1

Temat: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Poison vs. Serperior.

Mam Crustle BC na aktywie, na benchu Serperior LT (nawet dwa). Dostałem atakiem Accelgor DEX Deck and Cover. Crustle został znokautowany. Ability powinno działać jednocześnie, czy po poisonie? Wydaje mi się, że jednocześnie i Cruste powinien przeżyć?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

2

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Powinno działać jednocześnie, ale nie rozumiem twojego problemu. Dostałeś 50 x2, bo weeknes, czyli 100, a wtedy zostaje ci 10 czyli dostałeś za 90 i zostało ci 10 hp, które następnie straciłeś z poisona

I TYLE XD

3

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

a wtedy zostaje ci 10 czyli dostałeś za 90 i zostało ci 10 hp, które następnie straciłeś z poisona

A wiesz Amphi, co robi Ability Serperiora? ;p

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

4

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Ja nie wiem powiedz wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

5

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Piterr napisał/a:

a wtedy zostaje ci 10 czyli dostałeś za 90 i zostało ci 10 hp, które następnie straciłeś z poisona

A wiesz Amphi, co robi Ability Serperiora? ;p

Fail, trzeci dzisiaj tak wgl. Nie doczytałem serperiora. To jest w sumie ciekawa sprawa. Teoretycznie oba odbywają się beetwen turn, więc albo jest odgórnie ustalone, że kondycje wchodzą pierwsze, albo nie ma rulingów co do tego i po prostu tak jest. Teoretycznie wchodzą w tym samym momencie, ale tego już rady wyjaśnić nie dam. Sorka za zamieszanie

I TYLE XD

6

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Na sto procent nie ma możliwości, żeby Crustle w "prawdziwej" grze zszedł odgórnie - wszystkie ability między turami wchodzą jednocześnie.

pokecompendium napisał/a:

Q. If Dark Tyranitar has 10 HP left and is Poisoned, would it be Knocked Out before "Sand Damage" took place?
A. No. Even if a Pokémon receives more damage counters from Special Conditions, Poké-Bodies, or Poké-Powers than its remaining HP, that Pokémon isn't Knocked Out until "between turns" is over. (Feb 24, 2005 PUI Rules Team)

Na dziewięćdziesiąt procent mógłbyś wybrać kolejność działania ability czy Crustle zejdzie czy zostanie mu 10 HP - ale tutaj potrzebowałbym asysty któregoś z naszych profesorów.

7

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Na dziewięćdziesiąt procent mógłbyś wybrać kolejność działania ability czy Crustle zejdzie czy zostanie mu 10 HP - ale tutaj potrzebowałbym asysty któregoś z naszych profesorów.

No właśnie jakiś czas temu, być może jeszcze na isie, była na ten temat dyskusja i chyba coś było, że to już tak nie działa, tylko wszystko jednocześnie wchodzi i się nawzajem redukuje. Ale teraz zacząłem mieć wątpliwości - po raz kolejny spowodowane przez ptcgo, czy oby czegoś ostatnio nie zmieniono, jeśli chodzi o poison i ability.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

8

Odp: Kolejny błąd PTCGO, czy prawidłowość?

Poison nie knokoutuje Cresseli EX z 10 HP między turami czyli tutaj też nie powinno knokoutować.

Edit:
Z Pokegymu:
"No matter the order of effects between turns, you do not check for KOs until all effects are resolved. In your example, it wouldn't matter if you added damage then healed or healed then added damage, when you checked for KOs as the last step Cresselia EX would have 10 HP left. "

Abi Serperiora działa tak samo dla tego konkretnego przypadku, więc mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości smile

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::