1

Temat: [BC-on] Hydry po raz enty

Powiecie: wróżki szybsze - zgodzę się. Powiecie: we wróżkach więcej miejsca - zgodzę się. Powiecie: wróżki lepsze - pewnie dużo się nie pomylicie. Ale ja za to zapytam: co z tego? Panie i Panowie, Hydreigonem nadal da się coś ugrać.

Pokemony [18]:
4x Deino LT
2x Zweilous LT
3x Hydreigon LT
1x Hydreigon PHF
2x Yveltal EX
2x Yveltal XY
2x Darkrai EX
1x Keldeo EX
1x Spiritomb LT

Trainery [30]:
4x Juniper
4x N
2x Colress
2x Skyla
2x Lysandre
2x VS Seeker
4x Ultra Ball
3x Rare Candy
2x Max Potion
2x Muscle Band
1x Silver Bangle
1x Startling Megaphone
1x Computer Search

Energie [12]:
9x Dark
3x Rainbow

Taktyka: jak najwcześniej wystawić na stół Yveltala XY, Darkraia EX i jak najwięcej Deino. Priorytetem jest Hydra z Dark Trancem. Ładować małym Yveltalem ile się da po czym zacząć bić Yveltalem EX albo Darkraiem EX, jeśli Yveltal jest w zasięgu nokautu. Hydreigon PHF jest dużo lepszy niż się spodziewałem, nawet bez Dark Trance'a w polu dokładanie jednej mrocznej energii ekstra co turę pozwala błyskawicznie ładować następnych atakerów. Silver Bangle to moja ulubiona karta w Hydreigonach od kiedy wyszedł. Dragonblast za 170 too stronk. Wady talii: nie mieszczą się Fan Cluby, które bardzo by się przydały, nie mieszczą się żadne techy (w rozpisce jest Spiritomb, ale chciałbym w tym samym miejscu grać też Malamara EX i Jirachiego EX), ogólnie mało co się mieści, jest bardzo podatna na Ebolę (w postaci Seismitoada EX), do tego jako talia na Stage 2 ma straszne tendencje do zacinania się. Ale za to bardzo często wychodzi Hydra w T2-T3.

Zachęcam do spróbowania, bardzo miło się tym gra o ile nie odmówi posłuszeństwa tongue .

Podziękowali za posta: Robert

2

Odp: [BC-on] Hydry po raz enty

Na wstępie szacun za granie stage2 wink

Może też jak mnie coś najdzie zdobędę sobie nowego Hydreigona.

Chyba jakbym miał tym grać to bym zbudował to w podobny sposób. Na pewno Spiritomba wymieniłbym na Malamara ex. W przekładańcach jego ablity jest naprawdę zabójcze, a tu przy okazji może też w łatwy sposób zaatakować, bo w fairy, rainbow energy często bywa blokadą.

Rozważyłbym też redukcję:
- 1 Zweilous LT
- 1 Hydreigon LT

Wydaje mi się, że Hydreigony lepiej w tym decku traktować jednak bardziej jako techy, a atakować tylko w przypadku osiągnięcia dużych korzyści (omawiane obicie exa na hita lub kontra na Pyroara). Ryzyko utraty może potem odbić się bardzo na dalszej rozgrywce, bo można stracić dużo energii.
Dlatego na moje 2 LT i 1PHF powinny wystarczyć.
W zamian włożyłbym Jirachiego i rower, które zmniejszają odrobinę prawdopodobieństwo zacięcia decku.

Do rozważenia również włożenie jednego DCE za 1 darknesskę. Czasem pewnie przeszkodzi bo nie da się przekładać, ale czasem właśnie te 20 więcej obrażeń u Yveltala umożliwia 1hit KO. W bonusie atak Keldeo ex czy też nowego Hydreigona, gdy deficyt energii. Do przetestowania.

Resztę chyba bym zostawił, chociaż na moje przydałby się jeszcze jeden Yveltal ex lub Mewtwo ex, bo bieda w atakerach. Nie mam na ten moment niestety pomysłu, co bym wywalił.

Na razie suche fakty, ale może wrócę do tego wątku jak będzie więcej praktyki.

Pozdro

P.S
Fan Club jest czasem irytujący. Owszem, bywa, że daje potężnego kopa. Czasem jednak sra sprawę, gdy jest na początku jedynym supportem. Potem za późno już na odrobienie straconego czasu. W Manectricach boleśnie się o tym przekonałem w ostatnim turnieju o stawkę, gdy samotny Cobalion ex rozjechał mi cały stół, bo nie mogłem dobrać niczego co by ruszyło mnie z miejsca...

Tutaj przy skylach ryzyko by jeszcze wzrastało. Chyba nie warto. Tym bardziej, że zredukowanie ultra balli nie wchodzi raczej w grę.

Tak jak wspominałem: sama talia może wygrać ze wszystkim, ale na pewno do topowej jej daleko ze względu na mnogość wad. Niestety jeszcze bardziej dostanie po tyłku po wyjściu silent laba z nowym setem...

Dlatego jeszcze raz: szacun za granie smile

3

Odp: [BC-on] Hydry po raz enty

silent lab blokuje abilitki tylko basiców.

4

Odp: [BC-on] Hydry po raz enty

Naturalnie.
Tutaj mamy Darkraia i Keldeo, które odkąd gram Hydrami zawsze miały kluczowy wpływ na funkcjonowanie talii.

Chyba nie muszę mówić co oznacza w talii ciemności brak możliwości wycofania pokemona przy pomocy energii.
- Switcha tutaj nie ma.
- Keldeo nie wejdzie, gdy nas uśpi i otruje laser.
- Możliwości zbicia Silent laba nie ma, bo nie gramy żadnych stadionów (nie ma miejsca).

Słowem: jeden stadion a kaplica na starcie.

5

Odp: [BC-on] Hydry po raz enty

Dzięki Robert za wnikliwą analizę. Nie mam zamiaru bronić jak lew swoich wyborów, bo talię złożyłem dzień przed turniejem bez żadnego testowania, ale może wytłumaczę, czemu rozpiska wygląda tak a nie inaczej. Sytuacja z licznością Hydreigonów jest na tyle niezręczna że przez to że wyszedł Hydreigon PHF jest do wyboru: grać w sumie 4 (dużo) albo tylko 2 z Dark Trancem (mało). Od zawsze grałem trzy przekładające, więc naturalnym pomysłem było dorzucenie ekstra Dark Impulsowego. Może 2/1 też będzie się sprawować, ale bez odzyskiwaczek w talii jeden Hydreigon odrzucony przypadkiem w T1 i robi się średnio. 1 Zweilousa grałbym gdyby nie Toad EX. Atakerów moim zdaniem więcej nie trzeba, 2 Yveltale EX, 2 Darkraie EX i Hydreigon z Banglem na wielki finał spokojnie starcza. DCE jak mówisz do przetestowania, ale nie pokładałbym wielkich nadziei. Silent Lab to daleka przyszłość i karta, która nie pasuje do prawie żadnego obecnego archetypu (a nawet jeśli pasuje to tylko pogarsza i tak złe matchupy, np. Seismitoady). Nie martwiłbym się nią na zaś.

No i na koniec to, co Robert ładnie podsumował. Jak talia się rozłoży, to jest w stanie wygrać z każdym i gra nią to czysta przyjemność. Ale są gry, kiedy się dobiera kartę i oddaje turę, a przeciwnik zgarnia po kolei nagrody. Na pewno miła odmiana jeśli nie ma się parcia na wygraną a chce się pograć czym innym.

6

Odp: [BC-on] Hydry po raz enty

Ja też nie bronię, bo nie grałem smile
Raczej bym traktował to jako luźne propozycje zmian, które być może poprawiłyby granie.

Pogram to na pewno ten wątek jeszcze odwiedzę wink