1 (edytowany przez adriank1 2013-07-31 16:42:14)

Temat: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Pragnąłbym was prosić o pomoc w prostym temacie.

Mamy taką oto kartę:

http://ptcg.eu/img.php?s=84&n=65&l=1&r=2

Jak waszym zdaniem zapewnić jej największe szanse przeżycia wrogiego ataku albo zniechęcić przeciwnika do tego, żeby ją atakował?

Format: BW-on. Wszystkie pomysły mile widziane, nie śmiejemy się z żadnego (: Oczywiście zaczynam od najbardziej oczywistego, czyli...


1. Eviolite

2. Plasma Badge + Umbreon PLF

3. Hypnotoxic Laser + Kostka drewniana, wypadająca raz tak, a raz tak

4. Life Dew

5. Rock Guard

6. Garbodor Plasma + Celebi EX + Silver Mirror

2

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Plasma Badge i Umbreon PLF?

3

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Hypnotoxic Laser PS + kostka, która wypada raz tak, raz tak.

4

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Life dew?

5

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Rock Guard? i [kostka z laserem]

I TYLE XD

6 (edytowany przez adriank1 2013-07-31 16:38:18)

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Dzięki za wszystkie pomysły. Wszystkie są ciekawe, a szczególnie ten Konska. Natchnęły mnie do wymyślenia czegoś takiego:

Garbodor Plasma + Celebi EX + Life Dew + Silver Mirror.

Mamy prevent i możemy nadal używać ataków podstawki. Celebi jako catcher target zostawia tylko jedną nagrodę.

Ktoś ma coś innego?

7

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Silver Mirror działa zgoła inaczej: nie chroni Pokemonów Team Plasma przed EXami, tylko nie-EXy przed Pokemonami Plasma. Chyba że źle zrozumiałem ideę tego komba.

8

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Kakel napisał/a:

Silver Mirror działa zgoła inaczej: nie chroni Pokemonów Team Plasma przed EXami, tylko nie-EXy przed Pokemonami Plasma. Chyba że źle zrozumiałem ideę tego komba.

Ja zrozumiałem tę karte podobnie, już jak wyszła w megallo, ale ja sie nie znam...

I TYLE XD

9 (edytowany przez adriank1 2013-07-31 16:41:55)

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

To tym lepiej... Albo gorzej.

OK, źle zrozumiałem tę kartę. Ma to swoje plusy i minusy - wiele grywalnych exów ma właśnie znaczek plazmy na sobie.


Te 70 HP to główny problem, dla którego talia Trubbish/Sigilyph/Masquerain może przebić się tak samo mocno, jak Weavile/Exeggcute - czyli wszystko powinno działać, a może nie działać.

Cóż, Togekiss z Silver Banglem to może nienajlepsza osłona, ale na dzień dzisiejszy nie widzę nic lepszego. Przynajmniej nie zostanie na pustej ręce kiedy już się rozstawi.

10

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Trubbish/Sigilyph/Masquerain to będzie typowa anty-meta, co odróżni ją moim zdaniem od Weavile/Exeggcute. Jeżeli przetrwa pierwsze tury przeciw TDK i dokopie się do swoich Silver Mirrorów powinna z łatwością wygrać (a jak Plasma nie będzie grała Tool Scrapperów to już w ogóle). ViriSect musi albo bić Virizionem, albo G Boosterem przeciw Silver Mirrorom, więc też nie taka zła sytuacja. No ale jeśli na turnieju trafi się poza tym na jakieś Blastoisy czy Darkraie, to chyba nawet z Silver Banglami może być trudno. A jak się nie daj Boże trafi na inną anty-metę jak Garchomp czy Garbodor - brrrrr.

11

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Tylko, że Elesa nie wyszłą po tej stronie świata, więc Trubbish/Sigilyph/Masquerain będzie u nas nieco słabsze (nie wiem, czy dużo, ale to zawsze trochę).

12

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Tojax napisał/a:

Tylko, że Elesa nie wyszłą po tej stronie świata

To jedna z głupot tej karcianki - to, że niektóre karty wychodzą TYLKO tam, lub ZA PÓŹNO tutaj. Podobno wraz z Generacją XY ma się to wreszcie wyrównać, ale czy tak się stanie?...

McLer,
simply The Best
in every contest

13

Odp: Burza Mózgów 1 - Trubbish PS

Rescue Scarf.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::