1

Temat: Cradily

Jak traktować Pokemona Stage2, który znalazł się na benchu wskutek pierwszego ataku Cradily PLB ?
Czy to jest nadal Pokemon Stage2, czy też może basic ?

Czy Eviolite PS będzie go chronić ? (przypuszczam, że jednak nie)
Czy można go tak po prostu "wycofać" (do ręki właściciela) pierwszym atakiem Golurk DGE ? (mam wrażenie, że też nie)

Stworzyłem nowy temat dla tego problemu. ~ Kakel
Podlinkowałem karty. ~ keeshii

McLer,
simply The Best
in every contest

2

Odp: Cradily

Z tym zawsze były jaja smile

Pokemony w grze są określane dwoma elementami:
- poziom: Basic / Stage 1 / Stage 2
- Evolved / non-Evolved

Kilka sytuacji, które są mi znane:
1. Pidgey FRLG, zagrywamy Rare Candy EM i mamy Pidgeot FRLG. Tak wyhodowany kurczak liczy się jako Evolved Stage 2.
2. Wobbuffet LM - zagrany czysto na ławkę jest to non-Evolved Basic Pokemon
3. Wynaut SS, z powera wchodzi Wobbuffet LM - i teraz mamy do czynienia z (uwaga!) Evolved Basic Pokemon (a stworek poniżej jest rozważany jako Baby).
4. Zagrywamy Archie TATM i kładziemy na stół Team Aqua's Walrein TATM i mamy na strole Non-Evolved Basic Pokemona, który normalnie powinien być Stage 2

Co można wywnioskować:
Przy Evolved/non-Evolved sprawa jest w miarę prosta - Pokemon jest Evolved, wtedy i tylko wtedy, gdy znajduje się pod nim jakiś inny Pokemon. Natomiast jeśli chodzi o poziom, to PRZEWAŻNIE (ale nie zawsze) odpowiada on temu, co widnieje na obrazku karty. Wyjątkiem są Pokemony Non-Evolved, które zawsze mają poziom Basic.

Teraz co do odpowiedzi na pytanie McLer'a. Hm... gdybym miał zgadywać, to powiedziałbym, że na stole będzie się znajdować Basic, Non-Evolved Pokemon, taki jak po zagraniu Archie TATM.

Ale prosiłbym nie brać sobie tego co wyżej do serca, bo jest to tylko moja intuicja i daleko temu do oficjalnych rulingów...

3

Odp: Cradily

Poszperałem na forum z zasadami i znalazłem odpowiedź na pytanie: http://pokegym.net/forums/showthread.ph … fesplosion

Generalnie rzecz biorąc chyba przez to całe ułatwianie zasad i redukowanie nadmiernego tekstu na kartach, jakiego doświadczyliśmy w bloku BW chyba przypadek "ewolucji, która jednak jest Basiciem" został wyeliminowany na dobre. Zatem Basiciem jest karta, która w lewym górnym rogu ma napisane "BASIC" i karty takie jak Eviolite PS i Prism Energy NXD będą działały tylko przy takich. Co do Golurka, to nie da się zdewoluować Pokemona, który nie ma nic pod sobą, więc wrażenia były słuszne.

4

Odp: Cradily

They are treated as unevolved Stage 2s.
Anything that affects "Basic Pokemon" does not affect them.

Heh... tak więc na turniejach Unlimitet teraz będzie trzeba mieć ze sobą znacznik "liczy się jako Basic". W końcu zagrywając na Bench 2x Team Aqua's Walrein TATM - jeden z Archie TATM, drugi z Cradily PLB - nie będą one takie same, mimo że na stole prezentują się identycznie. Ale czad tongue

5

Odp: Cradily

Nie będzie już unlimited chyba w normalnych formatach =P. Coś co zwykle nazywaliśmy Modified będzie standardem, a ma być coś na wzór Extended od BW-on.

W skrócie: Unevolved Stage-2 pokemon, Eviolite nie chroni, Golurk nie deewoluuje.

Tak jakby było TL;DR wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.