1 (edytowany przez Qzin 2013-05-14 01:54:37)

Temat: Quad Qzin

Pokemon (4) :
4 Snorlax plasma


Supporter (16):
4 Ghetsis
4 Bianca
3 N
4 Triada
2 Skyla

Energy (8):
4 DCE
4 Plasma Energy


Trainer (28):
4 Plasma Ball
4 Crushing Hammer
4 Enhanced Hammer
3 Virbank
4 HTL

4 Colress Machine
3 Switch
1 Scramble Switch
4 Pokemon Catcher


Ew. Quad Lesiu jeżeli iść za jego opisem z Facebooka. Co do tego dlaczego 0 toolscrapperów... Ano dlatego, że można takiego garbodora zawsze na hita zjeść i bólu nie ma. Podatne na E. Hammery, ale prześmieszne w sumie w użyciu.

Taktyka prosta: Przeciwnikowi się kiedyś skończą Switche nam HTLe nie wink. Catchera by się wycofać nie zużyje bo nie ma na co. [Tzn. skończą się HTLe ale mamy ich wirtualnie 8 wink]

A i 4 ghetsisy by pozbawiać przeciwnika switchów smile.

Edit: Oczywiście wiem, że można by tu wrzucić Max Potiony, Lugie Ex czy Tool Scrappera lub Super Roda np. ale nie będę pisał publicznie pełnych i gotowych decklist wink. Jedną z nich wszak będę grał na OTP to aż głupio by było wrzucić wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

2 (edytowany przez adriank1 2013-05-14 07:32:32)

Odp: Quad Qzin

Dostałem od tej talii ostatnio taki ciężki łomot, że zacząłem się zastanawiać, czy tutaj są potrzebne energie. Wykona się jeden atak a i tak go catcherem doprowadzą do pionu i potraktują Max Potionem.

Zdecydowanie najciekawszą strategią kontrującą jaka mi się tutaj narzuca to... Trzymanie JEDNEGO pokemona w grze (na Qzingara miałem to samo remedium, czyżby to był słaby punkt zwycięzcy OTP2004?) Oczywiście trzeba go grubo naładować basic energiami, więc Rayquaza chyba robi mu z jesieni dupę średniowiecza. Jednak deck idealny na na przykład Darkraia bez switchów albo Big Basics w których ktoś przesadził z Float Stonami.