1

Temat: Ho oH ex Nataku style

Poki (10):

3 x Ho oH ex
1 x Terrakion NV
1 x cobalion ex
1 x shaymin ex
1 x rayquaza DV
1 x zekrom BW
1 x Keldeo ex
1 x Mew ex

Energie (14):

2 x fighting
2 X Electric
2 x Fire
2 x Grass
2 x Metal
2 x Water
1 x Psychic
1 x Darkness

Trainery (36):

4 x Juniper
4 x N
2 x Cheren
2 x skyla
1 x colress

4 x Ultra ball
4 x energy switch
4 x swicth
1 x scramble switch
4 x energy search
4 x catcher
1 x revive
1 x tool scraper

Coś takiego chciałbym złożyć na OTP. Z chęcią poczytam jakieś opinie.

2 (edytowany przez Yabol 2013-04-11 17:23:03)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Ditto. smile

W sensie - włóż, nie: ja też. ;p

3 (edytowany przez adriank1 2013-04-11 20:58:11)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Talia jest słaba, beznadziejna, źle złożona i mało perspektywiczna.

Może to odciągnie Cię od jej złożenia. Bo kiedy grałeś deckiem który wcześniej opublikowałeś na forum, to dla reszty graczy zwykle kończyło się to tragicznie big_smile

EDIT: Gdyby KTOŚ nie zrozumiał - uważam, że ta talia jest dobra. Może nawet za dobra - w Krakowie zgniotła nas na jednym catcherze, więc strach pomyśleć co będzie gdy wstawi ich więcej.

4 (edytowany przez Wiewiór 2013-04-11 20:45:14)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Przepraszam CIE bardzo ale to nie jest mile gdy ktoś Ci mówi ,że "twoja" talia jest za przeprszeniem do D.
Człowieku może i zająłeś te miejsca na różnych turniejach ale jeżeli krytykujesz innych a nie masz odwagi w tym dziale na pisać swojej rozpiski decku to ja nie rozumiem dlaczego ochrzaniasz innych za to ,że mają słaby deck tutaj podaje linka kto gra takim deckiem i wygrywa nie zawsze ale nim wygrywa jest on bardzo podobny.

http://www.youtube.com/user/TopCutPokemon

Ta właśnie osoba gra takim deckiem i nie wiem dlaczego uważasz ,że jest zły każdym deckiem da się wygrac jakiś turniej to zależy co masie w głowie. Oraz od tego czy umiesz grac swoim deckiem.

A oto link do pojedynku:

http://www.youtube.com/watch?v=QiAVnNc5 … iQ4QPZAiFQ

5

Odp: Ho oH ex Nataku style

Załóżmy, że idziesz swoją "cudowną talią" na turniej składający się z 6 rund. Robisz w nim oszałamiający wynik: 1-5. Udało się jednak nagrać grę, którą wygrałeś, nawet z dobrą talią. Publikujesz go w Internecie z komentarzem "gra takim deckiem i wygrywa" (nie piszesz, że pozostałe 5 gier przegrałeś). Owszem, wygrywa, ale jedną grę na 6, a to za mało na wygranie turnieju. Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi, jeśli nie, chętnie wytłumaczę dokładniej.

Nie wierzę, że Pooka wygrywa każdą grę każdą talią. Po prostu wrzuca te wygrane, a przegrane zostają zapomniane...

6 (edytowany przez adriank1 2013-04-11 20:51:11)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Po pierwsze to może napisz w temacie Nataku, a nie Jameaza, skoro czepiasz się nie tego posta co trzeba...

http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … php?id=108

Po drugie, Nataku pięć razy napisał przed kolejnymi OTP swoją rozpiskę dając do zrozumienia wszystkim przeciwnikom, czym zagra.

I wiesz co? Wygrał cztery razy mistrzostwo Polski

Może teraz zrozumiesz, dlaczego NIE CHCĘ, żeby tą talią zagrał - bo WIEM, że i tym razem pójdzie mu bardzo dobrze. To taki żart. Chyba powinienem napisać <żart> żeby wszyscy go zrozumieli, bo nie pisałem do Ciebie tylko do Pawła, z którym znam się wiele lat i dobrze wie, o co mi chodzi.

7

Odp: Ho oH ex Nataku style

QUCKcraftPL  icon_arrow Ale pomijasz bardzo istotny fakt, że Pooka (a.k.a. Kyle Sucevich, a.k.a. człowiek, który wymyślił koncepcję Ho-Oh) przyznał, że w tym formacie nie jest już silna. Sam już nią nie gra, a przedtem chodził z nią na każdy turniej.

8 (edytowany przez adriank1 2013-04-11 20:57:45)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Ech.

Powiem tylko tyle. Nataku nas rozstrzaskał w Krakowie tymi Ho-ohami nie mając wszystkich attackerów i mając tylko jednego catchera. Naprawdę nie chce wiedzieć jak to będzie działało kiedy złoży to do kupy.

Kakel, czy mógłbyś przenieść te posty do prawidłowego tematu?

A jaki jest odpowiedni temat na tę dyskusję? ~ Kakel

Temat o talii Nataku w tym samym dziale, bo najwyraźniej chłopak czyta jeden, a odpisuje w drugim.

Przeniesione ~ Kakel

9

Odp: Ho oH ex Nataku style

To ja bym dodał tak: Victiny ognistego jednego na plasmaklangi i dziękuję. Albo Reshirama jeden pies. Tak, to zgadzam się, że deck jest dobry wink. A nawet bardzo dobry.


Brak mi w nim jeszcze jednej rzeczy. Ghetsisów wink. Ale tak to serio masakrator smile

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

10

Odp: Ho oH ex Nataku style

Mew EX big_smile . Genialny pomysł.
Zastanowiłbym się nad Landorusem EX (jeśli jesteś w stanie go skołować big_smile ) i jak wspomniał Qzin, Victinim. No i ewentualnie poczekał na coś z nowego setu. Nie za bardzo natomiast czuję Cobaliona EX - ani to bije po weaknessie, ani mocno... 4 Energy Searche na początku tez mnie przeraziły, ale w sumie maja sens smile .

11

Odp: Ho oH ex Nataku style

4 Energy Searche BOLĄ. Uwierz. Jego koncept jest dobry, ale musi mieć coś na plasmaklangi. Spodziewam się minimum 3 na OTP. A dojdą wysoko bo są mocne. Masakrycznie wręcz mocne.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

12

Odp: Ho oH ex Nataku style

Na szczęście żyjemy w czasach w których wszystko jest mocne. To zabawne, że w USA królują tylko cztery rodzaje talii, a u nas co najmniej dziesięć ma duże szanse na zdobycie najwyższych laurów.

Z resztą - Mistrzostwa Europy pokazały, że w europejskiej mecie niekonwencjonalne zagrania są nie tyle dopuszczalne, co wręcz wymagane big_smile

Energy Searche... Trooochę się z nich śmiałem dopóki za ich sprawą Nataku nie postawił Ho-Oha z ośmioma różnymi basic energiami w ciągu dwóch tur gry. Nie wiedziałem co prawda co ja pacze, ale wyszło na to, że jak flipy wchodzą to wszystko wychodzi big_smile

13 (edytowany przez Nataku 2013-04-12 05:21:33)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Na ostatnim turnieju w Krakowie (na szczęście nie liczył się do rankingu) zrobiłem 0:4, power Ho oha potrafi być złośliwy;]

Dzięki za sugestie. Tak więc po kolei:

Ditto: za łatwo donka można wsadzić. Dobry tylko na pierwszą rękę, potem traci na wartości.

Landorus ex: Trudno powiedzieć czy będzie lepszy od Terrakiona, a tego drugiego przynajmniej mam.

Cobalion ex: Zgadzam się Kakel, że trochę tu nie pasuje, może w testach wyleci. Wydaje mi się fajną kontrą na mewtwo i tornadusa ex z DCE, no i trochę spowolni deoxysa ex i thundurusa ex. Jesli miałbym go wyrzucać, to wkładać zwykłego cobaliona czy może olać metal i włożyć ogień?

reshiram lub victini: Aktualnie gram reshirama ale w finalnej rozpisce się nie mieści. Victini odpada, pozornie lepszy ale znacznie mniej uniwersalny. Sam nie wiem czy warto się zbroić specjalnie na klinklangi. Myślę, że bez reshirama lub victiniego dalej mam 50 na 50.

Brak darknessowego pokemona: Chwilę grałem Darkraia ex, ale przy 2 ciemnych energiach jego body nie było aż tak przydatne. No i tylko dusknoir ma na niego weakness.


Wolałem jak bardziej hejtowaliście moje decki. Radzą sobie wtedy trochę lepiej na turniejach;].

14

Odp: Ho oH ex Nataku style

ditto to taki dodatkowy energy switch, mozesz go ladowac a dalej nie wiadomo czym wyskoczysz. takze bardziej w midgamie sie przydaje. no i mozesz podladowac w ten sposob atakera, ktorego jeszcze nie wystawilem. no ale z donkiem prawda smile

15 (edytowany przez McLer 2013-04-12 19:11:37)

Odp: Ho oH ex Nataku style

Nataku napisał/a:

(1) Na ostatnim turnieju w Krakowie (na szczęście nie liczył się do rankingu) zrobiłem 0:4, power Ho oha potrafi być złośliwy;]
(2) Wolałem jak bardziej hejtowaliście moje decki. Radzą sobie wtedy trochę lepiej na turniejach;].

(1) Widzę, że Kraków już zszedł do podziemia (Tajne Turnieje), ale granie w podziemiu się nie liczy, spoko. Co najwyżej jakiś Smok Was tam zeżre. Poza tym 0:4 to wcale nie jest taki zły wynik - jakże częste 0:5 jest gorsze, a u nas niejaki Bye od dawna jeszcze większe łomoty zalicza (a karty ma takie, że hej!).

(2) Prosisz - masz big_smile
W końcu kto, jak nie ja, GCK (Grywający Czasem Kolekcjoner), którego najlepsze wyniki na OTP to miejsca 8 i 9, ma solidniejsze podstawy, żeby skrytykować deck Nataku, który tylko cztery razy OTP wygrał ?... Ano właśnie. Nikt. Wiadomo. Wszyscy tutaj na moim oddziale to wiedzą.

To po kolei: w ubiegłym roku grywałeś czymś takim, co tutaj na forum ma już chyba legalną nazwę "kupa" (odkąd zarówno QUCKcraftPL, jak i żółtodziób Qzin tego określenia użyli).
Jedną "kupą" poległeś na KMP (skoro nawet ze mną udało Ci się tam przegrać, no to musiała straszna kupa być, proste), a drugą, nieco inną, na OTP (i tutaj TEN SAM komentarz, co przy KMP big_smile). A to, że Schen tą drugą zdążył wcześniej KMP wygrać - a to zupełnie inna sprawa, bo "co skill, to skill" (no to teraz sobie tak u Nataku nagrabiłem, że głowa mała, wiem... big_smile).

A teraz już - wreszcie - na serio:
Wiem, że grałeś tym, czym mogłeś. Miałeś taki, a nie inny rok. Ale nie zmarnowałeś go, bo zorganizowałeś dwa ZNAKOMITE Turnieje - właśnie KMP, a następnie OTP. To też coś, po czym można Mistrza poznać - że nawet jak mu nie idzie, to nadal gra i się nie obraża na cały Świat. A jeszcze coś bardzo fajnego dla innych w międzyczasie zrobi.

No i o tym decku powyżej, na koniec:
a) faktycznie, z Klinklangami będzie ciężko bardzo... Ale chyba szansa, że Ty będziesz SZYBSZY, niż wystawienie tego Plasmowego z Abi przez przeciwnika, jest całkiem spora - ?
b) przy aż tylu Itemach (co typowe dla Ciebie big_smile) i to właśnie takich (!) mam wrażenie, że Bianca może z reguły okazywać się lepsza niż Cheren - ?
c) przy tylu (10 = powtórka z OTP 2012 big_smile) Basic Pokemonach obawiam się, że - pomimo trzech Ho-oh'ów (Abi, wiadomo) akurat z Colressa pożytek możesz mieć dopiero wtedy, gdy przeciwnik będzie grać deckiem z dużym benchem - ?
Ja bym (no ale ja to tylko GCK jestem) chyba tego Colressa wywalił, a w jego miejsce dał (tutaj aż pięć kart do wyboru zaproponuję) - drugie Revive / drugiego Tool Scrappera / 1 Escape Rope / 1 Random Receiver / 1 Pok. Communication
drugie Revive - bo to chyba bardzo ważna karta w tym decku, więc jak się zużyje / sprizuje / ktoś go nam wywali, to od razu może się zrobić bardzo słabo
drugi TS - ten pomysł chyba najsłabszy, ale... ale chyba wiadomo, CO może ten deck BARDZO
skutecznie zablokować.
Escape Rope - w czasach HTL+Virbank wydaje się mieć dużo sensu, i w takim decku także
RR - akurat w tym decku nie musi być słabo, jeśli się z niego Skylę wyciągnie, a każdy inny Supporter też powinien ucieszyć (choć Juniperka chyba nie zawsze, ale z nią tak już jest).
Communication - niby tylko 10 Poków, ale w sytuacji, w której grasz również 10 typowych Supporterów może być chyba dość często tak, że jakiegoś Poka dobierzesz, ale akurat nie tego, który w tym momencie byłby najlepszy, a poza tym oprócz Ho-oh'ów wszystkie inne są tylko po jednej sztuce, tak więc ten Communication chyba miałby tutaj sens, tak sądzę.
Wywalenie Colressa na rzecz kolejnego Itema będzie mieć i taką zaletę, że Ty chyba lubisz tzw. parzyste zestawy w całym decku ? big_smile
No to zamiast 13 Supporterów i 23 Itemów będziesz mieć 12 + 24, czyli: od razu LEPIEJ smile

Dla mnie "szarą eminencją" tego decku jest Shaymin Ex. W ogóle deck sprawia wrażenie takiego, z którym nawet 5:0 prowadząc wcale (!) nie można być spokojnym. Jak się do tego doda, KTO będzie nim grać, no to już w ogóle bardzo niebezpiecznie się od razu robi.
Bo ON będzie umieć, to wszyscy wiemy. Np. ja wiem, że sam bym tym nie umiał, na pewno bym jakieś misplay'e robił, seryjnie może nawet. Ano tak.

Na sam koniec uwaga taka: na pierwszy rzut oka ten deck nie ma nic wspólnego ze słynnym deckiem Nataku z 2011 (tym "na Arceusach"), ale już po chwili doszedłem do wniosku, że się bardzo myliłem: moim zdaniem ten deck jest tak bardzo PODOBNY do tamtego, jak tylko było to (w obecnym formacie) możliwe do osiągnięcia, SERIO. A jak Nataku tamtym wymiatał, to dobrze pamiętam. Owszem, nie włożył do niego Unowna "G", ale i tak wygrywał. I owszem, niektóre Machampy SF po prostu ominął, ale farta też dobrze mieć, a poza tym nikt często nie musi wszystkich gier wygrać, żeby wygrać Turniej. To może teraz i te Klinklangi, i te /...... big_smile/ też w większości, lub w ważnych meczach, akurat ominie - ?
I dlatego - ponieważ tak dobrze umiał grać tamtym, a w tym tak duże "pokrewieństwo" do tamtego WYCZUWAM (bo trudno mi to dobrze opisać), to wcale się nie zdziwię, jak ten oczekiwany come-back Nataku na sam szczyt właśnie już teraz staje się bardzo, BARDZO realny.

Pozdrawiam  smile

McLer,
simply The Best
in every contest

16

Odp: Ho oH ex Nataku style

Po ostatnim wyniku 3:3 w Katowicach postanowiłem "ulepszyć" deck:

Poki (10):

3 x Ho oH ex
1 x shaymin ex
1 x Keldeo ex
1 x Mew ex
1 x rayquaza dv
1 x zekrom BW
1 x Terrakion
1 x benchtini

Energie (14):

3 x Electric
2 X fighting
2 x Fire
2 x Grass
2 x Water
1 x Metal
1 x Psychic
1 x Darkness

Trainery (36):

4 x Juniper
4 x Cheren
4 x skyla


4 x Ultra ball
4 x energy switch
4 x energy search
3 x pokemon catcher
2 x switch
2 x recycle
1 x float stone
1 x escape rope
1 x scramble switch
1 x tool fapper
1 x bicycle



Cobalion ex - wyleciał w testach. Pewnie będę żałował gdy do gry wejdą deoxys ex/thundurus ex

Benchtini - Wszedł za Reshirama po ostatnim meczu z Matilolem. "Kontra kontry" czyli Keldeo ex z blendką sprawia, że Reshiram nie jest już na dwa hity niestety.

N -  Brak. Z wiadomych powodów.

Skyla + energy search - Może się wydawać, że przy ośmiu kolorach w talii będzie trudno dobrać odpowiednią energie. Na szczęście kombo skyla + energy search sprawia, że czuję jakbym miał o 8 enegii więcej każdego rodzaju. Co daje łącznie aż 78 energii w talii.

tool fapper - miał wylecieć, ale Mcler przekonał mnie że to zły pomysł

recycle - I tak już gram flipanym deckiem. Jeśli mam testować swoje szczęście na OTP to lepiej zrobić to porządnie. Średnio jeden z dwóch recycle wypadnie, co daje nam drugiego scramble switcha, kolejnego catchera lub w przypadku energy searcha/skyli kolejne 8 energii.

17

Odp: Ho oH ex Nataku style

Lajkuję, ale nadal sądzę, że może być słaby dociąg jak mi się 10 dociągających supporterów potrafiło zaciąć to... :S

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.