1

Temat: [BC-on] Empoleon/Dusknoir

Pokemony [20]:
4x Piplup LT-2
2x Prinplup LT
4x Empoleon PLF
3x Miltank FLF
2x Duskull FLF
1x Dusclops FLF
1x Dusknoir BC
1x Exeggcute PLF
1x Jirachi EX PLB
1x Mr. Mime PLF

Trainery [33]:
4x N
3x Professor Sycamore
2x Skyla
1x Colress
1x Teammates PCL
1x Lysandre
1x Lysandre's Trump Card
4x Rare Candy
3x Dive Ball PCL
3x Ultra Ball
3x Escape Rope
3x Muscle Band
2x VS Seeker
1x Startling Megaphone
1x Dowsing Machine

Energie [7]:
7x Water Energy

Przerobiłem moją listę z OTP, żeby dało się nią grać w obecnym formacie. Strategia: bić od drugiej tury tanimi atakami (Miltanka za 80, Empoleona za 10x liczba Poków w grze), wystawić następnie Dusknoira, by żaden counterek się nie zmarnował (np. żeby 3 ataki za 120 znokautowały dwa EXy po 180 HP), przeszkadzać ile się da przeciwnikowi N'ami a jeśli gra się będzie przedłużać wrzucić im w międzyczasie cały discard do talii dzięki LTC, przy okazji odzyskując wszystko samemu. Dzięki LTC można też używać ability Empoleona bez obawy o zdeckowanie. Dive Ball zdecydowanie zwiększa szanse na Empoleona w T2 (z moich obserwacji ok. 60% rozdań), Teammates to doskonała karta w taliach bez EXów i w taliach na Stage 2, stąd nie powinno dziwić, że się tu znalazła. Dzięki niej dużo łatwiej jest mieć kombo typu: Rare Candy, Empoleon, energia, Band w jednej turze jako odpowiedź na nokaut. Mime to tech, który pozwala mieć pozytywny matchup z Landorus/Crobat.
Wady: brak stadionu, Quaking Punch w T1 to niemal autoloss.
Możliwe techy: Town Map (z tyloma jedynkami naprawdę godny rozważenia), Max Potion, Dedenne FFI, drugi Lysandre, siódma piłka.

Mimo że jestem traktowany jak jakaś wyrocznia dotycząca tej talii chętnie posłucham waszych uwag big_smile . Na pewno nie wiem wszystkiego wink .

Podziękowali za posta: adriank1