Temat: Fighting/Crobat na ECC

Skoro Piterr założył temat, to ja też założę, bo w sumie nie mam największego doświadczenia z talią, a nuż ktoś grał, a może ktoś ma jakąś ciekawą sugestię, póki co intensywnie testuję. Aktualna lista wygląda tak:

+ pokaż spoiler

Pokemony:
2x Landorus EX
2x Lucario EX
2x Hawlucha FFI
4x Zubat PLS
4x Golbat PHF
3x Crobat PHF
1x Jirachi EX

Supportery:
4x Professor Sycamore
4x N
3x Korrina
2x Lysandre
1x AZ

Itemy:
1x Computer Search
4x Muscle Band
3x Ultra Ball
3x VS Seeker
2x Switch
1x Escape Rope
1x Professor's Letter

Stadiumy:
3x Fighting Stadium

Energie:
6x Fighting Energy
4x Strong Energy

Starałem się złożyć prostą listę nastawioną na consistency, początkowo zamiast Jirachi EX był Crobat, cały czas próbuję zdobyć 3. Landorusa EX na PTCGO bo wydaje mi się, że może być lepszy od 2. Lucario. Jakieś uwagi, pomysły? Jak na razie utrzymuje się około 80% win ratio.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

2

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Lucario w ogóle się przydaje do czegoś?

~Prawdziwy Shun

3

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Lucario max jeden. Trzecia Hawlucha, inaczej Toad zrobi z Twojej talii miazgę. 11 energii to za dużo, dodałbym drugiego AZ. Warto tez rozważyć zastąpienie Lucario trzecim Lando. Ale ogolnie całkiem solidny deck.

4 (edytowany przez Inumaru 2015-01-30 12:00:50)

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Wbrew pozorom tak. Jest bardzo mocny przeciwko Toadom i zazwyczaj wybieram go gdy jedynym supporterem na start jest Korrina. 3 atak czasem nadaje się również do finishowania. Corckscrew Smash zresztą jest naprawdę potężnym atakiem - pomaga nie tylko na dead draw, ale ma też nieco lepszą matematykę z Batami i zdarza się nawet nim zrobić OHKO.

Co do Toadów - póki są 2 Lucario to w sumie źle się na nie gra szczerze mówiąc. A 2 AZ ciągle rozważam, ale mój problem z tą kartą jest taki, że używam jej naprawdę rzadko, zazwyczaj i tak wystarczy mi wystawienie Crobata - 2 Crobatów i Golbata.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

5

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Bardzo fajny deck i myślę, że możesz wiele tym ugrać. Słabych punktów na główne talie naprawdę niewiele. Boli trochę resistance Yveltali, ale da się to nadrobić nietoperzami.
Na PTCGO rzadko spotykany, ale myślę tylko dlatego bo Landorusy ex są teraz mega drogie. Raz się natknąłem i dostałem po dupie z kretesem, bo rozstawia się to bardzo łatwo.

Co do listy:
Dla mnie bardzo solidnie złożone i zrobiłbym tylko kosmetyczne zmiany.

Za arturomodem dla mnie też teoretycznie lepszym rozwiązaniem będzie:
- 1 Lucario ex
+ 1 Hawlucha
Żaby będą na bank w dużych ilościach a 3 Hawluchy ze wspierającą sztuką Lucario ex powinny wystarczyć. Po co 60 za 2 energie Lucario ex, skoro można to samo osiągnąć Hawluchą za jedną energię i ryzykując stratę tylko jednego priza? To dużo łatwiejsze.
Oczywiście nie uderzymy wtedy 60 w nie exa, ale nie oszukujmy się, że obecnie 80% decków to właśnie są exy. W bonusie łatwość wycofania za friko.
Do rozważenia i wypróbowania smile

Nie jestem fanem Jirachiego ex, ponieważ w dobie powszechnego grania 2x Lysandre + 2 VS Seeker to niemal pewne 2 prizy dla przeciwnika przy wyłapaniu i byle piardnięciu. Jednakże wedle gustu smile
Osobiście bym wsadził dodatkowego Landorusa ex za niego, bo 90 przy odpowiednim wzmocnieniu z jedną energią, 30 w ławkę i zwiększeniu obrażeń nietoperzami mówi samo za siebie.
Czyli:
- 1 Jirachi ex
+ 1 Landorus ex

No i jeszcze jedna mała zmiana. Kosztem jednego muscle banda bym wrzucił colresika. Zawsze zwiększona szansa na tasowanie, gdy już wykorzystany zostanie CS z ewentualnej gołej korriny na początku smile
Tak więc:
- 1 Muscle Band
+ 1 Colress

Rozważyłbym też zmniejszenie decku o jednego switcha. 2x switch 1x escape rope 1x AZ i 3x korrina, która zawsze pozwala zamiennika wyszukać to być może jest za dużo, ale sam grasz, więc wiesz najlepiej.
W zamian rowerek, startling megaphone, HTL dla jeszcze mocniejszego zwiększenia obrażeń, a może czwarty Crobat?
Myślę, że zmniejszenie VS Seekerów do sztuk 2 i wrzucenie czegoś z wyżej wymienionych kart też wchodzi w grę.

Tego sam nie wiem, ale wydaje mi się warte przetestowania smile

Pozdrawiam, nie życzę Pyroarów i trzymam kciuki smile

6

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Nah, akurat z mechanizmu Switchów jestem zadowolony, jest ich tyle potrzebne z prostej przyczyny - Landorus EX ma 3 retreatu. Co do Pokemonów to dziękuję za pomysły bo w sumie się zastanawiałem za co zmienić Jirachi EX, która o dziwo źle się nie sprawdza, przegrała mi tylko 2 na 30 gier. 3 Hawluche na pewno sprawdza, 2 Lucario póki co są z braku innych opcji.

A co do Pyroarów, to w sumie bardzo cieszy mnie Matchup z nimi wink Wbrew pozorom zły nie jest, Crobat jest na nie bardzo dobrym attackerem.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

7

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Jirachi EX jest super kartą, a jak grasz AZ w talii to już w ogóle. Dołączę się do tego, co już zostało tu powiedziane - talia porządnie złożona, jedynie trzeci Landorus jest tu tak naprawdę brakujący. I może faktycznie to, co Robert napisał, czyli 1 Colress za Banda.

8

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Z chęcią bym tym zagrał, ale w obliczu bardzo dużych kosztów uzyskania i ewentualnego wyłączenia BC w przyszłości dam sobie spokój smile

W sumie racja. Crobat z pyroarami poprawia sytuację, ale przy kilku sztukach lwów tak czy siak łatwo by nie było.

Może jeszcze warto przetestować Landorusa FF?
Z jedną energią może przyzwoicie przyłożyć przy własnych wzmocnieniach i podładować coś na ławce. Zawsze też przydatny przy safeguardach, gdy brak crobata. 1 koszt wycofania też nie aż tak bardzo boli. Nie wygląda źle.

Suche fakty, bo niestety w praktyce nie mam doświadczenia, ale mam nadzieję, że choć trochę niemal optymalny deck usprawnią.
Pozdrawiam smile

9

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Co by nie było dorzucam 4 ZUBATY ze swojej puli kart wink

Musisz się nimi dobrze opiekować bo one są mocne ;P tylko trzeba nimi mądrze dowodzić ;P

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

10

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Scoop Upy trzeba grać, mega dobre są tutaj

11

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Wiem właśnie, rozważam, tylko nie wiem czy nie są zbyt inconistent, poza tym wolę się wstrzymywać przed wsadzaniem do talii 4 sztuk flipanej karty, która jest bezużyteczna przeciw Toadom. hmm

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

12

Odp: Fighting/Crobat na ECC

W Warszawie działa, potwierdzone info xD

I TYLE XD

13

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Nie wiem jak ale chodzi dobrze, więc to chyba dobry prognostyk xD Kars wyrzucił chyba parę kart i wrzucił kilka SSU, ale możesz go pytać o wrażenia xD

14

Odp: Fighting/Crobat na ECC

4 to moze i przesada, jak by nie bylo to flipane i troche slaby draw po jakichs n'ach itp. ale 2 sztuki to co najmniej warto.

15

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Pokemony:
3x Landorus EX
1x Lucario EX
3x Hawlucha FFI
4x Zubat PLS
4x Golbat PHF
3x Crobat PHF
1x Jirachi EX

Supportery:
4x Professor Sycamore
3x N
3x Korrina
2x Lysandre
1x AZ
1x Colress

Itemy:
1x Computer Search
3x Muscle Band
3x Ultra Ball
3x VS Seeker
2x Switch
1x Escape Rope
1x Professor's Letter

Stadiumy:
3x Fighting Stadium

Energie:
6x Fighting Energy
4x Strong Energy

Hue, widziałem i w sumie się ucieszyłem. Widocznie spodobała się talia jak najpierw zrobiłem mu 6-0 na PTCGO ;P W każdym razie. Powyżej mam zoptymalizowaną listę pod tytułem #norisk czyli bez Scoop Upów, które są flipane, aczkolwiek Scoopy Upy chyba powinienem też przetestować w związku z czym mam prośbę - jeśli macie jakieś propozycje by zmieścić tutaj 3-4 Scoop Upy to proszę pisać. Mniej bym nie grał, bo jak mówiłem - flipane i inconsistent, 2 Switch > 2 SSU. A Kars, byłbym wdzięczny jakbyś wrzucił też propozycję swojej listy ^^

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

16

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Ja wczoraj grałem czymś takim:

+ pokaż spoiler

Poki (17)
3x Landorus-EX
3x Hawlucha
4x Zubat (grałem 1x PLS i 3x PHF, bo tylko jednego plasmowego mam)
4x Golbat
2x Crobat
1x Jirachi-EX

Support (14)
4x Sycamore
4x N
3x Korrina
2x Lysandre
1x AZ

TS (19)
4x Muscle Band
3x Ultra Ball
2x Switch
2x Fighting Stadium
2x VS Seeker
2x Super Scoop Up
1x Escape Rope
1x Startling Megaphone
1x Professor's Letter
1x Computer Search

Energy (10)
4x Strong
6x Fighting

W porównaniu do Twojej moja lista jest faktycznie bardziej ryzykowna, jak tak teraz patrzę, to się dziwię, że mi się rozkładało. Lucario nie ma żadnego; liczbę Crobatów ograniczyłem do dwóch, bo skoro i tak nie ma czterech, to czemu by nie odjąć jeszcze jednego?; dorzuciłem też jednego Megaphone'a, no i pojawiły się oczywiście Superskupapy w liczbie dwóch. Gdybym chciał wrzucić trzeciego musiałbym chyba zmienić cały deck.

To wszystko niestety prawda.

17

Odp: Fighting/Crobat na ECC

Na redukcji N możesz się przejechać. 8 przetasowajek tylko. 9 by wyglądało znacznie lepiej, ale to tylko moja opinia.
Ja bym zamienił jednego VS Seekera na czwartego N.

Natomiast SSU wrzuciłbym jednego za switcha ewentualnie, ale jeśli Ci się gra dobrze to bym olał. 3 nie zmieszczą się tu na bank. Ja tam nie przepadam za flipanymi kartami, ale sztuka faktycznie by nie zaszkodziła przy korinie.
1 SSU + 1 AZ + ewentualne VS Seekery + 1 switch + 1 escape rope, wspomagane 3 korrinami i CSem.
Wydaje mi się, że arsenał wystarczający do wycofania w kryzysowych sytuacjach, ale po raz kolejny powiem, że nie grałem, więc nie wiem jak często switche są w użyciu.

Jeśli nie switch to ewentualnie ultra ball. Na korrinach się jakoś pojedzie z atackerami, ale mniejszy dociąg nietoperzy, co chyba dałoby się przeżyć.

Reszta wydaje mi się jest nie do ruszenia.

PS: Ewentualnie bez jednego fighting stadium też dałoby radę wyżyć.