1 (edytowany przez adriank1 2014-07-21 22:17:19)

Temat: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

http://ptcg.eu/kmp/?page=kmp2012_wyniki

Wspaniały turniej rozegrany w Katowickim Hotelu Dyjament w 2012 przyciągnął niemal kompletną, nieliczną wówczas scenę w liczbie 28 osób. Podzielono ich losowo na dwie równe grupy. Pojedynki systemem każdy z każdym wyłoniły najlepsze czwórki, które zagrały top 8, a kolejni zawodnicy o miejsca 9-12, 13-16 itd.

Po tym długim, ale nie morderczym maratonie zorganizowano afterparty w bardzo przyjemnej atmosferze, które trwało w porywach do wczesnych godzin porannych.

W końcu pojawiła się szansa, aby powtórzyć ten turniej i znowu spotkać się w miłej atmosferze, niekoniecznie tak ograniczonej czasowo jak OTP!

Proponujemy wam dokładnie za cztery tygodnie przybycie na Rybnicki Maraton Pokemona, po którym każdy z was będzie mógł liczyć na nocleg, dobry poziom karciany i ciekawe spędzenie czasu.

Szczegóły techniczne:

MAIN ORGANIZATOR: Matilol

DATA: 2 sierpnia 2014
GODZINA: Planowany Start o 11:00
LOKALIZACJA: Rybnik (Dojazd: Godzina pociągiem z Katowic)
MIEJSCE: Sklep Goblin, Powstańców Śląskich 6
AFTERPARTY: Matilol's House

SYSTEM TURNIEJU: Każdy z każdym + top 8, a przy liczbie uczestników przekraczającej 12 lub 14 osób podział na dwie grupy.
WPISOWE: 25 lub 30 PLN
NAGRODY: Z najnowszego dodatku (Flashfire)
FORMAT: BW-on (Black and White - FlashFire)

OGRANICZENIA CZASOWE

Brak ograniczeń czasowych dotyczących lokalu. Na fazę round robin przewidziane będzie około pięciu do sześciu godzin.
Tak jak ostatnio na rozegranie pojedynczej gry nie przewiduje się limitów czasowych, ale osoby które nie wyrobią się ze zmieszczeniem wszystkich gier w całkowitym limicie czasowym będą miały wpisane obustronne walkowery, a ostatnia gra będzie terminowana.

Ten system dwa lata temu sprawdził się tak, dobrze, że skończyliśmy nawet kwadrans przed planowanym końcem smile

----------------------------------------------------------------------------

Prosimy (z Matilolem) o jak najszybsze zgłaszanie krytycznych uwag, bo większość rzeczy technicznych przy uzasadnionym oporze jeszcze można zmienić.

Bardzo mile widziane wstępne zgłoszenia w tym temacie tak do 26 lipca, ale zagrać będzie mógł każdy, nawet jeśli przyjedzie bez zapowiedzi. Lokal jest pojemny, a każdy gość będzie mile widziany.

Proszę zgłaszać w szczególności jeśli ktoś przyjezdny potrzebowałby noclegu w nocy z piątku na sobotę, bo nie mógłby wpaść bezpośrednio w sobotę rano - bardzo możliwe, że coś wymyślimy.

Prosimy o wszelki odzew!

Do zobaczenia na RMP 2014

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Tojax, Matilol

2

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Idealny termin jak dla mnie smile i zgłaszam się wink

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

3

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Planuję się pojawić no i jak jest opcja noclegu z piątku na sobotę to chętnie bym się dowiedział jak ona wygląda wink

4

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Jak z parkowaniem przy sklepie?

5

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Sam sklep jest na rynku w centrum więc bieda, a pod nosem parking jest, ale za 2 złote za godzinę. Nie wypowiem się odnośnie kwater prywatnych i jakichś dzikich miejsc parkingowych, więc musiałbyś pytać Rybniczan.

6

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Na pytania odnośnie noclegu to zapraszam na priv jakby coś + zapraszam wink.

"Clear voice, good jokes."

7

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

adriank1 napisał/a:

SYSTEM TURNIEJU: Każdy z każdym + top 8, a przy liczbie uczestników przekraczającej 12 lub 14 osób podział na dwie grupy.
WPISOWE: 25 lub 30 PLN
NAGRODY: Z najnowszego dodatku (Flashfire)
FORMAT: BW-on (Black and White - FlashFire)

adriank1 napisał/a:

FORMAT: BW-on (Black and White - FlashFire)

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/53b868e0a51c0/legendary_yveltal_by_xous54-d5w1yns.pnghttp://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/53b868e0a51c0/eelektrik_by_seroia-d5eufcb.png

Let's do this.

8

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Czy format bw-on to już przesądzone? bo bardzo sceptycznie podchodzę do tego pomysłu.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

9

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Nie przesądzone, ale na razie nikt nie narzekał. Za to bardzo wiele osób utrzymuje że jest już przesycona NXD-onem i może dorzucenie jednej czy dwóch talii do mety skłoni ich do przyjazdu.

Najgorzej jest wtedy, jeśli ludziom coś nie pasuje, a nigdy nie piszą czy zmiana tego czy tamtego skłoniłaby ich do przyjazdu lub nie. Piszcie o tym otwarcie, bo nie gramy o złote majtki i chodzi o dobrą atmosferę - fajnie by było, gdyby każdy był zadowolony. Na razie odnotowuję jeden głos na BW-on na minus i trzy zachęcające, w tym dwie osoby w NXD-onie po prostu by nie zagrały.

10

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Będziemy z Inumaru, damy znać, czy ktoś jeszcze od nas z Wrocławia będzie jechał. Co do formatu (tu wypowiadam się tylko w swoim imieniu, żeby Inu znowu nie narzekał, że wypowiadam się w jego imieniu), to BW-on brzmi całkiem nieźle, ale nie robi mi to żadnej większej różnicy, będę bez względu na format, dopasuję się do większości i tak dalej. Ale przeciwnikiem na pewno nie jestem, może nawet w drobnej skali entuzjastą.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

11

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Ale jeżeli gramy BW-on to wnioskuję o granie z wersją catcher bez flipa. Bo inaczej to rayeels jest deckiem praktycznie nie do zatrzymania.

12

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Lesiu napisał/a:

Ale jeżeli gramy BW-on to wnioskuję o granie z wersją catcher bez flipa. Bo inaczej to rayeels jest deckiem praktycznie nie do zatrzymania.

Dokładnie o to mi chodzi.
+1

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

13

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Jestem zupełnie przeciw. Cofnięcie erraty catchera zupełnie zmieniłoby rozgrywkę i byłoby bardziej grane na własnych zasadach. BW-on niedługo będzie oficjalnym formatem na drugi dzień większych turniejów i nie widzę powodu, aby go zmieniać. No i, Lesiu, nie zapominaj o Druddigonie, który kontruje Rayeelsa równie dobrze jak Blastoisy i RayBoary, któe od jego wyjścia jakby ucichły. Jest Garbodor, Lysandre, Landorus... Uważałbym z nazywaniem decków "nie do powstrzymania".

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: Kakel

14

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Część poniżej proszę traktować z przymrużeniem oka, choć wyraża moją prawdziwą opinię. Nie będę się żarł z ludźmi z powodu trzech setów na miliard.

ja napisał/a:

Chłopaki, kiedy ostatnio graliście z Rayeelsem? Ale tak inaczej niż na kartce papieru?

Przyznajcie się, że większość z was ocenia ten matchup na podstawie jesiennych regionalsów w Japonii. Ale od tego czasu dużo się zmieniło. Ludzie grają teraz po 4 catchery i 2 lysandre i talie im działają, Druddigon po prostu stoi sobie na ławce (właśnie dlatego, że NIE MA catchera bez flipa) a jeśli ogarnia was psychoza to wtechujcie 1-1 Pyroara i niech stoi. Rayeels nie mieści zbyt wielu Laserów, więc naprawdę nie wiem czy nie jest postawiony do kąta podobnie jak Plazma w tej sytuacji. Shredowa Rayquaza nie zawsze wystarczy, póki potrzebuje banda. Hard Charmy mogą być naprawdę grube.

http://www.twitch.tv/pokemon/b/545014731

Polecam finał seniorsów i mastersów w kwestii kart switchujących. Choć jestem pewien, że większość z was go widziała.

No i macie przy okazji pięć z sześciu talii które z Rayeelsem radzą sobie świetnie. A i biedne darki nie byłyby bez szans gdyby wzbogacić je o garbodory, chociaż miały w sobie dwa bouffalanty i Absola.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Mimo wszystko wypada odnotować drugi głos na NIE. Podejrzewam że można liczyć trzeciego Qzina, który miał chęć wpaść ale na wiadomość o BW-onie w USA stracił wszelki entuzjazm. Bojkot, wyczuwam.

Matilol, co o tym myślisz?

15

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

A ja jestem na tak. Nie wiem jak wy, ale ja ostatni raz grałem RayEelsem jakoś... Z 1,5 roku temu? Od tego czasu zmieniło się tyle, że aż wszystko. Jeśli RayEels ma być niepowstrzymany, to w taki sam sposób jak Yveltal. Na OTP był tego wysyp, a i tak jakoś szło grać. Można? Można. Wystarczy się dobrze przygotować. Od kiedy wyszedł Druddigon RayBoar i Blastoise tak trochę umarły (u nas w sumie nie, bo prawie nie były grane), a więc jednak się sprawdza jako kontra.

No i znacznie chętniej obejrzę tłukące się decki z BW-onu niż tego samego Yveltal/Garbo tłukącego się ze SpeedLugią, tą samą od pół roku, od wyjścia XY. Nie, 1 Lysander to nie jest wielka zmiana.

tl;dr Jestem za.

~Prawdziwy Shun

16

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Jesli mial bym sie pojawic to takze wolal bym zagrac w BWon podpierajac slowa shuna. Widok ciagle tych samych tali mnie zniecheca.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

17

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Osobiście wolałbym NXD-on niż BW-on, ale to akurat nie jest rzecz, która miałaby decydować o tym, czy się pojawię, czy nie.

EDIT: Trochę mnie jednak śmieszy argument o przesyceniu formatem, kiedy do Topów Nationalsów na świecie wchodzą takie talie jak Flygon, Weavile, Big Basics/Garbo czy Quad Pyroar ( icon_exclaim ). To gracze tworzą metę.

18

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Jak gracze beda chcieli zagrac czyms nowym yo i w ndx-on turniej by nie byl kopia otp pod wzgledem deckow. Ja chcialem przyjechac fun deckiem, jak bedzie bw to jakos go przebuduje.

Ps. Ban na quad snorlaxa bo maraton skonczymy w przyszłym roku xD

Podziękowali za posta: adriank1

19

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Lesiu napisał/a:

Ps. Ban na quad snorlaxa bo maraton skonczymy w przyszłym roku xD

NIEEEEEEEEEEEEEE, będę musiał wymyślić coś innego neutral

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Piterr

20

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Mnie jednak nie będzie...

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

21

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

W związku z licznymi pytaniami o ewentualną przewidywaną frekwencję, to jeśli ludzie nie zaczną się nagle masowo wykruszać, dobicie do dwudziestu osób nie powinno być żadnym problemem.

Dlatego ponownie proszę o szczególną mobilizację smile Będzie fajnie!

22

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Najpewniej będę.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

23

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Sprawdziłem pociągi z Katowic do Rybnika i moja propozycja to przełożenie startu na 11.30. Ponieważ pociąg na dworcu jest dopiero o 10:57, a wcześniejszy o 8.25.

24

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Warszawa ma ten sam problem.

Po prostu zaczniemy między 11:30 a 12, jak tylko wszyscy dotrą. Chyba nigdzie się nam nie spieszy, a gra każdy z każdym powoduje że zawodnika można dopisać do tabeli w dowolnym momencie - dlatego nie ma spiny ze ścisłą godziną startu turnieju. Ktoś będzie miał wolniejszy deck to będzie mógł zacząć już o 11. Jesteśmy in tacz smile

25

Odp: RYBNICKI MARATON POKEMON 2014

Sprawdźmy obecność:

Śląsk:

1. Matilol
2. VonMiStont
3. Velfa
4. Lesiu
5. Jameaz
6. Lokolin
7. Betonowy
8. Panda
9. Donik
10.Banzail

Kraków:

11. Kicek

Warszawa:

12. Arturomod
13. Tojax
14. Kars (słoik)

Białystok:

15. Manchox

Wrocław:

16. Inumaru
17. Piterr



Jeśli ktoś widzi się na tej liście a go nie będzie, to niech napisze.

Analogicznie, jeśli ktoś się na tej liście nie widzi a chce przyjechać to proszę o zgłoszenie obecności smile