Temat: Kolekcja kart - Nowy gość i nowe karty

Witam,
Chciałbym zacząć swoją przygodę ze zbieraniem kart. Przewaliłem trochę forum, FB i YT ale nadal mam kilka pytań. Dotarło do mnie, że najlepiej kupować blistery i boostery. Mam ogarnięte sklepy internetowe itd. Nie znalazłem nigdzie natomiast wypowiedzi AKTUALNEJ o dodatkach. Najnowsze posty kończą się Na serii Black&White. JAk wiecie teraz dodatki są dużo nowsze i nie wiem od czego zacząć. Które są najlepsze czy to z XY czy S&M - Które konkretnie? Gdzie jest najlepsza częstotliwość wypadania Rare albo EX/GX. Myślałem zacząć od XY Evolutions żeby zebrać karty z Base Set. Czy inne dodatki też się czymś szczególnym charakteryzują? Nigdzie nie ma na to informacji. Może są inne też wartościowe pod względem reprintów? Macie może miejsca albo strony w których kupujecie stare bosstery? Najwięcej dobrego wyczytałem o dodatku Pokemon Black&White legendary treasures. Można go gdzieś jeszcze dostać?

Dalej pytania o zestawy np. Blastoise GX itp. Czy ma to jakąkolwiek wartość kolekcjonerską czy fakt że jest gwarantowana GX dla każdego, powoduje że to marnowanie pieniędzy?

Raczej mniej na ten moment interesuje mnie zbieranie po całym dodatku. Wolę się skupić na pokedex-ie a gdy przybędzie więcej funduszy i czasu wtedy podzielić karty na poszczególne dodatki i kolekcje uzupełniać. Domyślam się, że może to być niezbyt zgodne z etyką ale tak będzie najlepiej chyba.

Pozdrawiam wink