1

Temat: Top 10 kart z Roaring Skies - podsumowanie

To podsumowanie pilotażowego tematu, w którym oceniamy karty przed wyjściem i potem sprawdzamy jak bardzo się pomyliliśmy. Roaring Skies było z nami dwa lata i najpewniej wyrotuje ze Standardu w te wakacje. Niestety od zeszłorocznego tematu mało co się zmieniło, bo jak dobrze przewidział Adriank1:

adriank1 napisał/a:

w tym secie jest 10 wartościowych kart i to w większości pieruńsko drogich big_smile

Ale następne sety były dużo ciekawsze. Zatem bez zbędnego przeciągania moje Top 10:

1. Shaymin EX ROS
2. Trainers' Mail ROS
3. Sky Field ROS
4. Wally ROS
5. Double Dragon Energy ROS
6. M Rayquaza EX ROS-2
7. Mega Turbo ROS
8. Articuno ROS-2
9. Absol ROS
10. Latios EX ROS

Po pełen komentarz odsyłam do poprzednich tematów. Trzy pierwsze karty są zdecydowanie najlepsze i były obecne w mecie bez przerwy. O Wallym już trochę zapomnieliśmy, ale ostatnio zaczął wracać do mety dzięki Tapu Lele GX. Dzięki przedrukowi Wally GEN może to być ważna karta w następnym sezonie. Z kolei DDE była głównym elementem każdej talii ze smokami przez ostatnie dwa lata. W końcu dzięki wyrotowaniu Night Marcha Rayquaza stała się bardzo mocnym deckiem. 240 w T1 to nie przelewki i Rayquaza miała w tym sezonie na koncie sporo niezłych wyników, w tym zwycięstow w Regionalsach w Expanded. Możliwość łączenia tej karty z dowolnym typem spowodowała, że widzieliśmy warianty metalowe (Magearna EX STS), wodne (Manaphy EX BKP), ogniste (Volcanion EX STS), a ostatnio nawet psychiczne. Articuno po dobrym debiucie gdzieś ostatnio przepadł, a Aqua Patch nie wrócił go (jeszcze?) do mety. Z kolei nowy na liście jest Latios EX, który przewijał się tu i tam, potrafiąc urwać łatwą grę w mecie z małymi podstawkami (Combee, Zubat, Joltik, Pumpkaboo) za pomocą narzędzi takich jak Muscle Band XY czy ostatnio Professor Kukui SM, a ostatnio donkując Trubbishe w połączeniu z Mew EX P_XY.

I na koniec karty, które miały epizodziki, ale mało kto będzie za nimi tęsknić: Shuppet ROS, Banette ROS, Zapdos ROS (reprint w Generations), Steven ROS, Reshiram ROS, Hydreigon EX ROS, Altaria ROS-2, Shedinja ROS (jako fun deck).

Jak wspomniałem ten set jest słabym przykładem tego, jak siła kart się zmienia, ale po Worldsach wrzucę zestawienie Ancient Origins i tam, oooo, będzie się działo!

Podziękowali za posta: adriank1