1 (edytowany przez hgorski6 2017-09-02 19:38:54)

Temat: Mega Spread

Postanowiłem zrobić analogiczną do zagadki nt. największego damage'a, którego można zadać. Tym razem chodzi o największą ilość damage counterów którą można zadać mając do dyspozycji 2 decki: swój i przeciwnika, w przeciągu tury przeciwnika i swojej (Chodzi tu o czas od wzięcia karty przez przeciwnika, do troszeczkę PO zaatakowaniem pokemonem przez ciebie).

@edit I zapomniałem wspomnieć o najważniejszej części - format unlimited

2

Odp: Mega Spread

Jaki format?

Greninja & Dewott

3

Odp: Mega Spread

Nie wiem, czy do końca zrozumiałem zamiar pytania, ale:

+ pokaż spoiler

*Wszystkie flipy uznajemy za heads, chyba, że zaznaczę inaczej.

U przeciwnika 4 Machamp GX BUS każdy z Giant Cape DGE i 2 Espeon GX SM oba z Bodybuilding Dumbbells BUS. Nie ma różnicy, co jest na aktywie. Pozostał mu tylko 1 prize. Broken Time-Space PL jako stadion. Przeciwnik spasował.

Wzieliśmy już 5 prizów. U nas na aktywie Necrozma GX BUS z Wide Lens ROS, Double Colorless Energy SM i jakaś basicowa energia. Na benchu Vileplume BC,2x Empoleon BKT i Blastoise BC. Każde z nich ma pod sobą pełną linię. W discardzie jedynie 2 Exeggcute PLF. Dobieramy ostatią kartę z decku. Mamy więc na ręce 41 karty.

4 razy pojedynczy Poke Blower + SF, po 1 counterku na każdym Machampie. Wystawiamy Crobat G PL, i używamy ponownie dzięki 4 Team Galactic's Invention G-105 Poke Turn PL i 4 Scoop Up BS. Tak kładziemy po 2 counterkach na każdym Machampie. Po ostatnim podniesieniu, Crobat nie wychodzi ponownie. Wystawiamy Forretress FLF poprzez jakiekolwiek Pineco. Teraz: 4 Super Scoop Up BUS, Scoop Up Cyclone PLB, 4 Item Finder BS po Cyklona, 4 Junk Arm TRM po cyklona, 2 x 2 Puzzle of Time BKP po junk army, znów każdy po cyklona. Po ostatnim wystawieniu Devolution Spray DGE, a na Pineco kładziemy Forretress LA. Jeśli dobrze policzyłem, to każdy Machamp ma 21 counterek, a Espeon 18. Uzyliśmy 30 kart.

Zastępujemy BTS przez Training Center FFI. Korzystając z Deluge, podłanczamy cztery wodne energie do Forretress'a, rzucając tails 4 razy. Counterki podeszły do 29 dla Machampów i 26 dla Espeonów.

Zagrywamy Iris PLB i PlusPower BW.

Ogłaszamy atak Black Ray GX, zadając 400 (40 counterków) we wszyskie pokemony na ławce. Aktyw dostaje 100 + 40 (z empoleonów) + 10 (PlusPower) + 50 (Iris), w sumie 200, razy 4, czyli 800 (80 counterków).

Podsumowując: 4 Machampy po 29, 2 Espeony po 26 to 168 counterkrów. 40 counterów na każdego pokemona na benchu to 200. Do tego 80 z aktywa.

Wychodzi mi 448 nowych counterków, których nie było na początku tury przeciwnika.

Prawdopodobnie się gdzieś pomyliłem, ale nie mam ochoty tego sprawdzać tongue

Podziękowali za posta: Kars