51

Odp: Chcecie turniej?

Jeszcze wpadłem na pomysł abyście zgłaszali brak przeciwnika na 24h przed wyznaczonym terminem na rozegranie rundy. I możemy przyjąć że defaultowa data, kiedy obydwaj zawodnicy nie mogą dogadać się co do terminu to ostatni dzień rundy o godzinie 20:00.

52

Odp: Chcecie turniej?

może więcej tych rund, co? z 7 chociaż? ;p

byłbym też za skróceniem czasu o dzień bo mega długo jest

53

Odp: Chcecie turniej?

Yabol napisał/a:

byłbym też za skróceniem czasu o dzień bo mega długo jest

+1

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

54

Odp: Chcecie turniej?

Yabol, w kolejnym sezonie mogę dać więcej rund. Co do czasu na rundę nie skrócę chociażby ze względu na sytuację która była wczoraj 4 dni są optymalne.

55

Odp: Chcecie turniej?

Co do ilości rund uważam, że faktycznie można zrobić więcej. W ewentualnej kolejnej serii się zwiększy.

Natomiast czas jest optymalny. 4 dni to w sam raz.

Rzeczywiście w pierwszej rundzie mógłbym zagrać pojedynki ze trzema osobami, bo tak akurat się ułożył grafik i miałem dużo wolnego czasu.

Druga się jednak już tak ułożyła, że ciężko będzie się zgrać i wygospodarować czas, bo jest głównie w weekend.
Tak czy siak i tak jestem w szoku, że udało się wszystko rozegrać. Oby tak dalej smile

56

Odp: Chcecie turniej?

Szymon i Szakalszaleniec jak jesteście to macie czas do jutro rano na rozegranie swoich gier ponieważ będę zmuszony do przyznania ujemnych punktów za nierozegranie. Co do mojego meczu z Bartim za godzine będziemy grać więc spoko luz big_smile

57

Odp: Chcecie turniej?

Dobór moich talii do przeciwnika jest w tym turnieju po prostu fantastyczny. Tylko kulkę w głowę sobie strzelić smile

Z dotychczasowymi oponentami dyskutowałem na temat ewentualnej zmiany talii w trakcie pojedynku.
Tak jak z wexegonem podeszliśmy do tematu bezproblemowo, tak np. Bulbinek był już przeciwny, bo póki co posiada jedną grywalną talię.

Chyba najoptymalniejszym rozwiązaniem będzie jednak dotychczasowe... chociaż nie ukrywam, że nerwica mnie bierze bo w 2 z 3 pojedynków wybrałem talię najgorzej jak tylko mogłem ;p

Temat do przedyskutowania przed ewentualną drugą edycją:

Proponowałbym rozwiązanie: Jeśli obaj gracze wyrażają zgodę na zmianę talii to taką możliwość bym udostępnił (w końcu zarówno jeden jak i drugi może się wpakować w pojedynek gdzie będzie wyłącznie statystą).
Zaznaczam, że jestem świadom, że to rozwiązanie jest raczej dla tych co mają w czym wybierać i nie znam sytuacji poszczególnych graczy.

Z szacunku do tych co nie mają większego wyboru zastrzegłbym możliwość braku wyrażenia takiej zgody przed pojedynkiem. 

Co o tym sądzicie?

58

Odp: Chcecie turniej?

yyy mial byc caly czas jeden deck bez zadnych zmian... pamietam, ze takie byly ustalenia.

Manchox napisał/a:

Ok zmieniam posta turniej będzie wyglądał tak:
- zawodnicy nie mogą zmieniać talii pomiędzy pojedynkami.

59 (edytowany przez Bulbinek 2015-06-23 23:09:13)

Odp: Chcecie turniej?

Nie do końca... W sensie odpowiedzi Manchoxa akurat to wyjaśniały, przynajmniej dla mnie:

"- zawodnicy nie mogą zmieniać talii pomiędzy pojedynkami."

Ale:
"2. Czy talię można zmieniać pomiędzy poszczególnymi rundami, czy przez cały turniej grać tylko jedną?
2. Można"

Ja to zrozumiałem tak: W TYM SAMYM MECZU (mam na myśli pojedynek BO3) talia musi być przez cały czas ta sama, ale MIĘDZY RUNDAMI (w sensie rund swissa) można ją dowolnie zmieniać. Ale może źle zrozumiałem albo Manchox zmienił zdanie w międzyczasie i tego nie zaznaczył wyraźnie tongue.

Jeśli chodzi o moje zdanie, to faktycznie dobrze by było, żeby w jednym meczu nie było zmieniania talii. Choćby dlatego, że kiedy po pierwszym pojedynku wiesz, co przeciwnik gra, możesz zwyczajnie go skontrować. Oczywiście rywal tak samo może zmienić talię, ale... nie każdy ma tyle kart, żeby złożyć kilka dobrych decków. W sensie nie podoba mi się sam fakt, że drastycznie zwiększyłoby to przewagę osób z dużą liczbą kart do dyspozycji (no bo to, że jakąś tam przewagę mają, to wiadome, ale nagle ta przewaga wzrosłaby niebotycznie).

W kwestii zmian miedzy rundami: mnie to obojętne, patrząc na naturę gry online i fakt, że stała talia oznacza zamrożenie kart w decku na dłuższy czas (nie można ich wymienić), nie przeszkadza mi to. Zwłaszcza że to i tak dość trudne do zweryfikowania (mamy bawić się w decklisty tongue?). Niemniej przyzwolenie na zmiany ma ten minus, że jak ktoś wydębi skądś, czym gra konkretny przeciwnik, i tak może się pod niego ustawić. Choć cztery dni to chyba dość dużo, żeby nawet osoba z małą liczbą kart mogła przygotować coś... zaskakującego smile.

60

Odp: Chcecie turniej?

Pomiędzy pojedynkami, czyli np. między drugą a trzecią grą jednej rundy. Na poszczególne rundy możesz wybrać dowolną talię.

Mi to jest absolutnie wszystko jedno czy ktoś rotuje deckiem między rundami czy nie, ale faktycznie wolałbym żeby do jednej rundy podchodził tym samym zestawem kart.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

61

Odp: Chcecie turniej?

o ale numer, myslalem, ze musze co runda tym samym tongue

62

Odp: Chcecie turniej?

czyli jednak nie bylo to takie calkiem jasne jezeli Yabol myślal tak samo jak ja,  a wiadomo, że lekarze głowy tęgie;D

63

Odp: Chcecie turniej?

Ja też myślałem, że cały turniej tym samym deckiem

64

Odp: Chcecie turniej?

W obrębie jednej rundy ta sama talia, w kolejnych rundach można sobie zmieniać.

65

Odp: Chcecie turniej?

Tak jak Bulbinek i Artur mówią.

66

Odp: Chcecie turniej?

Dobra. Dalej nie chce mi się grać jak nie mam szans na nic. Drop.

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

67

Odp: Chcecie turniej?

Eee... a że tak spytam, to jest turniej o coś? xD

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

68

Odp: Chcecie turniej?

O Kody które tylko 1, 2 i 3 miejsce dostają?

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

69

Odp: Chcecie turniej?

Tacy ludzie jak Banzail ze swoim zachowaniem psują turnieje. Wnioskuje o nieuwzględnianie jegomościa w kolejnych edycjach (o ile takie bedą).

70

Odp: Chcecie turniej?

Mogę zająć miejsce Banzaila jeśli to możliwe.
Wnoszę tylko o zmianę nicku na Babidi tongue

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

71

Odp: Chcecie turniej?

Babidi nie mogę cie dać w miejsce Banzaila ponieważ nie jesteś z Sosnowca więc fizycznie jest to niemożliwe. Tak poważnie to nie mam nic przeciwko o ile opinia pozostałych graczy będzie jednogłośna na twoje dołączenie, więc w razie sprzeciwu niestety będę musiał powiedzieć sakramentalne nie.

72

Odp: Chcecie turniej?

Ja nie mam nic przeciwko.

73

Odp: Chcecie turniej?

pozwalam

74

Odp: Chcecie turniej?

też pozwalam ;p

75

Odp: Chcecie turniej?

ale to by wszedl od nastepnej rundy? co z tamtymi rundami ktore banzail rozegral?
i kwestia, ze tak jak Yabol z konsko. ja z babidim gralibysmy na jednym koncie, wiec jak nas sparuje bedzie problem;p