1 (edytowany przez Kubakonst 2013-12-08 18:09:12)

Temat: [NXD-on] Cobalion-Klinklang

Propozycja pewnej talii, która niczego sobie radzi sobie w Białymstoku, a obecnie pracuję nad jej udoskonaleniem na PTCGO.

Pokemon:
3-1-3Klinklang (Plasma) PS
Mr. Mime PLF
3 Cobalion LT
3 Cobalion EX PS
Keldeo EX BC

Trainery:
Computer Search BC
Escape Rope PS
2 Heavy Ball NXD
Level Ball NXD
Max Potion EP
3 Rare Candy PLB
2 Switch BC
2 Tool Scrapper DGE
2 Ultra Ball PLB

2 Colress PS
4 N NV
4 Professor Juniper PLB
3 Skyla BC

2 Skyarrow Bridge NXD

3 Float Stone PLF
2 Silver Mirror PLB

Energy:
11 Metal

Próbowałem grać LaserBank, ale niestety ciężko go zmieścić, temu zamiast tego jest Skyarrow Brigde (najlepiej grać plażę, ale składam realną wersję tongue)
Czekam na uwagi i opinie.

Update, dokonałem paru modyfikacji i na razie 11/13 to wygrane z dobrymi taliami.

2

Odp: [NXD-on] Cobalion-Klinklang

Moje uwagi odnośnie poków. 3-1-3 Klinklanga wydaje się optymalne, skoro Catchery wyszły z mody. Za to nie wiem, czy nie warto ograniczyć któregoś z Cobalionów (bardziej skłaniałbym się do ucięcia LT). 5 attackerów powinno wystarczyć.

Trainery zupełnie mi się nie podobają, ale to dlatego jak buduje talie big_smile 4 Rare Candy obowiązkowo, przy dwóch liniach Stage 2. Zwiększyłbym też liczbę piłek do 5, bo Klinklang ma wyjść jak najszybciej. 3/1/1 albo 2/2/1 Ultra/Heavy/Level. Same Supportery też mi nie odpowiadają. Zamiast Bianci i Random Receivera proponuje Colressy. Trochę Pokemonów masz, w tym sporo benchsitterów, więc czemu tego nie wykorzystać. Reszta jest, ew. możesz uciąć Switcha, bo masz 6 kart do zamieniania poków + Skyarrowy.

Rozważyłbym granie Jirachiego EX, Klinklang go chroni, a od biedy można zaatakować big_smile

Nie wiem za bardzo jak zamierzasz grać przeciwko wszelkim nie-Exom. Garchomp i Empoleon przeżrą się przez Cobaliony, z Flareonem to jest chyba autoloss. Niestety nie przychodzi mi do głowy nic co mogłoby pomóc.

~Prawdziwy Shun