Temat: Spotkanie, debata, walka. Base only format + modyfikacje balansujące.

Witajcie,
Jestem nowym na tym forum więc kulturalnie będzie jak się trochę opiszę. Byłem graczem PTCG w czasach świetności ISA forum i organizowanie się pierwszych OTP. Pamiętam Kakela i jak go pokonywałem Meganium'ami z serii Neo big_smile Odszedłem do YuGiOh na początek wydawania setów z drugiej generacji ( Te zaczynające od EX chyba ) ze względu na małą ilość graczy. Minęło trochę czasu i widzę, że jest graczy niewiele więcej, doszli z pewnością młodsi gracze i dla nich nie mam nic ciekawego oprócz opowieści jak tam było 10 lat temu.

Natomiast wpadłem na pomysł który może zaktywować posiadaczy starych kart. Znając realia najwięcej jest w Polsce kart z BS, Jungle, Fossil, DarkR a ich posiadacze chętnie by pograli w nich, ze względu chociażby na sentyment. Same karty w sobie prezentują wysoki poziom wykonania i wartości artystycznej więc raczej nie wszyscy je wyrzucili na śmietnik.

Tak więc, pomysłem jest nowy format/zasady rozrywki do których zainteresowani dojdą na drodze wspólnych uzgodnień i które mają uczynić grę fajniejszą. Nie wiem się uda kogokolwiek przyciągnąć do gry ale sam proces tworzenia zasad może już stanowić dla ich uczestników całkiem miłą rozrywką intelektualną. Przynajmniej na pewno dla mnie smile

Generalnie zasady będą takie jak pierwszych rulebooksach do których dojdą modyfikacje balansujące/limitujące. Głównie dotyczące trainerów tak by pokemony były centrum zabawy. Jeśli znajdzie się kilku zaciekawionych do tego projektu to opiszę swoje pomysły.

Pozdrawiam