Temat: Dragonite + Garbo

Jest to deck który aktualnie próbuję złożyć, na ptcgo daje dużo zabawy. smile

Pokemony:
4-1-4 Dragonite PLF
3-2 Garbodor DGE
1 Mewtwo EX

Supportery:
4 Juniper
4 N
2 Skyla
1 Ghetsis
1 Bianca

Itemy:
1 Computer Search
3 Crushing Hammer
2 Enhanced Hammer
2 Heavy Ball
2 Level Ball
1 Ultra Ball
4 RC
2 Switch
1 Tool Scrapper

Toole:
1 Rescue Scarf
1 Float Stone
1 Silver Mirror
1 Silver Bangle

Energie:
4 DCE
5 Grass
2 Light

Założenie jest proste, szybkie złożenie atakującego Dragonite PLF, dołożenie do tego Garbodora i przeciwnik zostaje bez Itemów i Abi. Grałem na ptcgo kilka gier tą talią i przy taki ustawianiu przeciwnik nie ma już kompletnie nic do powiedzenia. Może sobie grać co najwyżej supportery i ładować Pokemony z ręki. smile

Co o tym myślicie?

2

Odp: Dragonite + Garbo

Grałem tym sporo na PTCGO. Chodzi słabiej niż psy, więc pomysł zarzuciłem wink.

Szczególnie na wszystko co opiera się na młotkach. Czasami po prostu nie zdążysz użyć ataku "Deafen". Czasami nigdy go nie użyjesz, bo gość grając HammerTime po prostu Ci na to nie pozwoli.

Also: Definitywnie 2-3 Float stony (żeby dratiny z ławki mógł w 2 turze wejść na aktyw i zaatakować nie ryzykując early KO), 2 silver mirrory i ew. bangle by mieć exa na 2 hity(chociaż HTL + virbank robi to samo i pomaga na nie exy). Mirrory na plazmę, bo są nieusuwalne. Rescue scarfy - ZBĘDNE, bo nie mają i tak jak wyciągnąć garbo, ani catcher, ani ability nie użyją jeżeli już się rozstawiłeś.

Grałem osobiście Jirachi Ex na wszelki wypadek na początek gry i nie grałem młotków. Zamiast tego HTL i virbank, bo brakuje czasami damage'u, a z kolei blokując abilitki HTL zawsze zrobi dmg wink. A przeciwnik nam swojego nie rzuci.


+ Moja rozpiska

Pokemon(16):
4-2-4 Dragonite
2 Jirachi EX
2-2 Garbodor



Energy(10):
4 DCE
3 Grass
3 Lightning



TSS (34):
4 Juniper
2 Ghetsis
3 Bianca
1 N

2 Skyla
4 Level Ball
2 Heavy Ball
2 Silver Mirror


3 HTL
4 Rare Candy
3 Float Stone

1 Virbank City Gym
1 Tool Scrapper
1 Computer Search
1 Super Rod

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

3

Odp: Dragonite + Garbo

Wiadomo, że pieseły lepsze, gdyż blokujesz rywala samą obecnością na aktywie. smile
A to i tak talia dla zabawy, która spełnia to zadanie. Dużo racji też w tym, że talia lubi się blokować, dopiero dziś rano na ptcgo zdobyłem karty, więc to naprawdę mocny prototyp. Potestujemy, zobaczmy.