Temat: Boostery z żabki

Mam takie pytanko. Jakis rok temu (moze  1,5) w żabce widziałem 10 kartowe boostery Pokemon Perła i Diament. Czy to były oryginalne produkty?? zdziwiony byłem po przede wszystkim były po polsku a wydawało mi sie ze ta gra nie była przetłumaczona na jezyk polski.

2

Odp: Boostery z żabki

Wyszły 2 sety PTCG po polsku. Niestety, jakość tłumaczenia pozostawia BARDZO dużo do życzenia. Dodatkowo wypuszczono je z olbrzymim opóźnieniem w stosunku do angielskich (właściwych) setów, więc jedyne do czego się nadawały, to drafty na konwentach (głównie dlatego, że były tańsze w stosunku do oryginału).

Bieżący standardowy format obejmuje końcówkę setów BW i pierwsze pięć XY, a tutaj mamy do czynienia z pierwszymi setami DP. Mogą być coś warte jedynie u kolekcjonerów. Istnieje przekonanie, że mają popyt u obcokrajowców, ale z tego co widziałem, niewielu z nich wykazywało zainteresowanie (bardziej na topie są Vivillony). Jeśli zamierzasz grać, a nie kolekcjonować, inwestowanie w polskie karty jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

PS. A jakość tłumaczenia kart daje raka.

3

Odp: Boostery z żabki

Rozumiem. Dlatego w Magicu nie chcemy wręcz polskiego tłumaczenia (z obawy przed tym co moglibyśmy czytać) . A jak wygląda sprawa z zakupami z zagranicy?? czy jest ktos na forum kto przyjmuje zamówienie i za jednym razem ściąga wszystkie single a potem rozsyła je do poszczególnych osób?? czy każdy zajmuje sie tym na własną rękę?? Dodatkowo jakie strony do zakupu kart polecacie?? Standardowo ISA??

4

Odp: Boostery z żabki

isa.pl dla boosterków to dobra opcja

trollandtoad.com dla większych zamówień singlowych
strikezoneonline.com dla drobnych zamówień singlowych (mniejszy repertuar niż troll, max 8 kart, ale niższy koszt wysyłki)

Zwykle na grupowe zakupy jest umowa lokalna, np. w dziale warszawskim jest osobny temat dla kart z USA. Raczej w obrębie jednego ośrodka, praktyka pokazuje, że rzadko rozsyła się karty pocztą w różne części Polski (chyba, że za zgodą wykładającego kasę).

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer