Temat: Sharpedo/Jellicent

Bardzo spodobała mi się karta nowego sharpedo z sun & moon. Posiada on bardzo fajne ability w postaci Rough Skin
If this Pokémon is your Active Pokémon and is damaged by an opponent's attack (even if this Pokémon is Knocked Out), put 3 damage counters on the Attacking Pokémon.
Oraz atak za D C C Aqua Impact     60+
This attack does 20 more damage for each * in your opponent's Active Pokémon's Retreat Cost.z racji iz lubie pokemony ktorych sila ataku zalezy od kosztu reatratu przeciwnika to postanowilem z nim zrobic talie.

4-4 Sharpedo SM gram wodną carvanhe bo dive balle chyba zw lepiej mroczną dla dangeroua energy
4-3 Jellicent BC frillish z bubble 1 C i 50% na paraliż
1 Keldeo-EX

4 Team Aqua's Secret Base DCR

4 Sycamore
4 N
2 Lysandre
1 Brigette

4 Burstin Baloon
2 Float Stone
1 Eco Arm
1 Super Rod
4 Ultra Ball
3 Dive Ball
2 Vs seeker
2 tool scraper

4 Dangerous Energy
2 Dark Energy
4 DCE

Kazdy qwie jaka jest idea decku.Z ability sharpedo bursting baloona i dangeroua energy da sie wyciagnac 110 obrazen zwrotnych. Mysle ze moze byc to pomocne. Nad carvanhą nadal sie zastanawiam. Frillish moze nam kupic ture paraliżując przeciwnika.Tool scrapery do float stoneów.eco arm do buratin ballonów. Co myślicie żeby wstawic zamiasst jwdnwgo baloona rocky helmet? Pokemony z 4 reatratu takie jak dragonite ex ze startu nie mają szans bo musze wystawic tylko stadium i jednego jellicenta. Jaj cos to zawsze mam ability. Ew moge zagrac tu muscle banda. Myslalem rowniez o skyli.

Proszę o korekte decku i proponowanie awoich rozwiązan. I jak to robiciw to mówcie co wyrzucic.

2

Odp: Sharpedo/Jellicent

Heh. Dosłownie wczoraj myślałem o talii z tym pokemonem smile

Zamiast 2 tool scraperów dograłbym 1 Xerosica i dał 4 VS Seekery. Z doświadczenia jak grałem megafony itp to nie umiałem się do nich dokopać w razie potrzeby a Skyla po megafon to już lepiej użyć Xerosica po którego można sięgnąć VS Seekerem. Chyba, że przewidujesz sytuację że w ciągu chwili przeciwnik rozłoży kilka float stonów to wtedy Tool Scraper może być. Niby megafon lepszy ale masz Keldeo i przeciwnik może mu przypiąc te wredne karty co można przypiąć EXom

Odnośnie Rocky Helmet to możesz dodać Ace Speca Rcck Guard. Jakiś czas temu nagrałem na YT poradnik odnośnie kart Ace Spec, możesz zobaczyć jak Cie te karty interesują. Link do kanału w sygnaturce.

No i może Special Charge bym dograł, masz sporo specjalnej energii w talii. Może dograłbym też jednego Shaymina/Jirachi co by go użyć w razie konieczności żeby nie było zastoju. Albo Oranguru, mniej kart dobiera ale może walczyć bo i tak masz karty podwójnej energii.

Edit: No i pytanie jak często wpadasz na Glaceona EX/Aegislasha EX bo ich nie draśniesz (Glaceona to jeszcze Keldeo może skubać na 50 albo Frilish sparaliżuje, ablo właśnie Oranguru). Chyba, że jakoś wysterujesz balonami, że same się pozabijają. W razie czego możesz dograć Hex Maniaca na tego Aegislasha Ex.

3

Odp: Sharpedo/Jellicent

Deckiem z Palossandem grałem jak na razie 63 bitwy nie trafiłem na niego ani razu na glaceona raz więc jest ok. W pokemon tcgo jest ten plus ze mozna przewidziec jakich deckow jest najwiecej kiedy. Przynajmniej na moim poziomie. Teraz jest najwiecej Darkraiów bo są w versusach, jak zwykle Keldeo EX wraz z water toolboxami i sceptaili pewnie dlatego ze łatwo je zdobyć. Więc to te pokemony należy mieć głównie na uwadze.

4

Odp: Sharpedo/Jellicent

Jeżeli przewidujesz, że będzie sporo Darkrai, to one w Expanded często idą w parze z tym Darkrai EX DEX więc należy to mieć na uwadze przy tej talii.

5

Odp: Sharpedo/Jellicent

Czy to czas alolan muka? Ew silent lab nie wiem co lepsze.

6

Odp: Sharpedo/Jellicent

Muk i Silent Lab wyłączą KeldeoEx, co do Silent Lab to już masz 4x Team Aqua Secret Base

Temu myślę, że ten Hex Maniac jest dobry na Manaphy/Darkraia/Hydreigona. Jezeli natomiast zauważysz, że Alolan Muk lepiej by się sprawdzał to zamiast Keldeo możesz dać Zoroarka, który może nawet nieźle atakować (energię masz w talii). Tyle, że zajmie więcej miejsca niż Keldeo w talii.

Może na razie daj po prostu Hex Maniaca a potem zobaczysz czy iść w tego Muka i Zoroarka.

7

Odp: Sharpedo/Jellicent

Potrzebuje dodatkowgo atakera, zoroark moze byc ok. Wtedy moge tez zagrac muka bo z manaphym sobie nie radze.

8

Odp: Sharpedo/Jellicent

Pierwszy raz od jakichs 80 bitw spotkalen aegislasha ex. Zdjalem go damagiem zwrotnym. To zn 40 z dangerous energy, rough skin to 30 bursting ballon 60.