1

Temat: Jakie karty na start

Witam,
Chciałem zacząć grać w PTCG,ale jestem zielony
dlatego nie wiem jakie kupić karty na start,przejdzie coś takiego?
http://allegro.pl/karty-pokemon-talia-d … 50460.html
I drugie pytanie,czy przy doborze swojej talli mogę mieszać karty polskie(te z serii diament i perła) z anglojęzycznymi albo kartami z innych seri?

2

Odp: Jakie karty na start

Sama niedawno zadawałam podobne pytanie ( nie na tym forum co prawda) i ludzie poradzili mi, że takie zestawy są nie grywalne i jeżeli mam zkompletować swój pierwszy deck to najlepiej przyjechać na spotkanie w mieście w którym mieszkasz (bądź w okolicach), a tam na pewno ci doradzą. Oczywiście przydało by się żebyś miał trochę swoich kart. Więcej informacj na temat spotkań w dziale Turnieje.  big_smile
A cd drugiego pytania to nie jestę pewna ale CHYBA nie.
Pozdrawiam Eris smile

Luxray, Weawile, Eevee <3

Tak wiem, mój awatar jest prze słodki :3

3

Odp: Jakie karty na start

Żeby zacząć grać w PTCG to musisz mieć parę niezłych kart, a talia powinna mieć od 30-40 treinerów, od 10-15 energii oraz od 9-16 pokemonów.
Musisz sobie zadać pytanie jaką domeną będziesz grać ja bym polecał deck reshiboar bo nie jest drogi z reshiramami nie full art.
Obecnie bez Catcherów praktycznie nie dasz rady grać ale ja nie mam catcherów i wygrywam, ale żadko.
Żeby skompletować dobra talię potzrebujesz Catcherów ewentualnie HTL i Virbanków oraz jakieś silne pokemony. Na forum możesz napisać jaki chciałbyś mieć deck a na pewno ktoś Ci doradzi, i jeżeli zdecydujesz się na taką talie to po prostu dążyj do tego aby ją skompletować.
To są moje rady i oczywiście nie musisz się do nich stosować. big_smile

4

Odp: Jakie karty na start

Eris napisała dobrze, najlepiej zacząć od kupna kart od innych ludzi, bardziej ci sie przydadzą niż ten zestaw.
Na drugie pytanie odpowiem tak, jeśli dany set jest w formacje, to można nim grać i mieszać go z innymi setami z tego formatu. obecnie obowiązuje BW-on, czyli sety od Black and White i te które wyszły później. Kartami z diament i perła można grać, ale tylko wtedy, gdy w danym formacie (w jego setach) wyszły ich odpowiedniki, takie karty to m. in. polskie "Zmiana", "Superodzysk", "Plus Pawer" itp.

I TYLE XD

5

Odp: Jakie karty na start

Mam jeszcze jedno pytanie,w jakiej sieci sklepów można się zaopatrzyć w karty,czy tylko przez internet?

6

Odp: Jakie karty na start

A w jakim mieście?

7

Odp: Jakie karty na start

Toruń