF

3x Scorched Earth PCL
3x VS Seeker PFO
3x Bicycle PS
1x Battle Compressor (Team Flare Gear) PFO

1x Scramble Switch PS
1x Switch PCL

2x Float Stone PLF

1x Startling Megaphone FLF
1x Sacred Ash FLF

-------------------------------------------------------------------------------

Weakness Policy kuszące, ale puszczam matchup z żabami i innymi cesarzami. SŁYSZYSZ PITERR? NIE OBCHODZISZ MNIE!

Cecha charakterystyczna? Wszystkie karty można załatwić do piętnastu złotych za sztukę. Linia pokemonów za stówę, w tym cztery exy - serio, to chyba najtaniej w formacie z sensownych talii z jakimś potencjałem (chociaż dobra, Jirachi EX się tutaj wręcz prosi - ale nie mam).

Strategia jest prosta - naładuj jak najszybciej miliony energii na stół, naładuj Camerupta EX i jazda. Mile widziane niespadanie na jeden strzał.

Karty są w drodze, więc talia jeszcze nietestowana - mile widziane wszelkie pomysły. Talia dużo trudniejsza od Rayeelsa i Bronzongów z powodu odrzucania energii i konieczności posiadania ich na polu jednocześnie. Plusik za ogień, więc Blacksmith powinien nam trochę pomóc.


Nie mam pojęcia, czemu URL'e nie działają - wyrzuca mi przekroczony maksymalny rozmiar obrazka. Sprawa do zbadania.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: Camerupt/Camerupt

Luźne przemyślenia:
-chcesz mieć rzeczy w discardzie a jednocześnie masz jakieś rzeczy, które mogą zapychać rękę: może Acro Bike lepszy niż Bicycle?
-Sacred Ash ssie, może Team Magma Admin będzie się sprawował lepiej? Bonus za potencjalne combo z Compressorem.
-jedna DCE moim zdaniem za mało, grałbym energie bardziej coś w stylu 10/3 (wszystko w talii może bić za DCE, a Camerupta w ogóle ładuje Blacksmith + DCE).
-nie ma lepszego ACE SPECa niż SS?
-2 Floaty i Megafon trochę mi tu nie pasują. Może dodatkowy Compressor, może jakiś dodatkowy Switch, może Professor's Letter?
-nie zmieści się linia Camerupta BCR, żeby była talia Camerupt/Camerupt/Camerupt? ;P

3

Odp: Camerupt/Camerupt

1. Acro Bike lepszy niż Bicycle?

Może tak być - tyle, że tego typu deck to chronicznie pusta ręka, na tyle, że myślałem nawet o 1-1-1 Delphoxa. No ale sprawa do przetestowania, zacznę pewnie od 2 Acro Bike i 1 Bicycle.

2. Sacred Ash ssie?

Oczywiście, że ssie. Początkowy był dylemat między Lysandre's Trump Card a Magma Adminem. Ale Team Magma's Admin to kolejny supporter, więc musiałbym zwiekszyć liczbę energii (do wyrzucania ze stadionu) i wypożyczalnię rowerów, a to zabiera miejsce na kolejne karty - chociaż może akurat na te zbędne, które wypisałeś niżej.

3. Za mało DCE

Uwaga jak najbardziej na miejscu.

4. Nie ma lepszego ACE SPEC'a niż SS?

Oczywiście, nazywa się Computer Search i Dowsing Machine. Pierwszy jest za drogi, drugiego wrzucę jeśli okaże się, że SS nie przydaje się do wznawiania ataku po utracie czterech energii pod Cameruptem (ale już widzę, że DS i drugi Victini EX wyglądają sensowniej)

5. Float Stone i Megaphone?

W sumie TM Camerupt nie jest tak słaby jak Eelektrik - ładuje sam siebie, atakuje za 60, więc może na dwa strzały coś zdjąć i samemu sobie naładować retreat. Dodatkowo w Rayeelsie nie gra się DCE - zasadność podtrzymana.

Wyrzucenie Megaphona to już konieczny drugi Victini EX, żeby Garbodor nie pozamiatał tego decku. Ale jest kilka powodów na taki ruch, więc sądzę, że może być dobry.

Finalnie:

-2x Bicycle
-1x Startling Megaphone
+3x Acro Bike

-1x Sacred Ash
+1x Team Magma Admin

-1x Scramble Switch
+1x Dowsing Machine

-2x Fire Energy
+2x Double Colorless Energy

-2x Float Stone
+1x Switch
+1x Professor's Letter

Więcej po testach w sobotę. Dzięki!

Ktoś jezcze coś?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

4

Odp: Camerupt/Camerupt

Będę grał podobnym deckiem, inne pokemony ale ten sam engine. Moim zdaniem błędem jest wyrzucanie ognistych energii, nawet bym dołożył co nieco.
Blacksmitha też bym dołożył,
Drugiego colressa zamieniłbym na 4 N'a