1

Temat: Lucario/Landorus/Machamp

Wlasnie wymyslilem i skladam taki oto deck:
Glownym atakujacym jest tu oczywiscie Lucario. Starterem Landorus, zeby dolozyc energie do Pokemona. Machamp ma swietne ability. Atak Lucario + ability Machampa + Muscle Band + Fighting Stadium niszczy kazdego EX-a. Co myslicie o tym decku?
Pokemony(15):
-3x Lucario EX
-1x M Lucario EX
-3x Landorus FF
-3-2-3 Machamp FF.

Supportery(13):
-4x Professor Juniper
-3x N
-1x Colress
-4x Korrina
-1x Lysandre.

Itemy(20):
-4x Ultra Ball
-2x VS Seeker
-3x Muscle Band
-2x Focus Sash
-3x Rare Candy
-2x Switch
-1x Startling Megaphone
-1x Pal Pad
-1x Sacred Ash
-1x Energy Switch.

Energie(12):
-8x Fighting Energy
-4x Strong Energy

Stadium(1):
-Fighting Energy

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

2

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Jak już tak iść, to zabrałbym 1 energy switcha i dał jeszcze 1 fighting stadium.

3

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Czemu tak? o_O

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

4

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Wydaje mi się, że ten stadion może być troszkę bardziej przydatny niż energy switch big_smile

5

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Hmm.

Tak w sumie to racja :-D
Zmienie

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

6

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Obecnie dużo stadionów się gra, więc 1 to za mało. Przeciwnicy po prostu ci go przebiją raz i po sprawie. Najlepiej jakbyś trzymał conajmniej 2, jak znajdziesz miejsce to nawet 3.

7

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Przydaloby mi sie dorzucic zeby 3 miec...
Moze za 1Rare Candy? :-D
Co myslicie?

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

8

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

-1 Focus Sash, Rare Candy zostaw. Ale to moja opinia, ja nie lubie tej karty. 1 ci wystarczy do przeżycia ataku od Mewtwo, możesz go wyszukać z Korriny.

9

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Hmmm....sam nwm co odrzucic...Rare Candy czy Focus Sash...
Chyba jednak cukierek odpada.

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

10

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Focus Sash.

Greninja & Dewott

11

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Czemu Focus Sash?
Przecie on przezyc pozwala :-D i 10hp zostawia..
??

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

12

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Bo wiecej niz 2 razy na mecz raczej nie będziesz tego potrzebować, no chyba że pozwolisz przeciwnikowi trzymać Mewtwo na stole bezkarnie przez kilka tur, ale w takim przypadku nawet Focus Sash nie pomoże. Poza tym, Focus Sash jest bardzo sytuacyjny. Marnujesz 20 obrażeń z Muscle Banda żeby przeżyć 1 atak od Mewtwo EX (Aka największego wroga Lucario), a i wtedy jesteś podatny na Lasery, które po prostu dobiją cię z końcem tury.

13

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Czyli Focus Sash wywalic najlepiej??? Czy cos innego?

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

14

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Mhm. Nie ma potrzeby trzymania 2 sztuk sytuacyjnej karty.

15

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Okey. To tak zrobie :-D
Dzieki.

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

16

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Trzymając VS Seekery nie będziesz raczej potrzebował Pal Pada. Możesz go wyrzucić za trzeciego Vs Seekera, albo może Battle Compressora - żeby wyrzucać energie dla Landorusa. Zastanów się też czy na pewno potrzebujesz ten Sacred Ash, 3ci stadion może być dobrą alternatywą.

17

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

No zamoast Focus Sash jest 3 stadion.
A pal pad mg zamoenic na VS Seeker.

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

18

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Mmm.. +1 Colress/Lysandre?/Bicycle +1 Seeker -1 Sacred Ash -1 Pal Pad, albo.. -1 Sacred Ash, -1 Pal Pad +2 Bicycle.

19

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Tam na gorze syszlo mi 61 kart. Wiec beda 2 VS Seekery

Czyli Itemy(17):
-4x Ultra Ball
-2x VS Seeker
-3x Muscle Band
-1x Focus Sash
-3x Rare Candy
-2x Switch
-1x Startling Megaphone
-1x Sacred Ash.
Stadium(3):
-3x Fighting Stadium.

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

20

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Korrina jest fantastycznym narzędziem do uzupełniania braków w energiach. Dorzuciłbym obowiązkowo jednego Professor's Lettera zamiast Sacred Asha, który nie przyda się tutaj.

Dodatkowo, drugi Lysandre zapewniłby dostęp poprzez VS Seekery do regularnego zbijania tych pokemonów, które przeciwnik chowa na ławce - a walka zawsze na tym bazowała, bo odniosłem wrażenie, że za wymianami na aktywie w pewnym momencie przestaje nadążać. Zrzuciłbym zamiat niego jedną korrinę albo jedną energię walczącą, sam już musisz zdecydować (reszta jest raczej nie do ruszenia prócz focus sasha, który jednak w jednej sztuce bardzo mi się podoba. Na tyle, że myślałbym o dodaniu Hawluchy z Furious Fista... no i rare candy, bo z korrinami na dwóch by się dało ujechać).

21

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Czyli 3 korrina. I zamiast czwartej drugi Lysandre.
1 prof letter zamiast sacred asha.
Dziekuje za pomoc :-D
A abi machampa dziala tak, ze przy ataku pokemona fight zadaje +20 walczacym pokemonem? I czy machamp tylko na bencha?

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

22

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Polecam kupno http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/ … mmer_(TCG) jeżeli jeszcze nie masz energii, Landorusa, Machampa, 2 Machoki, 3 Machopy, 2 Sycomore (działają tak samo jak Juniperki), Letter, 2 Korriny i pierdółek do gry typu znaczniki, papierowa mata do gry, coin itd.

Greninja & Dewott

23

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Znaczniki coin mate papierowa mam.
Letter i energie tez. JUnIperki tez.
Ale landorus korriny i linia machampa by sie przydala...
Ale mialem kupowac talie z xy2 meowstc bo tam jest muscle band

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

24

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

Ability Machamp FFI: Ataki twoich walczących Pokemonów zadają o 20 obrażeń więcej aktywnemu Pokemonowi przeciwnika.
Działa jeśli Machamp jest w grze, tzn. niezależnie od tego czy on sam atakuje, czy jest też na benchu. I nie wiem czy warto kupować całego theme decka dla jednego Muscle Banda - theme deck to wydatek rzędu 35-45 zł, Muscle Banda w najgorszym wypadku załatwisz za połowę tej ceny.

25

Odp: Lucario/Landorus/Machamp

@Kakel
A Twoim zdaniem oplaca sie ten drugi z pangoro dla landorusa, 2 korrin i linii machampa??

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile