26

Odp: Raporty z Wrocławia

Ładny draft. Szkoda mi trochę Inumaru który nie dorzucał się do puli ^^

27

Odp: Raporty z Wrocławia

Averossa, ja zgarnąłem Viriziona ^^

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

28

Odp: Raporty z Wrocławia

I z gory mowie... parowanie Piterra ssie ;p

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

29

Odp: Raporty z Wrocławia

Wszystko wydawało się być w porządku, parowałem wygranych z wygranymi, przegranych z przegranymi. Cóż, nikt nie zgłosił się do mnie z tekstem "ale jeśli nadal tak będziemy grać, to jeśli X wygra z Y a A przegra z B i[blablabla] to dojdzie do sytuacji, w której staną się takie chore rzeczy, że 2 osoby skończą wcześniej mając dodatkowe 2 bye, a pozostała trójka będzie musiała jeszcze ze sobą zagrać każdy z każdym etc. Z resztą pięcioosobowy turniej nie jest nastawiony na granie pięciu rund, program mógł zrobić dokładnie to samo (chyba)(pamiętam, że na turnieju z 1-2 lata temu Schen coś podobnego zrobił, nie wiem, czy ręcznie, czy program namieszał).
No i zawsze było okej z moją organizacją, jedna wpadka to nie koniec świata. tongue

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

30

Odp: Raporty z Wrocławia

Wtedy u Schena to program namieszał. Jak Schen robił ręczne parowania na każdy z każdym to miał do tego swój własny pro algorytm i było bez jakichkolwiek wpadek ;p

31

Odp: Raporty z Wrocławia

Po sporej przerwie w końcu jakiś turniej w moim wykonaniu liczący się do ELO wink
Talię miałem co prawda składaną na szybko i tak bardziej dla fanu, ale dzięki temu praktycznie wszystkie gry miałem zacięte (tej z Piterrem nie liczę, bo on jest za słaby i nudne talie składa smile)

Runda 1. vs asusik666
Asusik grał deckiem Inu, miał niestety bardzo słabą rękę, co przy mojej (również niezbyt wysokich lotów) dało mi jakąkolwiek możliwość gry. Ale trzeba też przyznać, że była to jego pierwsze gra tym deckiem, którego na dodatek nie znał, przez co obawiając się pozbawienia atakerów bez możliwości ich ponownego użycia nie użył juniperki przy trzech Garchompach na ręku.

1:0

Runda 2. vs Piterr
A nudna ta gra była jak flaki z olejem. Przez większą jej część Piterr przetasowywał talię, układał karty na stole itp. Nic ciekawego się nie działo z tego co pamiętam, a jeśli nawet to hipnotyzująco powolne tasowanie talii przez Piterra wystarczyło bym to zapomniał smile

1:1

Runda 3. vs Tom
Start miałem fatalny, bez większych widoków na przyszłość (ten desperacki colress na 2 karty...). Przeciwnik podobnie, jednak on miał czym ładować swoje Keldeo, a ja swoje poki nie za bardzo smile Na szczęście żadnej ładowarki nie zdążył wystawić, a gdy udało mi się ściągnąć jego napakowanego konika, to potem już było ciut gorzej. Koniec końców udało mi się wygrać 1 prizem, jednak gdyby w ciągu 2, czy 3 ostatnich tur udało mu się pociągnąć catchera gra mogłaby być krótsza tongue Swoją drogą nigdy wcześniej nie stosowałem exeggcutów jako tarczy i sposobu na próbę pociągnięcia gry dalej x)

2:1

Runda 4. vs Aveross
Nie był to start życia Averosa, ale coś tam miał. Ja też niby coś tam miałem, ale no tylko niby smile Avek wyszedł pingwinami na prowadzenie, ja trochę się trudziłem by cokolwiek powystawiać. Na szczęście catchery jakoś specjalnie gęsto się nie sypały i udało mi się wystawić parę Weavile'ów zwiększając atak pewnemu ptaszydłu smile Udało mi się wyrównać, a potem Avek miał problemy techniczne z wystawianiem Empoleonów, trochę rare candy już zeszło, trzeba było super rodować, a wystawianie z ewolucji trochę trwa mimo wszystko. No i jakoś tak mi się udało wygrać wink

3:1

Pełny przebieg turnieju do wpisania na ELO:

1 Runda.
Schen - asusik666 2-0
sebek5000 - Aveross 0-2
Tom - Piterr 0-2
BYE - Maślak 0-2

2 Runda.
asusik666 - sebek5000 0-2
Aveross - BYE 2-0
Maślak - Tom 0-2
Piterr - Schen 2-0

3 Runda.
Piterr - Aveross 0 - 2
Tom - Schen 0 - 2
sebek5000 - Maślak 0 - 2
BYE - asusik666 0 - 2

4 Runda.
Aveross - Schen 0 - 2
Piterr - Maślak 2 - 0
Tom - asusik666 2 - 0
sebek5000 - BYE 2 - 0

Końcowa klasyfikacja:
1. Piterr
2. Schen
3. Aveross
4. Tom
5. Maślak
6. sebek5000
7. asusik666

32

Odp: Raporty z Wrocławia

A mnie nie było bo byłem chory, ej Schen, przynieś mi na następny czwartek Sigi i Trubbishe jako prezent urodzinowy bo miałem wczoraj xD

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

33

Odp: Raporty z Wrocławia

No to gdzie ta pizza piwo i napoje gazowane ?? z okazji urodzin ?? Prezenty by się chciało ale imprezki nie zrobił no no... Nieładnie tak.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

34

Odp: Raporty z Wrocławia

Mogę załatwić napoje gazowane... wal się z alkoholem, mamy za dużo abstynentów :3

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

35

Odp: Raporty z Wrocławia

Dobra niechaj beda gazowane. Do glowy uderza nam bombelki wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

36

Odp: Raporty z Wrocławia

Kupa ludzi się we Wrocławiu zebrała i to przy absencji Inumaru i Nataku. Macie ode mnie specjalny medal z kartofla smile

Jutro wpiszę wyniki do rankingu.

37

Odp: Raporty z Wrocławia

Miał Schen podać do ELO, bo parował programem etc, ale w sumie sytuacja była na tyle klarowna, że to nie będzie potrzebne. Wyniki sprzed jakoś 2-3 tygodni:

1. Piterr; wygrał: Schen, Sebek, pregrał: Aveross
1. Aveross; wygrał: Piterr, Sebek, przegrał: Schen
1. Schen; wygrał: Aveross, Sebek, przegrał: Piterr
2. Sebek; wygrał: --, przegrał: Piterr, Aveross, Schen

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

38

Odp: Raporty z Wrocławia

Gomen, dokładna rozpiska turnieju z 10.10.2013

1 Runda:
Schen - Aveross 2:0
Sebek - Piterr 0:2

2 Runda:
Piterr - Schen 2:0
Aveross - Sebek 2:0

3 Runda:
Piterr - Aveross 0:2
Schen - Sebek 2:0

Końcowa klasyfikacja:
1. Piterr
2. Schen
3. Aveross
4. Sebek

39

Odp: Raporty z Wrocławia

14.11.2013 graliśmy sobie turniej wink...

Byłem drugi z wynikiem 3-1
W: A-AM, Sebek5000, Pitter
L: INU

Grałem darksnorem
3 Darkrai EX
4 Snorlaks
2 Sableye
1 Abson
3 HTL
1 VCG
4 Crushing hammery

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

40

Odp: Raporty z Wrocławia

Warto zaznaczyć, że było nas 8(!) osób wink Dokładną rozpiskę gier i wyniki podam najpóźniej w weekend smile

41

Odp: Raporty z Wrocławia

No czekamy czekamy bo mi elo troszku podskoczy.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

42

Odp: Raporty z Wrocławia

Rozpiska turnieju z 14.11.2013

Runda 1.
Schen - Sebek 0-2
Inumaru - Aveross 2-0
Ad-M - Maślak 0-2
Alpha - Piterr 0-2

Runda 2.
Maślak - Sebek 2-0
Inumaru - Piterr 0-2
Ad-M - Aveross 0-2
Alpha - Schen 0-2

Runda 3.
Maślak - Piterr 2-0
Inumaru - Sebek 2-0
Schen - Aveross 0-2
Aplha - Ad-M 0-2

Runda 4.
Maślak - Inumaru 0-2
Piterr - Aveross 0-2
Sebek - Alpha 2-0
Ad-M - Schen 2-0

Końcowe zestawienie:
1. Inumaru
2. Maślak
3. Aveross
4. Piterr
5. Ad-M
6. Sebek
7. Schen
8. Alpha

43 (edytowany przez Piterr 2013-11-19 18:19:55)

Odp: Raporty z Wrocławia

Grałem Big Basics/Archeops, bez Mewtwo, z Tornadusem LTR/EPO.

Runda 1 vs. Alpha (Empoleon/Stunfisk)
Złożyliśmy nowemu koledze Empoleony, bardzo okaleczone brakiem eNów i paru innych drobiazgów.
Zacząłem. T1 Archen, Bouffalant, DCE. T2 Archeops, Golden Breaker w małego pingwina. A potem wybijałem inne podstawki. Bouffalant nigdy nie zginął, co pozwoliło mi zakończyć grę nie oddając ani jednego priza.
1-0

Runda 2 vs. Inumaru (FluffyChomp)
Inu zaczyna. Wystawia dwa Gible, Swablu. Ja w swojej turze Archena. On na to Gabite, Dragon Call na Garchompa, RC, potem jeszcze Altaria poszła i zaczął mi obijać Landorusy. Ja na to Archeops pozbawiając przeciwnika możliwości ewolucji. Gra toczyła się do momentu zabicia Garchompa, w którym to doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której ja wziąłem pierwszego priza, a przeciwnik 4, na dodatek było mało czasu do terminacji. Zabiłem dwie inne rzeczy. Miałem chudy deck (czym się nie przejmowałem mając Archeny na discardzie i dwa eNy na obszernej łapie), nie było już w nim Switchy, a Audino od dawna znajdował się na discardzie. Swablu bezczelnie obijał mi Tornadusa LTR drugim atatkiem, a Singiem i HTLami usypiając go. Doszło do terminacji, w końcu się obudził, wyrównałem w prizach, dokończyłem.
2-0

Runda 3 vs. Maślak (Darkrai/Snorlax/Absol)
Nie byłem z początku pewny, czy Maślak gra hydrami, czy zwykłym Darkraiem. Niby Hammery, LaserBank i Snorlaxy się nie mieszczą, ale nie takie rzeczy u Maślaka widziałem. ;p W każdym razie były to zwykłe Darkraie bez ewolucji. Nie pamiętam dokładnie, co się działo, przeszkadzały hammery, bez catcherów Landorus wcale tak nie terroryzował Darkraiów. Doszło do terminacji, muszę wziąć trzy prizy w dwie tury, żeby wyrównać, co było możliwe, ale Maślak mądrze wystawił na aktyw nieexa - Snorlaxa, bez catcherów nie mogłem już nic zrobić.
2-1

Runda 4 vs. Aveross (Speed Darkrai)
Po dwóch mulliganach zaczynam Audino, przeciwnik Mr. Mimem. Przeciwnik wybrał, że zaczynam, więc nie mogłem wykorzystać potencjału ręki składającej się z m.in. DCE, HTLa i Virbanka (aka Hip Bumb FTW). Brak możliwości snipe'u Landorusem plus brak catcherów nie pomagał w grze z Darkraiami. Do tego Keldeo niwelujące Lasery. 90/110 + 30 snipe'u > 60, niestety. Drugiego ataku Landorusa nie zdołałem naładować, leciały hammery i Night Speary. W końcu terminacja, stan prizów 6-6; kończą się trzy rundy, kto zabije pierwszego pokemona, wygrywa. big_smile Na aktywie zdrowy Landorus, na Benchu Landorus z [F][F], na ręce Float Stone, DCE i HTL, w grze Virbank. Kończę turę spokojnie, w następnej turze powinienem bez problemu wygrać. Hehe, fajnie by było. Aveross rzuca eNa na 6 z obu stron. Rzuca Catchera... Tails! Co mnie szokuje, że nie wiem, w całej grze nie widziałem ani jednego. big_smile Żeby nie było za nudno, rzuca następnego Catchera, heads, Audino, Night Spear  dla gry.
2-2

No i ląduję na 4 miejscu, co mnie trochę niepokoi, bo przyszedłem z deckiem specjalnie na lokalną metę. Humor poprawia mi Schen na siódmym miejscu. big_smile No i mamy rekordowy od jakiś dwóch lat turniej, aż 8 osób!
Z draftu zgarnąłem 2x E. Switch (1 RH), Mewtwo LTR.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

44

Odp: Raporty z Wrocławia

Piter dobrą zmyłką była BLENDKA wink ihihhihih powiem szczerze, że wsadziłem ją bo brakło mi zwykłych DARK ENERGY ;P.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

45

Odp: Raporty z Wrocławia

Fajnie że zagrałeś dwa razy Rundę 3 Piterr ;3

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

46

Odp: Raporty z Wrocławia

Piterr zakrzywia czasoprzestrzeń tongue

47

Odp: Raporty z Wrocławia

Czyli na dobrą sprawę zrobiłem 2-1, a nie 2-2. big_smile Dlatego przegrałem, trudno grać z Averossem i Maślakiem naraz...

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

48

Odp: Raporty z Wrocławia

Rozpiska turniejów z dni 28.11.2013 i 30.11.2013

28.11.2013

1 runda
Schen - Alpha 2-0
Inumaru - Ad-M 2-0
Sebek - Piterr 0-2
Asusik BYE

2 runda
Inumaru - Piterr 0-2
Schen - Asusik 0-2
Alpha - Ad-M 0-2
Sebek BYE

3 runda
Piterr - Asusik 2-0
Inumaru - Schen 2-0
Sebek - Ad-M 2-0
Alpha BYE

Wyniki:
1. Piterr
2. Inumaru
3. Asusik
4. Sebek
5. Schen
6. Ad-M
7. Alpha


30.11.2013

1 runda
Schen - Maślak 2-0
Piterr - Sebek 2-0
Inumaru BYE

2 runda
Inumaru - Maślak 2-0
Schen - Sebek 2-0
Piterr BYE

3 runda
Piterr - Schen 0-2
Inumaru - Sebek 2-0
Maślak BYE

4. runda
Inumaru - Piterr 2-0
Maślak - Sebek 2-0
Schen BYE

Wyniki:
1. Schen
2. Inumaru
3. Piterr
4. Maślak
5. Sebek

49

Odp: Raporty z Wrocławia

Dodam, że 5tą rundę (niestety draft robiliśmy po 4tej, bo sebek musiał iść) wgrałem z Schenem... szkoda tylko trochę, że Lugia została już u niego i że nie liczy się do elo. :c

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

50

Odp: Raporty z Wrocławia

bo to nie była piąta runda, tylko granie for fun bardziej smile